R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Kasım 2024'te piyasaya sürülecek olan Playstation 5 Pro, gelişmiş ışın izleme ve 8K performans modu gibi özelliklere sahip olacak. Bu özellikler sayesinde oyun deneyimi en üst seviyeye taşınacak ve oyuncuların keyifli bir oyun deneyimi yaşamasını sağlayacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.07.2023 13:19 1497 2 dk okuma süresi
  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!
  Son Düzenleme:

  Xbox Series ve Playstation 5, 9. nesil oyun konsollarının satışa sunulmasından bu yana neredeyse 3 yıl geçti. Bu süre zarfında oyuncular, geçmişteki konsol nesillerinde olduğu gibi bir nesil ortası model güncellemesini merak etmeye başladılar. Microsoft, bu nesil için böyle bir konsol güncellemesi yapmayacağını belirtmiş olsa da Playstation 5 Pro hakkında Sony'den henüz bir açıklama gelmedi. 

  Ancak sızıntılar, firmanın böyle bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor. Güvenilir bir kaynaktan gelen yeni rapor, Sony'nin yüksek performanslı konsolunu detaylandırıyor.

  Playstation 5 Pro Kasım 2024'te Çıkış Yapabilir!

  Oyun dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Tom Henderson, beklenen nesil ortası Playstation 5 güncellemesi olan Playstation 5 Pro hakkında yeni bilgiler paylaştı. 

  Henderson'a göre PS5 Pro "Trinity" kod adıyla 2022 yılının başından bu yana geliştiriliyor. Konsolun geliştirici kitlerinin bu yılın sonlarına doğru stüdyolara dağıtılacağı belirtiliyor. Konsolun çıkış tarihi ise Kasım 2024 olarak belirtiliyor.

  Playstation 5'ten Daha Güçlü Bir Konsol: Playstation 5 Pro

  Henderson, Playstation 5 Pro'nun teknik özellikleri hakkında da konuştu. Geliştirilmiş ışın izleme yeteneklerine, 8K performans moduna ve 4K çözünürlükte daha tutarlı fps değerlerine sahip olacağı belirtildi. 

  Ayrıca PS5 Pro, PS5'te kullanılan 14000 MT/s bellek yerine 18000 MT/s bellek kullanacak. Grafik biriminde ise cihazın 30 WGP (Work Group Processors) yani yaklaşık 60 grafik birimine sahip olması bekleniyor, bu orijinal PS5'in sahip olduğu 36 grafik biriminden oldukça yüksek.

  Playstation 5 Pro'nun geliştirilmiş grafik birimi, cihazın FidelityFX Super Resolution 3 yani AMD FSR 3'ü desteklemesini sağlayabilir. Grafik birimindeki artış, daha hızlı bellek kullanımı ve FSR 3.0 desteği Playstation 5 Pro'yu RTX 40 serisi ve RX 70 serisine karşı çekici bir seçenek haline getirebilir. Microsoft'un bu iddiaların ardından yeni bir Xbox üzerinde çalışmaya başlayıp başlamayacağı merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et