R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Honda EV İçin Keseyi Açtı: 40 Milyar Dolar Yatırımla 30 Model Geliyor

  Honda, 2030 yılına kadar elektrikli araçlara 40 milyar dolar yatırım yapmayı ve 30 model piyasaya sürmeyi planlıyor.

  Omer Dursun Omer Dursun 13.04.2022 13:36 426 2 dk okuma süresi
  Honda EV İçin Keseyi Açtı: 40 Milyar Dolar Yatırımla 30 Model Geliyor
  Son Düzenleme:

  Geçen yıl Honda, 2040 dönemine kadar tüm otomobil satışlarını elektrikli ve yakıt hücreli (Hidrojen yakıt gibi) araçlara kaydırmayı planladığını açıkladı. 

  Honda'dan gelen yeni açıklamada ise önümüzdeki 10 yıl boyunca elektrifikasyon çabalarına yaklaşık 40 milyar dolar harcayacağı ortaya çıktı. 40 milyar dolarlık yatırımla 30 EV modeli üretilecek.

  Japon üretici, içten yanmalı motorla çalışan otomobillerin kullanımdan kaldırılmasını mümkün kılmak için müşterilerin seçebileceği sıfır emisyonlu araçları piyasaya sürmek istiyor. 

  Honda 2030'a Kadar Dev EV Adımları

  Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen bir brifingde Honda, 2030 yılına kadar yılda 2 milyon araç üretim hacmine sahip 30 EV modelini piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Hedef, elektrikli araçların on yılın sonuna kadar filosunun yüzde 40'ını oluşturmak yönünde.

  TechCrunch'ın bildirdiği gibi Honda, 2024 yılına kadar yaklaşık 8.000 dolara mal olan ultra ucuz mini EV modelini tanıtarak Japonya'da büyük başarı elde etmeyi planlıyor. Ayrıca ABD pazarında ise General Motors ile birlikte geliştirilen Prologue ve Acura elektrikli araçlarını piyasaya sürecek. 

  Honda ve GM ayrıca 2024 yılına kadar küresel bir mimari yaratmak için başka ortaklıklar da kurdu. İki şirket, GM'nin Ultium pil teknolojisine dayalı bir dizi uygun fiyatlı elektrikli araba geliştirmek için birlikte çalıştıklarını duyurdu.

  Ancak Honda'nın GM'yi içermeyen başka EV planları var. 40 milyar dolarlık bütçesinin bir kısmını kendi elektrifikasyon platformunu geliştirmek için kullanan marka, ayrıca pil üretimi için diğer şirketlerle takım kurma olasılığını araştırıyor. 

  Gelen bilgilere göre Japon üretici, 2024 yılına kadar katı hal pil üretim hattı inşa etmek için 343 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Bilmeyenler için katı hal pil, lityum iyon pil veya lityum polimer pillerde bulunan polimer elektrolitler yerine katı elektrotlar kullanan bir teknolojidir.

  Honda CEO'su Toshihiro Mibe, elektrifikasyon çabalarının büyük bir bölümünün, şu anda dünyanın en büyük elektrikli otomobil pazarı olan Çin'de sağlam bir varlığa sahip olmasını sağlamak olduğunu da yineledi. 

  CEO Mibe, Honda'nın 2027 yılına kadar Çinli bir üreticinin markasına bağlı olarak Çin'de 10 yeni model piyasaya süreceğini söyledi. Şirket ayrıca Asya pazarına elektrikli araç üretmek için Guagzhou ve Wuhan'da tesis kuracak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Discord’a Abonelik Sistemi Geliyor!

  Popüler anlık iletişim platformu Discord, 1 yıldır test ettiği Discord sunucu abonelik modelini getirdi. Discord sunucu sahipleri sunucularında ücretli abonelik paketleri oluşturabilecek ve doğrudan gelir elde edebilecek. İşte Discord Sunucu aboneliği!

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Honda EV İçin Keseyi Açtı: 40 Milyar Dolar Yatırımla 30 Model Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et