R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  iPhone 11’den beri Apple, ön kameralarında 12 MP f/2.2 lensi kullandı, ancak görünüşe göre iPhone 14 ile birlikte daha iyi bir selfie deneyimine sahip olacağız. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  20.04.2022 00:36 936 1 dk okuma süresi
  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz
  Son Düzenleme:

  Ming-Chi Kou’nun Twitter’da yaptığı bir açıklamada, yaklaşan iPhone 14 modelinde ön kamerasında iki önemli geliştirme fark ediliyor. Kou’ya göre bu geliştirmelerden birisi otomatik odaklanma diğeri ise daha büyük diyafram açıklığına sahip bir kamera. 

  Kuo, F/2.2‘den f/1.9’a düşeceğini ve bu geçişin diyaframı biraz arttıracağını söylüyor. Diyaframın daha geniş olması içerisine daha fazla ışık alacağından dolayı daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kou’ya göre, yeni kameranın otomatik olarak odaklanması selfie çekerken ve görüntülü arama yaparken daha net görüntülere imkan verecek. 

  Apple’dan beklenmeyen hamle

  Telefonlarında kullandığı teknolojileri geliştirmeyi ve yenilikçi yaklaşımları seven Apple’ın iPhone 14 modeli için geleneksel otomatik odaklama teknolojisini kullanması biraz şaşırtıcı. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi de kendi imkanları ile telefonlara en uygun hale getirerek sunacağından eminiz. 

  Yeni iPhone ön kamerasındaki geniş diyafram aralığı ve otomatik odaklama sayesinde selfie ve canlı yayınlarda bir miktar gelişme görebiliriz. Fakat yine de iPhone’un sahip olduğu portre modunda arka planı bulanıklaştırarak oluşturduğu otomatik odaklamanın geleneksel odaklamaya göre daha iyi bir iş çıkaracağı da aşikar. 

  Siz yeni ön kamera gelişmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • adig3
   adig3 2 yıl önce
   şükür sonunda geldi
  • Polat
   Polat 2 yıl önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.
  • Polat
   Polat 2 yıl önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.

  İlgili İçerikler:

  Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar?

  Gram altın, 14 Haziran 2024 tarihinde güne yükselişle başladı ve 2.420 TL seviyesine ulaştı. Dolar 32,63 TL, Euro ise 34,94 TL'den işlem görüyor. Ons altın ise 2.311 dolar seviyesinde seyrediyor. İşte güncel altın ve döviz kuru fiyatları ve piyasalardaki

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et