R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Kasım 2024'te piyasaya sürülecek olan Playstation 5 Pro, gelişmiş ışın izleme ve 8K performans modu gibi özelliklere sahip olacak. Bu özellikler sayesinde oyun deneyimi en üst seviyeye taşınacak ve oyuncuların keyifli bir oyun deneyimi yaşamasını sağlayacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.07.2023 13:19 1834 2 dk okuma süresi
  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!
  Son Düzenleme:

  Xbox Series ve Playstation 5, 9. nesil oyun konsollarının satışa sunulmasından bu yana neredeyse 3 yıl geçti. Bu süre zarfında oyuncular, geçmişteki konsol nesillerinde olduğu gibi bir nesil ortası model güncellemesini merak etmeye başladılar. Microsoft, bu nesil için böyle bir konsol güncellemesi yapmayacağını belirtmiş olsa da Playstation 5 Pro hakkında Sony'den henüz bir açıklama gelmedi. 

  Ancak sızıntılar, firmanın böyle bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor. Güvenilir bir kaynaktan gelen yeni rapor, Sony'nin yüksek performanslı konsolunu detaylandırıyor.

  Playstation 5 Pro Kasım 2024'te Çıkış Yapabilir!

  Oyun dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Tom Henderson, beklenen nesil ortası Playstation 5 güncellemesi olan Playstation 5 Pro hakkında yeni bilgiler paylaştı. 

  Henderson'a göre PS5 Pro "Trinity" kod adıyla 2022 yılının başından bu yana geliştiriliyor. Konsolun geliştirici kitlerinin bu yılın sonlarına doğru stüdyolara dağıtılacağı belirtiliyor. Konsolun çıkış tarihi ise Kasım 2024 olarak belirtiliyor.

  Playstation 5'ten Daha Güçlü Bir Konsol: Playstation 5 Pro

  Henderson, Playstation 5 Pro'nun teknik özellikleri hakkında da konuştu. Geliştirilmiş ışın izleme yeteneklerine, 8K performans moduna ve 4K çözünürlükte daha tutarlı fps değerlerine sahip olacağı belirtildi. 

  Ayrıca PS5 Pro, PS5'te kullanılan 14000 MT/s bellek yerine 18000 MT/s bellek kullanacak. Grafik biriminde ise cihazın 30 WGP (Work Group Processors) yani yaklaşık 60 grafik birimine sahip olması bekleniyor, bu orijinal PS5'in sahip olduğu 36 grafik biriminden oldukça yüksek.

  Playstation 5 Pro'nun geliştirilmiş grafik birimi, cihazın FidelityFX Super Resolution 3 yani AMD FSR 3'ü desteklemesini sağlayabilir. Grafik birimindeki artış, daha hızlı bellek kullanımı ve FSR 3.0 desteği Playstation 5 Pro'yu RTX 40 serisi ve RX 70 serisine karşı çekici bir seçenek haline getirebilir. Microsoft'un bu iddiaların ardından yeni bir Xbox üzerinde çalışmaya başlayıp başlamayacağı merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  YouTube Create Türkiye Sahnelerinde: Yenilikçi Video Oluşturma Deneyimi Başlıyor!

  YouTube Create artık Türkiye'de! İçerik üreticileri, ücretsiz araçlarla yaratıcılıklarını serbest bırakarak etkileyici videolar oluşturabilecekler.

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et