R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek Mafia 4 Ortaya Çıktı

  Hangar 13, Unreal Engine 5 ile gelecek ve orijinal üçlemenin öncesini anlatacak yeni Mafia üzerinde çalışıyor. Mafia 4 hikayesi ve çıkış tarihi belli mi?

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  06.05.2022 15:41 2495 2 dk okuma süresi
  Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek Mafia 4 Ortaya Çıktı
  Son Düzenleme:

  Hangar 13 tarafından yeni bir Mafia oyunu geliştiriliyor. İlginç bir şekilde bu, Hangar 13 Stüdyo Başkanı Haden Blackman'ın yedi yıl sonra şirketten ayrılması haberiyle birlikte ortaya çıktı.

  20 yıl boyunca üç ana oyunla büyük bir yankı uyandırmayı başaran Mafia serisi, tartışmasız en ikonik açık dünya oyun serilerinden biri oldu. Franchise, Büyük Buhran Dönemi Chicago ve İkinci Dünya Savaşı sonrası New York'un kurgusal versiyonlarını içeriyor. 

  En son Mafia III ise sivil haklar hareketinin zemininde New Orleans'ta kendini göstermişti.

  Mafia 4 geliyor: Hikayesi ve çıkış tarihi

  Ortaya çıkan son iddialar, Mafia III ve Definitive Edition'ın geliştiricisi Hangar 13'ten dördüncü bir yapım geleceğini gösteriyor. Unreal Engine 5 ile geliştirilen oyunun, ilk aşamalarında olduğu ve üçlemenin bir prequel'i olacağı (öncesini anlatacağı) bildiriliyor.

  İlk oyun 2002'de piyasaya sürüldüğünde, Illusion Softworks tarafından geliştirildi (daha sonra 2K Czech olarak yeniden adlandırıldı ve ardından Hangar 13 ile birleştirildi). Stüdyo, anlatı odaklı açık dünya suç hikaye anlatımında yeni bir standart belirledi. 

  Birçok yönden Grand Theft Auto'i taklit etti, ancak depresyon dönemi ortamı ve daha ciddi tonlu bir hikaye ile kendisini ayırdı. 

  Oyun daha sonra Hangar 13 tarafından 2020'de Mafia Definitive Edition olarak yeniden düzenlendi.  Diğer iki oyunun, Mafia II Definitive Edition ve Mafia III Definitive Edition remaster'ları ile birlikte yayınlandı.

  Kotaku'nun yakın tarihli bir raporuna göre Hangar 13, yeni bir oyun geliştirmenin ilk aşamalarında. Oyun, Unreal Engine 5'te geliştiriliyor ve üçlemenin öncesini ele alacak.

  Oyun dünyasında Unreal Engine 5 şöleni

  Yeni Unreal Engine 5'i hızla sektördeki en iyi seçeneklerden biri haline geliyor. Dördüncü Mafia oyununun yanı sıra Crystal Dynamics ve CD Projekt Red, sırasıyla Tomb Raider ve Witcher oyunları için bu motoru kullanıyor.

  Erken geliştirme aşamasında olduğu düşünüldüğünde, bir sonraki Mafia oyunu yakın zamanda yayınlanmayabilir. Bununla birlikte yirmi yıllık mirası temsil etmek için kesinlikle oldukça büyük beklenti var.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Unreal Engine 5 ile Geliştirilecek Mafia 4 Ortaya Çıktı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et