R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Kasım 2024'te piyasaya sürülecek olan Playstation 5 Pro, gelişmiş ışın izleme ve 8K performans modu gibi özelliklere sahip olacak. Bu özellikler sayesinde oyun deneyimi en üst seviyeye taşınacak ve oyuncuların keyifli bir oyun deneyimi yaşamasını sağlayacak!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.07.2023 13:19 1973 2 dk okuma süresi
  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!
  Son Düzenleme:

  Xbox Series ve Playstation 5, 9. nesil oyun konsollarının satışa sunulmasından bu yana neredeyse 3 yıl geçti. Bu süre zarfında oyuncular, geçmişteki konsol nesillerinde olduğu gibi bir nesil ortası model güncellemesini merak etmeye başladılar. Microsoft, bu nesil için böyle bir konsol güncellemesi yapmayacağını belirtmiş olsa da Playstation 5 Pro hakkında Sony'den henüz bir açıklama gelmedi. 

  Ancak sızıntılar, firmanın böyle bir konsol üzerinde çalıştığını gösteriyor. Güvenilir bir kaynaktan gelen yeni rapor, Sony'nin yüksek performanslı konsolunu detaylandırıyor.

  Playstation 5 Pro Kasım 2024'te Çıkış Yapabilir!

  Oyun dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olan Tom Henderson, beklenen nesil ortası Playstation 5 güncellemesi olan Playstation 5 Pro hakkında yeni bilgiler paylaştı. 

  Henderson'a göre PS5 Pro "Trinity" kod adıyla 2022 yılının başından bu yana geliştiriliyor. Konsolun geliştirici kitlerinin bu yılın sonlarına doğru stüdyolara dağıtılacağı belirtiliyor. Konsolun çıkış tarihi ise Kasım 2024 olarak belirtiliyor.

  Playstation 5'ten Daha Güçlü Bir Konsol: Playstation 5 Pro

  Henderson, Playstation 5 Pro'nun teknik özellikleri hakkında da konuştu. Geliştirilmiş ışın izleme yeteneklerine, 8K performans moduna ve 4K çözünürlükte daha tutarlı fps değerlerine sahip olacağı belirtildi. 

  Ayrıca PS5 Pro, PS5'te kullanılan 14000 MT/s bellek yerine 18000 MT/s bellek kullanacak. Grafik biriminde ise cihazın 30 WGP (Work Group Processors) yani yaklaşık 60 grafik birimine sahip olması bekleniyor, bu orijinal PS5'in sahip olduğu 36 grafik biriminden oldukça yüksek.

  Playstation 5 Pro'nun geliştirilmiş grafik birimi, cihazın FidelityFX Super Resolution 3 yani AMD FSR 3'ü desteklemesini sağlayabilir. Grafik birimindeki artış, daha hızlı bellek kullanımı ve FSR 3.0 desteği Playstation 5 Pro'yu RTX 40 serisi ve RX 70 serisine karşı çekici bir seçenek haline getirebilir. Microsoft'un bu iddiaların ardından yeni bir Xbox üzerinde çalışmaya başlayıp başlamayacağı merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Vivo ve iQOO Modelleri Belli Oldu!

  Google'ın Android 15 güncellemesi alacak vivo ve iQOO modelleri belli oldu. İşte yeni işletim sistemine yükseltilecek cihazların tam listesi ve özellikleri!

  iPhone 16 Pro’nun Fiyatı Ne Kadar Olacak?

  Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 16 Pro’nun fiyatı hakkında söylentiler başladı. Eylül ayında tanıtılacak modelin fiyatıyla ilgili detaylar ortaya çıkıyor.

  iPhone SE 4’ün Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu: Fiyatı Şaşırtacak!

  Apple'ın uygun fiyatlı modeli iPhone SE 4, 2025'te tanıtılacak. 48 MP kamera ve A18 Bionic çip ile dikkat çeken modelin fiyatı ise 499 ile 549 dolar aralığında olacak.

  iPhone SE 4'ün Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: iPhone 16 Tasarımıyla Geliyor!

  Apple, iPhone SE 4'ü 2024'ün sonu veya 2025'in başı gibi tanıtacak. Yeni model, iPhone 16 tasarımıyla modern özellikler sunacak ve Face ID teknolojisi ile gelecek.

  Playstation 5 Pro ile İlgili Yeni Bilgiler Geldi: Gelişmiş Işın İzleme ve 8K Performans Modu Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et