R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çinli Otomobil Üreticisi Chery, Türkiye'deki satış planlarına üretim planlarını da ekledi!

  Çinli otomobil markası Chery, Türkiye’de planladığı satış işlemlerini hızlandırdı. Türkiye otomobil pazarına girmek isteyen Chery, ülkede üretim de yapmak istediğini duyurdu. Chery, 2022 senesi dolmadan Türkiye pazarına girmeyi hedefliyor.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  13.09.2022 17:05 2672 8 dk okuma süresi
  Çinli Otomobil Üreticisi Chery, Türkiye'deki satış planlarına üretim planlarını da ekledi!
  Son Düzenleme:

  Chery, 1997 senesinde Çin’de kurulan bir otomobil üreticisidir. Şirketin tam adı Chery Automobile Co. Ltd. olarak geçmektedir. Chery otomobillerin Türkiye’de temsilcileri ise Kırşehir’de kurulan ve 1943 senesinden beri faaliyetlerine devam eden Mermerler Otomotiv’dir.

  Çinli otomobil üreticisi Chery, geride kalan aylarda Türkiye pazarına geri döneceklerine dair bi açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya göre 2022 senesi bitmeden Chery otomobillerin Türkiye otomobil piyasasında yer almaları bekleniyor.

  Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei’nin yapmış olduğu son açıklama ise Türkiye faaliyetleri hakkında yeni bilgiler içermekte. Mei’nin yaptığı son açıklamaya göre Chery’nin Türkiye faaliyetleri satışla sınırlı kalmayacak. Chery, Türkiye’de aynı zamanda otomobil üretimi alanında da planlamalar yapmakta. Açıklamasına “Kazan-Kazan stratejisi” uygulayacaklarını da ekleyen Mei, Türkiye’de bir üretim tesisi kuracaklarını söyledi. Mei’nin yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

  “Türkiye pazarına neden dönüyoruz biliyor musunuz? Türkiye otomobil pazarı noktasında çok büyük potansiyele sahip bir ülke. Ülkede çok fazla otomobil üreticisi mevcut. Birçok otomobil markası Türkiye’ye yatırım yapıyor. Otomobil üretimi olarak önemli bir pozisyonda yer alan bu ülkede, bir üretim tesisi kurmayı planlıyoruz. Türkiye pazarına geri dönüp gelişmeye başladıkça, adım adım yeni bir üretim tesisi kurma çalışmalarına başlayacağız. Kurduğumuz üretim tesisi araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize olan inancım tam. Bu plan, bizim 5 yıllık stratejik planımıza dahil olan bir plan.”

  Chery, İstanbul'da bir genel müdürlük kurma planı yapıyor

  Chery, 10 sene önce Türkiye’de birkaç araba modeli ile satış yapmaya başlamıştı. Fakat sonrasında Türkiye piyasasından çekilme kararı almışlardır. Bu Türkiye deneyiminin tarih olduğunu ve yepyeni bir imaj ile Türk müşterilerin karşısına çıkacaklarını açıkladılar. Son teknoloji ile üretilen otomobilleri ile Türk piyasasına kolayca uyum sağlamayı hedeflediklerini açıkladılar. Yeni imaj ve son teknoloji ile İstanbul’da bir genel müdürlük kurulacağı da duyuruldu. Mei yaptığı açıklamada kurulacak olan genel müdürlüğe dair şunları söyledi:

  “Ortaklarımız ile ve son kullanıcılarla sürekli olarak birlikte hareket halinde olacağız. En kaliteli ürünü çıkarabilmek ve en iyi tasarımı yapabilmek için elimizden geleni yapacağız. Müşterilere sunacağımız fiyatların kritik bir öneme sahip olacağının farkındayız. Ürün stratejisi ve hizmet kalitesi noktalarında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız. Yalnızca ürün kalitesine değil, işlevselliğe ve tasarımlarımıza da gerekli önemi vereceğiz. Tüm süreç boyunca müşterilerimizin yanında yer alacağız ve onlara en iyi ürün ve hizmeti sunacağız.”

  Pandemi döneminin etkilerinin devam ettiği bugünlerde, Dünya’ya genel olarak bir ekonomik dengesizlik hakim. Bu ekonomik problemler altında otomobil üreticilerinin de yüzleştiği yeni bir problem doğdu. Otomobil üreticileri, araçların üretimi için gerekli olan çiplerin tedariğini sağlamakta ciddi sıkıntılar çekmekteler. Çip sorunun birçok otomobil üreticisi firmayı olumsuz etkilediğini belirten Mei, açıklamalarına şunları ekledi:

  “Chery olarak ürün tedarik problemi yaşamıyoruz. Diğer otomobil üreticilerinin yaşadığı tedarik sorunları ile yüzleşmiyoruz. Daha olgunlaşmış ve yerleşmiş bir yapıya sahip olduğumuz için faaliyetlerimiz aksamıyor. Araçlarımızı zamanında müşterilerimize teslim edebiliyoruz. Bu, rakiplerimizin üzerinde kurduğumuz en güçlü üstünlük.”

  Chery, Türkiye pazarına ilk aşamada ACTECO serisinin 1.6 lt benzinli motora sahip 3 SUV modeli ile girecek. Bu modellerden biri tamamı ile sportif coupe SUV modeli Omoda 5. Omoda’nın “Art in Motion” isimli akışkan hatlı tasarımı da Dünya’da oldukça sevildi. 

  5 koltuğa sahip olan SUV modeli Tiggo 7 Pro da yine Türkiye pazarında sunulacak modellerden biri olacak. Ayrıca 7 koltuklu SUV modeli Tiggo 8 Pro da yine ülkemizde otomobil piyasasında yer alacak. Bu üç modelin satışlarının ise 2022 senesi bitmeden başlaması bekleniyor. Önümüzdeki sene ise aşamalı olarak elektrikli modellerin de Türkiye piyasasına girmesi bekleniyor. 

  Chery’nin Türkiye web sitesinde şu an bulunan modeller

  Chery Türkiye resmi web sitesinde şu anda 6 farklı modelin tanıtımı yapılmakta. Bu modeller aşağıda sıralanmıştır:

  • New Alia
  • New Chance
  • New Kimo
  • New Tiggo 5
  • New Tiggo 3
  • New Tiggo FL 3

  Bu 6 model ve özellikleri aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

  NEW ALIA

  Şık tasarımı ve oturaklı görünümü ile sitede yer alan New ALIA, 6 farklı renk seçeneğine sahip. Dinamik tasarımı, çevre ile dost malzeme kullanımı, rahat sürüş tecrübesi ve DVVT motor teknolojisi ile müşterilerin beğenisine sunulacak. 

  Tasarımı yapılırken kartal gözünden esinlenilen bir far detayı eklenmiştir. New ALIA’nın tasarımında HDS teknolojisi vurgusu yapılmıştır. Bu teknoloji ile rüzgar direnç parametresi arttırılmıştır. Aynı zamanda yakıt tüketimi de minimize edilmiştir. 

  Genel BakışKategoriBinek
  Ürün Etiketi1.6 DVVT MT
  Model adıNew Alia

  New ALIA modelinde motor seçeneği olarak 1.6L DVVT motor kullanılmıştır. Standart motorlarla kıyaslandığında çok daha yüksek bir ivme performansı gözlenir. %12 oranında ivme performans artışı ile rakiplerine meydan okur. Motora dair diğer özellikler ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

  MotorMotor Etiketi1,6 L
  Silindir hacmi (cc)1598
  Max. Hız (kph)185
  Max. Güç (Kw / dev / dak)93/6150
  Max. Tork (Nm / dev / dak)160/3900
  Silindir Sayısı4
  Silindir Valfi16
  İletimİletim Türü5 İleri Manuel
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)50

  New ALIA modelinde aynı zamanda 7 inç HD (WVGA) dokunmatik ekran özelliği de bulunmaktadır. Bu ekran geniş HD ekran olarak geçmektedir. Sahip olduğu diğer özellikler ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

  DışUzunluk (mm)4652
  Genişlik (mm)1825
  Yükseklik (mm)1483
  Dingil Mesafesi (mm)2700
  AğırlıkBoş Ağırlık (kg)1350
  Tekerlek ve LastiklerLastikler205/55 R16

  Chery New Chance

  Chery New Chance, B segmenti bir otomobildir. Hatchback ve sedan olmak üzere iki çeşit kasa tipi bulunmaktadır. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzımanlı vites seçeneklerine sahiptir. 

  Genel BakışKategoriBinek
  Ürün Etiketi

   

  1,5 MT

   

  Model adıNew Chance

  Standart donanım paketinde sahip olduğu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • ABS
  • EBD
  • Sürücü ve yolcu için hava yastıkları 
  • Elektrikli camlar
  • Hız sabitleyici
  • Yol bilgisayarı
  • Klima

  Chery Chance modelinin 1.5 L motoru bulunmaktadır. Maksimum hızı ise 170 km/s olarak ölçülmüştür. Motor teknik özellikleri ise aşağıdaki tabloda verilmiştir:

  MotorMotor Etiketi

   

  1,5 L

   

  Silindir hacmi (cc)

   

  1497

   

  Max. Hız (kph)170
  Max. Güç (Kw / dev / dak)80/6000
  Max. Tork (Nm / dev / dak)140/4500
  Silindir Sayısı4
  Silindir Valfi16
  İletimVites Kutusu5 İleri Manuel
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)50

  Chery New Chance’in sahip olduğu boyut ve ağırlık özelliklerinin yer aldığı tablo ise şu şekildedir:

  DışUzunluk (mm)4188
  Genişlik (mm)1686
  Yükseklik (mm)1480
  Dingil Mesafesi (mm)2527
  AğırlıkBoş Ağırlık (kg)1210
  Tekerlek ve LastiklerLastikler185/60 R15

  NEW KIMO

  Tasarımı ile gülümseyen bir yüzü andıran Chery New KIMO, mutluluğu miras kabul eder. Sahip olduğu sportif direksiyon simidi ile dinamik ve şık bir hissiyat yaratır. Arka sırada yer alan koltukların katlanması ile 636L iç hacme ulaşabilir.

  Genel BakışKategoriBinek
  Ürün Etiketi1.0 MT
  Model adıYeni Kimo

  Ön süspansiyon, hızlı cevap verebilme ve güçlü darbelere karşı gösterdiği emici performans güçlü özelliklerindendir. NEW KIMO modelinin 1.0 L motoru bulunmaktadır. Maksimum hızı ise 150 km/s olarak ölçülmüştür. Motora dair özelliklerin yer aldığı tablo aşağıda yer almaktadır:

  MotorMotor Etiketi1,0 L
  Silindir hacmi (cc)998
  Max. Hız (kph)150
  Max. Güç (Kw / dev / dak)51/6000
  Max. Tork (Nm / dev / dak)93/3500~4000
  Silindir Sayısı3
  Silindir Valfi12
  İletimVites Kutusu5 İleri Manuel
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)35

  Chery New KIMO’nun sahip olduğu boyut ve ağırlık özelliklerinin yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  DışUzunluk (mm)3564
  Genişlik (mm)1620
  Yükseklik (mm)1527
  Dingil Mesafesi (mm)2340
  AğırlıkBoş Ağırlık (kg)936
  Tekerlek ve LastiklerLastikler165/60 R14

  NEW TIGGO 5

  Basit ve dinamik bir tasarımı olan NEW TIGGO 5, SUV özel lastikleri ile statik ve dinamik özelliklere sahiptir. 

  Genel BakışKategoriSUV
  Ürün Etiketi

   

  1.5 MT NEW TIGGO 5

   

  Model adıYeni Tiggo5

  İç tasarımında kullanılan malzemelerin çevre dostu olması, çevre hassasiyeti olan insanların kalbini kazandırmıştır. Toksik olmayan maddelerle lüks ve yumuşak bir iç mekana sahiptir.

  2.0 DVVT ile güç, yakıt ekonomisi ve egzoz emisyonu performansları arttırılmıştır. 1.5 TCI Turbocharger Motora sahiptir. Motor ile ilgili diğer özellikler ise aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  MotorMotor Etiketi

   

  1,5 T

   

  Silindir hacmi (cc)

   

  1498

   

  Max. Hız (kph)187
  Max. Güç (Kw / dev / dak)112/5500
  Max. Tork (Nm / dev / dak)205 / 2000-4000
  Silindir Sayısı4
  Silindir Valfi16
  İletimVites Kutusu5 İleri Manuel
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)55

  Bu modelin sahip olduğu boyut ve ağırlık özelliklerinin yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  DışUzunluk (mm)4506
  Genişlik (mm)1841
  Yükseklik (mm)1740
  Dingil Mesafesi (mm)2610
  Tekerlek ve LastiklerLastikler225/65 R18

  NEW TIGGO 3 

  NEW TIGGO 3, Çinli otomobil üreticisi Chery’nin amiral gemisi olarak bilinir.2014 senesinde modelin 3. modifikasyonu ortaya çıkmıştır. 

  Genel BakışKategoriSUV
  Ürün Etiketi

   

  1.6 DVVT MT

   

  Model adıYeni Tiggo3

  Otomobil piyasasında çok fazla rakibi olduğu için, yalnızca tek nesil motor seçeneği yer almaktadır. NEW TIGGO 3 modelinin 1.6 L motoru bulunmaktadır. Maksimum hızı ise 175 km/s olarak ölçülmüştür. Motor ile ilgili detaylı bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

  MotorMotor Etiketi

   

  1,6 L

   

  Silindir hacmi (cc)

   

  1598

   

  Max. Hız (kph)175
  Max. Güç (Kw / dev / dak)93/6150
  Max. Tork (Nm / dev / dak)160/3900
  Silindir Sayısı4
  Silindir Valfi16
  İletimVites Kutusu5-hızlı CVT
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)55

  Chery Tiggo 3’ün standart paketinde yer alan bazı özellikler şunlardır:

  • ABS
  • EBD
  • Klima
  • Standart bir radyo 
  • Elektrikli camlar
  • 16 inç alaşımlı jantlar

  Modelin dış özellikleri, boyut ve ağırlık bilgileri ise aşağıdaki tabloda verilmiştir:

  DışUzunluk (mm)4479
  Genişlik (mm)1765
  Yükseklik (mm)1651
  Dingil Mesafesi (mm)2510
  Tekerlek ve LastiklerLastikler218/60 R17

  TIGGO FL 3

  Sportif ve şık görünümü ile müşterilerini etkileyen TIGGO FL 3, sürüş kolaylığı açısından da geçer not almıştır. Konsol kısmında yer alan tuşlar ise kolay erişim sağlanabilecek şekilde yerleştirilmişlerdir. 

  Genel BakışKategoriSUV
  Ürün Etiketi1.6 DVVT MT
  Model adıNew Tiggo FL3

  TIGGO FL 3 modelinin 1.6 L motoru bulunmaktadır. Maksimum hızı ise 175 km/s olarak ölçülmüştür. Chery TIGGO FL 3 modelinin motoruna ait resmi sitede yer alan bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir:

  MotorMotor Etiketi1,6 L
  Silindir hacmi (cc)1598
  Max. Hız (kph)175
  Max. Güç (Kw / dev / dak)93/6150
  Max. Tork (Nm / dev / dak)160/3900
  Silindir Sayısı4
  Silindir Valfi16
  İletimVites KutusuManuel
  Yakıt TüketimiYakıt tipiBenzin
  Yakıt Tankı Kapasitesi (litre)55

  Ön havalandırma diski ve arka tarafta yer alan katı disk fren sistemi ile frenleme dengeli bir şekilde araca yayılır. Bu katı disk fren sistemi sayesinde güç dağıtımı dengelenir ve ısı, ışık ağırlığı gibi süreçler sıkıntısız gerçekleştirilir. Boyut ve ağırlık bilgilerinin yer aldığı tablo ise aşağıda yer almaktadır:

  DışUzunluk (mm)4390
  Genişlik (mm)1765
  Yükseklik (mm)1705
  Dingil Mesafesi (mm)2510
  AğırlıkBoş Ağırlık (kg)1343
  Tekerlek ve LastiklerLastikler

   

  215/60 R17, 235/60 R16, 215/65 R16

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda'nın Yeni Elektrikli Ticari Aracı N-VAN e, Ekim'de Yollara Çıkıyor!

  Honda, Japonya pazarı için özel olarak geliştirdiği yeni elektrikli ticari aracı N-VAN e'yi 10 Ekim 2024'te satışa sunacak. Geniş iç hacmi, uzun menzili ve uygun fiyatı ile dikkat çeken N-VAN e, hem ticari hem de bireysel kullanıcıların ihtiyaçlarını karş

  Sırbistan- İngiltere maçı ne zaman? Sırbistan- İngiltere maçı saat kaçta, hangi kanalda?

  Süper Kupa heyecanı, Sırbistan ve İngiltere arasındaki kritik karşılaşma ile devam ediyor. 16 Haziran Pazar günü saat 22:00'de oynanacak olan bu önemli maç, TRT 1 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak. Futbolseverler, Sırbistan-İngiltere maçının detayla

  Hollanda-Polonya Maçı Sonucu: Hollanda’nın Geri Dönüşüyle 2-1 Zaferi

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu'nun ilk maçında Hollanda, Polonya karşısında unutulmaz bir geri dönüş gerçekleştirdi. Hamburg'taki Volkspark Stadyumu'nda oynanan bu önemli müsabakada, Polonya'nın erken golüne rağmen, Hollanda 2-1'lik galibiyetle sa

  Slovenya - Danimarka maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? | Euro 2024

  Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Slovenya ve Danimarka karşı karşıya geliyor. C Grubu'nda yer alan bu iki güçlü takım, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada birbirleriyle mücadele edecek. Slovenya'da Jan Oblak, Benjamin Sesko, Sporar ve

  Çinli Otomobil Üreticisi Chery, Türkiye'deki satış planlarına üretim planlarını da ekledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et