R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  iPhone 11’den beri Apple, ön kameralarında 12 MP f/2.2 lensi kullandı, ancak görünüşe göre iPhone 14 ile birlikte daha iyi bir selfie deneyimine sahip olacağız. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 20.04.2022 00:36 428 1 dk okuma süresi
  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz
  Son Düzenleme:

  Ming-Chi Kou’nun Twitter’da yaptığı bir açıklamada, yaklaşan iPhone 14 modelinde ön kamerasında iki önemli geliştirme fark ediliyor. Kou’ya göre bu geliştirmelerden birisi otomatik odaklanma diğeri ise daha büyük diyafram açıklığına sahip bir kamera. 

  Kuo, F/2.2‘den f/1.9’a düşeceğini ve bu geçişin diyaframı biraz arttıracağını söylüyor. Diyaframın daha geniş olması içerisine daha fazla ışık alacağından dolayı daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kou’ya göre, yeni kameranın otomatik olarak odaklanması selfie çekerken ve görüntülü arama yaparken daha net görüntülere imkan verecek. 

  Apple’dan beklenmeyen hamle

  Telefonlarında kullandığı teknolojileri geliştirmeyi ve yenilikçi yaklaşımları seven Apple’ın iPhone 14 modeli için geleneksel otomatik odaklama teknolojisini kullanması biraz şaşırtıcı. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi de kendi imkanları ile telefonlara en uygun hale getirerek sunacağından eminiz. 

  Yeni iPhone ön kamerasındaki geniş diyafram aralığı ve otomatik odaklama sayesinde selfie ve canlı yayınlarda bir miktar gelişme görebiliriz. Fakat yine de iPhone’un sahip olduğu portre modunda arka planı bulanıklaştırarak oluşturduğu otomatik odaklamanın geleneksel odaklamaya göre daha iyi bir iş çıkaracağı da aşikar. 

  Siz yeni ön kamera gelişmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • adig3
   adig3 7 ay önce
   şükür sonunda geldi
  • Polat
   Polat 7 ay önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.
  • Polat
   Polat 7 ay önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  AMD Ryzen 7 7730U Özellikleri ile Ortaya Çıktı

  AMD Ryzen 7 7730U özellikleri ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre işlemcinin, orta segment bilgisayarlarda yüksek performans göstermesi bekleniyor.

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et