R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!

  Apple vergi kaçakçılığı iddiaları ile gündeme oturdu. Japonya’da yaşanan bu olayda ödenmeyen vergi miktarının 98 milyon dolar olduğu söyleniyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.12.2022 22:53 1476 2 dk okuma süresi
  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!
  Son Düzenleme:

  Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple, günümüzde dünya genelinde hizmet sunuyor. Hizmet sunulan bölgelerden birisi de Japonya. Japonya, 2012 yılından bu yana turizmi geliştirmek için önemli adımlar atıyor. Atılan bu adımlar ile birlikte turistlerin ilgisinin çekilmesi sağlanıyor. Örneğin açılan gümrüksüz satış noktaları, ziyaretçilerin sevdiği bir yer.

  Japonya’da karşımıza çıkan bir diğer unsur, vergi muafiyeti. Ülkede ürünlerden alınan %10 oranında tüketim vergisi bulunuyor. Bu vergi, ülkeye gelen yabancı turistlerin ödemekle yükümlü olmadığı bir meblağ. Kriter ise en fazla 6 aylık turist olmak. Bu olay insanların ürün alırken Japonya ekonomisine katkı sağlamasını sağlıyor. Apple, bölgede bu durum ile ilgili bir sorun yaşıyor.

  Apple Japonya’da vergi kaçakçılığı iddiaları ile uğraşıyor

  İddialara göre teknoloji devi Apple, Japonya’da vergi kaçırdı. Bu olayın Japonya’ya gelen turistler tarafından gerçekleştirildiği açıklanıyor. Olaya göre turistlerden bazıları, keşfettiği bir açık sebebiyle vergi ödemeden alım yapıyor. Ortaya çıkan açık sebebiyle kaçırılan verginin miktarının 98 milyon dolar olduğu vurgulanıyor.

  Japonya’daki Apple mağazalarından alınan Apple ürünlerinin sayısının ciddi miktarlarda olduğu söyleniyor. Yaşanan bu olaylarla beraber markanın Japonya’da vergisiz ürün satışını sonlandırdığı bildirildi.

  Bunun yanı sıra öne çıkan bir diğer bilgi Japonya’da kaçırılan vergi miktarı. Buna göre 2022 yılının Haziran ayına kadar 651 milyon dolar vergi ödenmedi. Bunun dışında bir diğer rapor Apple’ın Japonya satışlarıyla alakalı. Paylaşılan son raporda Japonya’da 26 milyar dolar gelir elde edildiği duyurulmuştu.

  Apple vergi kaçakçılığı olaylarının sonunun nereye varacağı henüz belli değil. Bu olayın Japonya hükümeti tarafından üzerinde durulacağı düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Apple Vergi Kaçakçılığı ile Suçlanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et