R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ek MTV Ödeme Süresi Uzatıldı!

  Bu sene sadece bir kez gerçekleştirilecek olan ek MTV ödemesinin ilk taksiti için belirlenen son ödeme tarihi 31 Ağustos 2023'tü. Ancak Gelir İdaresi Başkanlığı, bu ödeme süresinin uzatıldığını açıkladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.08.2023 13:01 1370 1 dk okuma süresi
  Ek MTV Ödeme Süresi Uzatıldı!
  Son Düzenleme:

  Gelir İdaresi Başkanlığı yaptığı duyuruda Ek MTV'nin ödeme süresinin uzatıldığı bilgisine yer verdi. 31 Ağustos 2023'te sona erecek olan bu ödeme süreci 6 Eylül 2023 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

  2023 Ek MTV İlk Taksit Ödeme Süresi 6 Eylül 2023'e Kadar Uzatıldı!

  Gelir İdaresi Başkanlığı'nın bu kararına yasal dayanak olarak, 7456 sayılı Kanun gösteriliyor. Bu kanunun 1. maddesinin (5) numaralı fıkrası gereği, 31 Ağustos 2023 Perşembe günü sonuna kadar ödenmesi gereken ek motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksit ödeme süresi, 06 Eylül 2023 Çarşamba günü sonuna kadar uzatıldı.

  Bu duyuru yapılmadan önce Ek MTV düzenlemesi, kamuoyunda büyük tepkilere neden olmuştu. Özellikle CHP tarafından bu düzenlemenin iptal edilmesi istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvuru gerçekleştirilmişti. Ancak bu başvuru sonucunda henüz herhangi bir gelişme veya karar açıklanmış değil!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  Xbox Game Pass'e Eklenecek ve Çıkacak Oyunlar Açıklandı!

  Haziran ayında Xbox Game Pass'e 8 yeni oyun ekleniyor. Bununla beraber bazı oyunlar da platformdan kaldırılıyor.

  PlayStation Plus Haziran Oyunları Açıklandı: İşte Eklenecek Oyunlar!

  PlayStation Plus Haziran 2024 oyunları açıklandı! SpongeBob, AEW: Fight Forever ve Streets of Rage 4 dahil olmak üzere toplam 10 oyun abonelere sunulacak.

  e-Devlet Uygulamasına Kaza Tutanağı Özelliği Eklendi: İşte Kullanımı ve Detayları!

  e-Devlet'e kaza tutanağı özelliği geldi. e-Devlet kaza tutanağı ile internette tutanak oluşturabilir ve sigorta işlemlerini kolayca tamamlayabilirsiniz.

  Ek MTV Ödeme Süresi Uzatıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et