R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!

  Apple vergi kaçakçılığı iddiaları ile gündeme oturdu. Japonya’da yaşanan bu olayda ödenmeyen vergi miktarının 98 milyon dolar olduğu söyleniyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.12.2022 22:53 1205 2 dk okuma süresi
  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!
  Son Düzenleme:

  Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple, günümüzde dünya genelinde hizmet sunuyor. Hizmet sunulan bölgelerden birisi de Japonya. Japonya, 2012 yılından bu yana turizmi geliştirmek için önemli adımlar atıyor. Atılan bu adımlar ile birlikte turistlerin ilgisinin çekilmesi sağlanıyor. Örneğin açılan gümrüksüz satış noktaları, ziyaretçilerin sevdiği bir yer.

  Japonya’da karşımıza çıkan bir diğer unsur, vergi muafiyeti. Ülkede ürünlerden alınan %10 oranında tüketim vergisi bulunuyor. Bu vergi, ülkeye gelen yabancı turistlerin ödemekle yükümlü olmadığı bir meblağ. Kriter ise en fazla 6 aylık turist olmak. Bu olay insanların ürün alırken Japonya ekonomisine katkı sağlamasını sağlıyor. Apple, bölgede bu durum ile ilgili bir sorun yaşıyor.

  Apple Japonya’da vergi kaçakçılığı iddiaları ile uğraşıyor

  İddialara göre teknoloji devi Apple, Japonya’da vergi kaçırdı. Bu olayın Japonya’ya gelen turistler tarafından gerçekleştirildiği açıklanıyor. Olaya göre turistlerden bazıları, keşfettiği bir açık sebebiyle vergi ödemeden alım yapıyor. Ortaya çıkan açık sebebiyle kaçırılan verginin miktarının 98 milyon dolar olduğu vurgulanıyor.

  Japonya’daki Apple mağazalarından alınan Apple ürünlerinin sayısının ciddi miktarlarda olduğu söyleniyor. Yaşanan bu olaylarla beraber markanın Japonya’da vergisiz ürün satışını sonlandırdığı bildirildi.

  Bunun yanı sıra öne çıkan bir diğer bilgi Japonya’da kaçırılan vergi miktarı. Buna göre 2022 yılının Haziran ayına kadar 651 milyon dolar vergi ödenmedi. Bunun dışında bir diğer rapor Apple’ın Japonya satışlarıyla alakalı. Paylaşılan son raporda Japonya’da 26 milyar dolar gelir elde edildiği duyurulmuştu.

  Apple vergi kaçakçılığı olaylarının sonunun nereye varacağı henüz belli değil. Bu olayın Japonya hükümeti tarafından üzerinde durulacağı düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Devasa iPad Pro Modeli Üretecek!

  İddialara göre Apple, dev ekrana sahip iPad Pro modelleri üretecek. 2024 yılında çıkması beklenen iPad Pro modelleri, 14 ve 16 inç ekranlara sahip olacak!

  İddialar Dolaşıyor: Apple Watch X Çıkabilir!

  Henüz resmi açıklama gelmese de isim değişikliğine gitmesi beklenen Apple, Apple Watch X serisi ile kullanıcılarına sürpriz yapabilir!

  Samsung Türkiye ile Turkcell İş Birliği Gerçekleştirdi: 3 Aylık GeForce NOW Üyeliği Ücretsiz Alınabilecek!

  Samsung ile Turkcell arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Bu anlaşmaya göre müşteriler, 3 aylık premium GeForce NOW aboneliği alabilecek.

  3 Kolay Adımda Kurulum: XAMPP ile Localhost WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

  XAMPP kullanarak kolayca bilgisayarınızda WordPress kurabilirsiniz. Kurulum rehberimizle, localhost üzerinden WordPress sitesi oluşturun ve özelleştirin.

  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et