R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  iPhone 11’den beri Apple, ön kameralarında 12 MP f/2.2 lensi kullandı, ancak görünüşe göre iPhone 14 ile birlikte daha iyi bir selfie deneyimine sahip olacağız. Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 20.04.2022 00:36 333 1 dk okuma süresi
  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz
  Son Düzenleme:

  Ming-Chi Kou’nun Twitter’da yaptığı bir açıklamada, yaklaşan iPhone 14 modelinde ön kamerasında iki önemli geliştirme fark ediliyor. Kou’ya göre bu geliştirmelerden birisi otomatik odaklanma diğeri ise daha büyük diyafram açıklığına sahip bir kamera. 

  Kuo, F/2.2‘den f/1.9’a düşeceğini ve bu geçişin diyaframı biraz arttıracağını söylüyor. Diyaframın daha geniş olması içerisine daha fazla ışık alacağından dolayı daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Kou’ya göre, yeni kameranın otomatik olarak odaklanması selfie çekerken ve görüntülü arama yaparken daha net görüntülere imkan verecek. 

  Apple’dan beklenmeyen hamle

  Telefonlarında kullandığı teknolojileri geliştirmeyi ve yenilikçi yaklaşımları seven Apple’ın iPhone 14 modeli için geleneksel otomatik odaklama teknolojisini kullanması biraz şaşırtıcı. Fakat Apple’ın bu teknolojiyi de kendi imkanları ile telefonlara en uygun hale getirerek sunacağından eminiz. 

  Yeni iPhone ön kamerasındaki geniş diyafram aralığı ve otomatik odaklama sayesinde selfie ve canlı yayınlarda bir miktar gelişme görebiliriz. Fakat yine de iPhone’un sahip olduğu portre modunda arka planı bulanıklaştırarak oluşturduğu otomatik odaklamanın geleneksel odaklamaya göre daha iyi bir iş çıkaracağı da aşikar. 

  Siz yeni ön kamera gelişmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum’dan bize iletebilirsiniz.    

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • adig3
   adig3 3 ay önce
   şükür sonunda geldi
  • Polat
   Polat 3 ay önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.
  • Polat
   Polat 3 ay önce
   şu telefon bi çıksaydı x alıcaktım ucuzlardı belki.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 14 Bekleyenleri Ne Gibi Değişiklikler Bekliyor?

  iPhone 14 Pro ve Pro Max için bilinen tüm sızıntı haberleri, söylentiler ve iphone 14 ne zaman çıkacağına dair tüm bilgiler haberimizin detayında.

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  iPhone 14 Canlı Tanıtımını Bekleyenlere Kötü Haber Geldi!

  Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinliğin detayları belli olmaya başladı. Etkinliği canlı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.

  Elif 1046

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  iPhone 14 ile beklenen Selfie Özelliğine Sonunda Kavuşuyoruz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et