R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı

  Nike’ın NFT ve metaverse yatırımları büyümeye devam ediyor. Şirket, RTFKT için 35 bin dolara yeni bir Ethereum alan adı satın aldı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 31.05.2022 15:03 1030 2 dk okuma süresi
  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı
  Son Düzenleme:

  Amerikan markası Nike'ın Web3 kolu olan RTFKT, 19.72 ETH'ye veya satın alma sırasında 35.000 ABD Dolarına eşdeğer yeni bir Ethereum alan adı -veya Ethereum domaini- satın aldı. "Dotswoosh.eth" isimli bu alan adı ne işe yarayacak?

  Şu andan itibaren RTFKT, Ethereum Name Service (ENS) içinde yaklaşık 10 alan adına sahip. Örnekler arasında artifacts.eth, rtfkt.eth, mintvial.eth ve hatta dripcoin.eth sayılabilir. Fakat marka, bu yeni satın alımın nedenlerini henüz açıklamadı.

  Ancak satın alımların arkasındaki fikir, birincil alan adı sahibi tarafından kontrol edildiğinden, alt ENS adlarını yayınlamak için bu alan adlarının haklarını kullanmak ile ilgili olabilir.

  Örnek vermek gerekirse Nike, belirli karşılıksız token (NFT) sahiplerine bir ENS alt alan adı kaydetme seçeneği (örneğin r10.dotswoosh.eth) sunmayı planlayabilir. Ancak bu yaklaşım, ekosistemdeki bir dizi markaya hakim olma arzusunu da ortaya koyuyor.

  Nike'ın ETH ve <a class=NFT atılımları merak uyandırdı">

  Nike'ın ETH ve NFT atılımları merak uyandırdı

  Amerikan spor giyim firması, metaverse ve NFT'ler dünyasındaki konumunu sağlamlaştırmaya çalışıyor. Bu nedenle, bir dizi patent ve logo doldurarak modelini bu evrende de genişletiyor.

  Bu açıdan Nike, geçen Aralık ayında NFT RTFKT stüdyosunu satın aldı. Bilmeyenler için NFT RTFKT, kurulduğundan bu yana NFT'ler şeklinde sanal spor ayakkabıların yaratılmasında uzmanlaşmıştır.

  Süreklilik içinde Nike, markaya ayrılmış sanal bir alan olan Nikeland'i yarattı ve meta veri tabanı sektörü için Nike swoosh ve Jumpman logolarını kaydetti. Bu nedenle, şirketin özellikle yeni tüketicileri çekmek için bu ekosisteme giderek daha fazla dahil olmak istediğine şüphe yok.

  Nike, sanal spor ayakkabıyı 134 bin dolara sattı

  Koleksiyonluk spor ayakkabı pazarı son yıllarda fırladı. Nisan ayında Nike, 134.000 dolara satın alınan sanatçı Takashi Murakami tarafından tasarlanan da dahil olmak üzere 20 bin NFT'den oluşan Cryptokicks adlı ilk sanal spor ayakkabı koleksiyonunu piyasaya sürdü.

  Ancal diğer spor ayakkabı devleri de işin içine girdi. Geçen Aralık ayında Adidas, kapüşonlular ve eşofmanlar da dahil olmak üzere sınırlı sayıda sokak giyimine erişim sağlayan Into the Metaverse adlı bir NFT koleksiyonu yayınladı. 

  Bu proje, NFT meraklısı Adidas koleksiyoncuları için dijital bir hareketti ve ilk gününde 22 milyon dolardan fazla para kazandırdı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • ER***** AY*****
   ER***** AY***** 5 ay önce
   Ancal diğer spor ayakkabı yazmışsın ancak olarak güncellersiniz.
  • ER***** AY*****
   ER***** AY***** 5 ay önce
   Ancal diğer spor ayakkabı yazmışsın ancak olarak güncellersiniz.
  • To***** KA*****
   To***** KA***** 5 ay önce
   Abi çok iyi para'da ne kadar denediysem olmadı adamlar neye göre para yatırıyor anlamıyorum.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  Epic Games’te Bu Hafta 2 Oyun Ücretsiz

  Epic Games'in 24 Kasım'a kadar ücretsiz yaptığı oyunlar belli oldu. Oyun tutkunları, kalıcı olarak Epic Games Kütüphanesi'ne bu hafta toplam değeri 98 TL olan oyunları ekleyebilecek. Ayrıca bu hafta 1 tanede oyun eklentisi ücretsiz oldu. İşte o oyunlar!

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  Red Bull Racing, RBS#01 E-Scooter Modelini Tanıttı! İşte F1’den İlham Alınan O Model!

  Formula 1 takımlarından Red Bull Racing takımının mühendisleri yepyeni bir elektrikli scooter tasarladı. Red Bull F1 aracı mühendislerinin elinden çıkan elektrikli scooter tanıtıldı. İşte Red Bull Racing RBS#01 isimli yeni elektrikli scooter özellikleri!

  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et