R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı

  Nike’ın NFT ve metaverse yatırımları büyümeye devam ediyor. Şirket, RTFKT için 35 bin dolara yeni bir Ethereum alan adı satın aldı.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  31.05.2022 15:03 1650 2 dk okuma süresi
  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı
  Son Düzenleme:

  Amerikan markası Nike'ın Web3 kolu olan RTFKT, 19.72 ETH'ye veya satın alma sırasında 35.000 ABD Dolarına eşdeğer yeni bir Ethereum alan adı -veya Ethereum domaini- satın aldı. "Dotswoosh.eth" isimli bu alan adı ne işe yarayacak?

  Şu andan itibaren RTFKT, Ethereum Name Service (ENS) içinde yaklaşık 10 alan adına sahip. Örnekler arasında artifacts.eth, rtfkt.eth, mintvial.eth ve hatta dripcoin.eth sayılabilir. Fakat marka, bu yeni satın alımın nedenlerini henüz açıklamadı.

  Ancak satın alımların arkasındaki fikir, birincil alan adı sahibi tarafından kontrol edildiğinden, alt ENS adlarını yayınlamak için bu alan adlarının haklarını kullanmak ile ilgili olabilir.

  Örnek vermek gerekirse Nike, belirli karşılıksız token (NFT) sahiplerine bir ENS alt alan adı kaydetme seçeneği (örneğin r10.dotswoosh.eth) sunmayı planlayabilir. Ancak bu yaklaşım, ekosistemdeki bir dizi markaya hakim olma arzusunu da ortaya koyuyor.

  Nike'ın ETH ve <a class=NFT atılımları merak uyandırdı">

  Nike'ın ETH ve NFT atılımları merak uyandırdı

  Amerikan spor giyim firması, metaverse ve NFT'ler dünyasındaki konumunu sağlamlaştırmaya çalışıyor. Bu nedenle, bir dizi patent ve logo doldurarak modelini bu evrende de genişletiyor.

  Bu açıdan Nike, geçen Aralık ayında NFT RTFKT stüdyosunu satın aldı. Bilmeyenler için NFT RTFKT, kurulduğundan bu yana NFT'ler şeklinde sanal spor ayakkabıların yaratılmasında uzmanlaşmıştır.

  Süreklilik içinde Nike, markaya ayrılmış sanal bir alan olan Nikeland'i yarattı ve meta veri tabanı sektörü için Nike swoosh ve Jumpman logolarını kaydetti. Bu nedenle, şirketin özellikle yeni tüketicileri çekmek için bu ekosisteme giderek daha fazla dahil olmak istediğine şüphe yok.

  Nike, sanal spor ayakkabıyı 134 bin dolara sattı

  Koleksiyonluk spor ayakkabı pazarı son yıllarda fırladı. Nisan ayında Nike, 134.000 dolara satın alınan sanatçı Takashi Murakami tarafından tasarlanan da dahil olmak üzere 20 bin NFT'den oluşan Cryptokicks adlı ilk sanal spor ayakkabı koleksiyonunu piyasaya sürdü.

  Ancal diğer spor ayakkabı devleri de işin içine girdi. Geçen Aralık ayında Adidas, kapüşonlular ve eşofmanlar da dahil olmak üzere sınırlı sayıda sokak giyimine erişim sağlayan Into the Metaverse adlı bir NFT koleksiyonu yayınladı. 

  Bu proje, NFT meraklısı Adidas koleksiyoncuları için dijital bir hareketti ve ilk gününde 22 milyon dolardan fazla para kazandırdı.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 3 Yorum
  • ER***** AY*****
   ER***** AY***** 1 yıl önce
   Ancal diğer spor ayakkabı yazmışsın ancak olarak güncellersiniz.
  • ER***** AY*****
   ER***** AY***** 1 yıl önce
   Ancal diğer spor ayakkabı yazmışsın ancak olarak güncellersiniz.
  • To***** KA*****
   To***** KA***** 1 yıl önce
   Abi çok iyi para'da ne kadar denediysem olmadı adamlar neye göre para yatırıyor anlamıyorum.

  İlgili İçerikler:

  Disney+ Türkiye Fiyatlarına Rekor Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Disney+ Türkiye, abonelik fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam sonucunda platformun aylık kullanım bedeli, en düşük 134,99 TL olarak belirlendi.

  Dünyanın İlk Masaüstü Yapay Zeka İş İstasyonu Çıktı: İşte Teknoloji ve Lüksün Buluşması!

  GPTShop, Nvidia destekli dünyanın ilk masaüstü yapay zeka iş istasyonunu çıkardı. İşte üst düzey performans ve lüks tasarıma sahip iş istasyonunun özellikleri!

  Windows 12, Bu Yıl Gelmeyebilir: Microsoft'tan Büyük Güncelleme Hamlesi!

  Microsoft, Windows 12 yerine, yapay zeka özellikleriyle güçlendirilmiş Windows 11 24H2 güncellemesine odaklanıyor.

  Samsung, Galaxy S24 Serisindeki Kamera Sorunlarına Yazılım Güncellemesiyle Çözüm Bulacak!

  Samsung Galaxy S24 serisinin kamera performansıyla ilgili bazı sorunlar bulunuyor. Samsung, bu sorunları yeni güncelleme ile giderme taahhüdünde bulundu.

  Nike, NFT Yatırımlarını Artırıyor: Rekor Fiyata Bu Siteyi Satın Aldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et