R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG

  New Holland'ın yeni tanıtılan traktörü T4 Electric Power otonom sürüşü ve elektrikli sürüşüyle dikkat çekti. Şirket otonom sürüş özelliğine sahip bir yeni traktör daha tanıttı.

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  14.12.2022 17:18 1583 2 dk okuma süresi
  Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG
  Son Düzenleme:

  Otonom sürüş seçeneği ve elektrikle çalışma özelliğiyle öne çıkan traktör New Holland T4 Electric Power dikkat çekti. New Holland T4 Electric Power, elektrikle çalışan yeni nesil bir traktör

  Traktör, tıpkı otonom sürüş özelliği bulunan diğer araçlar gibi dış yüzeyinde donatılan kamera ve sensörler sayesinde çalışıyor. Önüne çıkan engellere çarpmadan hızlıca durabiliyor. Yola aniden çıkacak yaya ve hayvanlara karşı tedbirli. Yolda bulunan taş, çöp, levha gibi engellerin etrafından dolanarak yoluna devam edebiliyor. 

  Traktör, akıllı telefonlarla bağlantı kurarak kontrol edilebiliyor. Bu özellik, çiftçilere her gün saatlerce fazladan zaman kazandıracak. Böylece araç, tek başına birçok sorunu çözecek. Tarıma yeni bir soluk ve çiftçilere ekstra kolaylık sağlayacak traktör merakla bekleniyor.

   New Holland T4 Electric Power'ün özellikleri neler?

  •  120 beygir gücündeki elektrikli motor
  •  40 km/s 'ye kadar çıkabilen hız
  • Elektrikli motoru ayrı bir güç kaynağı olarak kullanabilme özelliği 
  • Bir saat içerisinde tamamen doldurulabilen elektrik bataryası

  Elektrik motorunun çiftçilere açık arazide büyük bir güç kaynağı olarak kullanma şansı tanıması gerçek bir kolaylık. New Holland T4 Electric Power'ün özellikleri, bu kadarla da sınırlı değil. Lazım olabilecek diğer tüm elektrikli aletlerin kullanımı, sadece traktör motoru üzerinden yapılabilecek. Traktör aktarıldığı kadarıyla uygun şartlar altında bir saat içerisinde tamamen doldurulabiliyor. 

  Üstlenici firma tarafından New Holland T4 Electric Power'ın fiyatı hala açıklanmış değil. Bu traktörle birlikte tanıtımı yapılan diğer bir model ise T7 Methane Power LNG. Bu traktör modeli, motorunu çalıştırmak için -163 derecede doğalgazın sıvılaştırılmasıyla oluşturulan bir yakıt kullanıyor. Firma, bu yakıt türünü kullanarak çalışan ilk traktörün bu olduğunu söylüyor. Üstelik kokusuz, zehirsiz ve renksiz bir sıvı olması sebebiyle oldukça da çevreci!

  Tıpkı New Holland T4 Electric Power gibi T7 Methane Power LNG de otonom çalışıyor. Çevreci bir yakıt türü olduğu aktarılan LNG'nin öne çıkan özellikleri ise şunlar:

  • Sıvıya dönüşürken hacmi yaklaşık 600 kat küçülür
  • Taşınması ve depolanması gaza göre daha uygundur
  • Sıvılaşırken oksijen, karbondioksit, kükürt bileşenleri ve sudan arındırılır
  • Boru hatları ile taşınan doğal gaza göre daha saf, kirlilik oranı düşük ve verimlidir
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xbox Game Pass 2023 Ocak ve Şubat Oyunları Belli Oldu!

  Ocak sonu ve Şubat başında Xbox Game Pass’te yer alacak yeni oyunlar belli oldu. Ayrıca platformdan kaldırılacak oyunlar da açıklandı!

  26-27 Ocak'ta A101 ve Bim Kataloğunda Neler Var?

  26-27 Ocak'ta A101 ve Bim marketlerinde uygun fiyatlı teknolojik ürünler satışa çıkacak. Akıllı telefondan Android TV'ye birçok ürün raflardaki yerini alacak!

  FIFA 23, F1 22 ve NBA 2K23 Dahil Spor Oyunlarında Büyük İndirim! Yarın Son Gün!

  EA ve Steam işbirliğinde 2023'ün ilk "AAA" kalite oyunlarında indirimi başladı. FIFA 23, NBA 2K23 ve F1 22 dahil "spor" kategorisindeki popüler oyunlarda %70'e varan indirim başladı. Bazı oyunlarda indirim için yarın son gün!

  Resmi Olarak Açıklandı: İşte Nokia C12 Özellikleri ve Fiyatı!

  Nokia C12, resmi olarak tanıtıldı. Otoriterlerden iyi not alan bütçe dostu akıllı telefonun fiyatı ise 119 euro!

  Otonom ve Elektrikli Traktörler Yolda: New Holland T4 Electric Power ve T7 Methane Power LNG

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et