R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kendine Hayran Bıraktı: 2024 Nissan GT-R Tanıtıldı!

  2024 Nissan GT-R özellikleri ile beraber duyuruldu. Yeni nesil aracın özellikle tasarımı dikkat çekti. Gelin birlikte modeli inceleyelim.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.01.2023 23:37 1213 3 dk okuma süresi
  Kendine Hayran Bıraktı: 2024 Nissan GT-R Tanıtıldı!
  Son Düzenleme:

  Henüz 2023 yılında olsak da Nissan, şimdiden geleceği planlamış durumda. Şirketin geliştirmiş olduğu yeni modellerden birisi 2024 model Nissan GT-R olarak bulunuyor. Aerodinamik yapısıyla ön plana çıkan ürün performansı ile de insanları heyecanlandırıyor. Henüz fiyatı açıklanmayan Nissan GT-R’nin bazı özellikleri paylaşıldı.

  2024 Nissan GT-R tasarımı

  2024 model Nissan GT-R, tasarımı ile dikkat çeken bir görünüşe sahip. En son 2017 yılında güncellenen seri, eskisinden daha iyi hale geldi. Aracın bazı kısımlarında ciddi bir değişiklik yapılmazken bazı kısımları yenilenmiş durumda. Ön farlar ile ilgili yapılan değişikliklerden birisi yeni nesil şerit LED’lerin kullanılması. Bu sayede, model, yeniliğe ayak uyduruyor. Aracın ön tamponuna sis farkları eklendiğini de açıklamalıyız. Önden bakış açısıyla güzel bir tarz katan GT-R, insanları büyülemeyi başarıyor.

  2024 Nissan GT-R özellikleri öncesinde birkaç tasarım detayına daha değinmeliyiz. Ön kısmın yanı sıra arka tarafa da bakmak gerekiyor. Arka taraftaki aydınlatmaları incelediğimizde burada ikili aydınlatmalara yer verildiği görülüyor. Yani toplamda 4 adet far bulunuyor. Egzoz çıkışı olarak ise ikili olmak üzere 4 adet egzoz borusu yer almakta. Bu durum, aracın ne kadar güçlü bir model olduğunu gösterir nitelikte.

  Dış görünüş olarak oldukça modern olan GT-R, içeride sadeliğe ağırlık veriyor. İç mekanı değerlendirdiğimizde analog gösterge panel göze çarpıyor. Buna ek olarak dijital olarak multimedya panele yer veriliyor. Multimedya panelinde dikkat çeken detay butonlu olması. Yani panel, klasik bir görünüme sahip. Koltukların şekli ise adeta bir oyuncu koltuğunu andırıyor.

  2024 Nissan GT-R özellikleri

  Yeni model GT-R, çift turbo şarja ev sahipliği yapan bir araba. Bununla beraber aracın 3,8 litrelik V6 motora yer verdiği duyurulan bir diğer bilgi. Güçlü motorunun yanı sıra ürünün 565 beygir güç ile sürücülerle buluşacağı açıklanıyor. Bir diğer önemli bilgi 633 Nm tork. Bu değer, Nissan GT-R’nin ne kadar performanslı bir araç olduğunu kanıtlar nitelikte.

  GT-R ile ilgili açıklanan daha pek çok bilgi var. Bunlardan birisi de sürtünme katsayısı. Sürtünme katsayısı, iki nesne arasındaki hareketten kaynaklı kuvvet olarak tanımlanıyor. Nissan GT-R, düşük sürtünme katsayısı ile dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yapılan açıklamaya göre modelin sürtünme katsayısı 0,26 olarak yer alıyor.

  Yeni nesil Nissan GT-R, performansa yoğunlaşacak modele yer verecek

  2024 Nissan GT-R özellikleri ile beraber en iyi performansı sunmaya aday. Ana sürümün yanı sıra aracın yan sürümleri de bulunacak. Bu sürümlerden birisi GT-R Nismo olarak belirtiliyor. Bu varyasyonun performans odaklı bir varyasyon olacağı söylendi. Yani performans açısından optimize edilmiş bir sürüm olacak.

  Yeni nesil modellerin çıkış tarihi henüz netleşmedi. Fiyatı hakkında da bir bilgiye yer verilmedi. Duyuruda arabanın 2023 yılı içerisinde trafiğe ineceği söyleniyor. Ayrıca arabanın ilk olarak Japonya’da satışa sunulacağı açıklanmakta. Avrupa pazarına ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Razer Viper Mini Signature Edition Oyuncu Faresi Tanıtıldı! Sadece 49 Gram!

  Dünyaca ünlü oyuncu ekipmanları markası Razer, bugüne kadarki en hafif oyuncu faresini tanıttı. İşte Razer Viper Mini Signature Edition adıyla çıkacak yeni oyuncu faresinin teknik özellikleri ve fiyatı!

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  2023 Şubat Nissan Türkiye Fiyat Listesi Açıklandı!

  2023 Şubat ayı Nissan Türkiye fiyat listesi belli oldu. Buna göre araçlar, yeni satış listesine göre satışa çıktı!

  Yeni Nesil Apple TV Çıkış Tarihi 2024 olacak!

  Bloomberg'e göre Apple, 2024 yılında yeni nesil Apple TV'leri piyasaya çıkaracak. Ürün, şu anda Apple TV 4K ile aynı tasarımı paylaşacak!

  Kendine Hayran Bıraktı: 2024 Nissan GT-R Tanıtıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et