R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  EVRY'nin Yeni Elektrikli Araç Serisi VERY: Mobilizasyonun Yeni Çağını Başlatıyor!

  Yerli otomotiv markalarına bir yenisi daha ekleniyor. TOGG'un artık yerli otomotiv sektöründe bir alternatifi daha geliyor. VERY 16-18 Kasım 2023 tarihlerinde Go Green Türkiye Fuarı'nda sergilenecek. Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli araç sektöründe ikinci markası VERY oldu. Aracın seri üretimine 2025 yılında geçilmesi bekleniyor.

  BHA
  BHA R10 Editörü
  17.11.2023 17:11 2615 2 dk okuma süresi
  EVRY'nin Yeni Elektrikli Araç Serisi VERY: Mobilizasyonun Yeni Çağını Başlatıyor!
  Son Düzenleme:

  EVRY firması tarafından geliştirilen ve üretime başlanacak olan VERY, 300 gün gibi kısa bir sürede yazılım ve mobilizasyon çalışmalarını tamamladı. EVRY firması, elektrikli araç ve mobilizasyon sistemleri alanında yazılım ve ürün geliştirmesi yapan bir firma. Ayrıca TeknoPark İstanbul'da yerli mühendis ve tasarımcılarla çalışan ve geliştiren de bir firmadır.

  VERY 4 Ayrı Segmenti Olacak!

  Araçların tamamı L7 sınıfında olmak üzere 4 farklı tipe sahip olacak:

  • 4 kişilik oturma planına sahip ve 4 kapılı aile kullanımına uygun model.
  • 2 kişilik oturma planına sahip ve 2 kapılı pick-up modeli. Ayrıca arka kasası kişiselleştirilebilecek.
  • 2 kişilik üstü açık buggy tipine sahip hobi ve sayfiye alanlarında kullanıma uygun olan model. Ayrıca kış kullanımları içinde kişiselleştirilebilecek. 
  • Son olarak otonom olarak adlandırılan otomotik sürüş desteği sağlayan ve ortalama 1.500 kg taşıyabilen model. Bu modelin en önemli özelliği yazılım kodlaması sayesinde uzaktan da bu araç kontrol edilebilecek.

  Aracın Teknik Özellikleri

  VERY otomobilin araçtan araca şarj desteği, yedek batarya ile taşınabilir batarya kolaylığı sağlayabilecek. Bu yedek bataryalar için aracın stepne bölümünde 20 km'ye kadar dayanabilecek yedek bataryaları koyabileceğiniz bir alan mevcut olacak. 

  Ayrıca araç, adaptif dört çeker sistemi, multimedya ekranları ve sürüş yazılımı gibi özelliklerin yanında dokunmatik kapılar, 220V elektrik çıkışı ve yağmur, far ve park gibi sensörler, ısıtmalı ve masajlı koltuklar gibi özelliklere mevcut olacak.

  2025 Yılında Seri Üretime Geçecek

  EVRY şirketinin açıklamasına göre 2025 yıl sonuna kadar Bursa'nın Gemlik ilçesinde tamamlanması planlanan fabrikada ilk yıl 10 bin kadar araç üretim kapasitesinin olacağı belirtiliyor. Paketin içeriğine bağlı olarak ortalama 25 bin dolar gibi bir satış fiyatının olacağı açılanmış olup, servis ve bakım desteğini de fabrika tarafından sağlanacağı belirtilmiştir.

  Merhaba, ben Berkin! 1995 doğumlu, basketbol ve motosiklet tutkunu bir bireyim. Sosyal medya, WordPr...

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  EVRY'nin Yeni Elektrikli Araç Serisi VERY: Mobilizasyonun Yeni Çağını Başlatıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et