R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  iPhone 11’den beri Apple, ön kameralarında 12 MP f/2.2 lensi kullandı, ancak görünüşe göre iPhone 14 ile birlikte daha iyi bir selfie deneyimine sahip olacağız. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  20.04.2022 00:36 911 1 dk okuma süresi
  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz
  Son Düzenleme:

  Ming-Chi Kou’nun Twitter’da yaptığı bir açıklamada, yaklaşan iPhone 14 modelinde ön kamerasında iki önemli geliştirme fark ediliyor. Kou’ya göre bu geliştirmelerden birisi otomatik odaklanma diğeri ise daha büyük diyafram açıklığına sahip bir kamera. 

  Kuo, F/2.2‘den f/1.9’a düşeceğini ve bu geçişin diyaframı biraz arttıracağını söylüyor. Diyaframın daha geniş olması içerisine daha fazla ışık alacağından dolayı daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kou’ya göre, yeni kameranın otomatik olarak odaklanması selfie çekerken ve görüntülü arama yaparken daha net görüntülere imkan verecek. 

  Apple’dan beklenmeyen hamle

  Telefonlarında kullandığı teknolojileri geliştirmeyi ve yenilikçi yaklaşımları seven Apple’ın iPhone 14 modeli için geleneksel otomatik odaklama teknolojisini kullanması biraz şaşırtıcı. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi de kendi imkanları ile telefonlara en uygun hale getirerek sunacağından eminiz. 

  Yeni iPhone ön kamerasındaki geniş diyafram aralığı ve otomatik odaklama sayesinde selfie ve canlı yayınlarda bir miktar gelişme görebiliriz. Fakat yine de iPhone’un sahip olduğu portre modunda arka planı bulanıklaştırarak oluşturduğu otomatik odaklamanın geleneksel odaklamaya göre daha iyi bir iş çıkaracağı da aşikar. 

  Siz yeni ön kamera gelişmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • adig3
   adig3 1 yıl önce
   şükür sonunda geldi
  • Polat
   Polat 1 yıl önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.
  • Polat
   Polat 1 yıl önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et