R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2024 Hyundai Kona Electric Tanıtıldı!

  2024 Hyundai Kona Electric duyuruldu. Yeni tanıtılan araç, sunduğu etkili özellikler ile sürücülerin baş tacı olacak gibi duruyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  09.03.2023 02:53 1510 4 dk okuma süresi
  2024 Hyundai Kona Electric Tanıtıldı!
  Son Düzenleme:

  Hyundai, diğer şirketler gibi elektrikli araçlara ağırlık veren bir firma. Son yıllarda bu alanda ciddi çalışmalar gerçekleştirildi. Elektrikli araçlar ile beraber insanlar, yakıt verimliliği de sağladı. Ayrıca elektrikli otomobiller, doğaya karşı daha sağlıklı araçlar olmakta. Hyundai, şimdi de 2024 model elektrikli arabası ile sevenlerinin karşısına çıkıyor.

  2024 Hyundai Kona Electric tasarımı

  Aracın öncelikle genel görünümünden bahsetmek gerekir. Otomobil, 2 farklı varyasyonda stoklarda yerini alacak. Müşteriler, istediği modeli seçerek araçları kullanmaya başlayacak. Varyantlar arasındaki fark genel olarak elektrik motoru. Buna haberimizin ilerleyen kısımlarında değineceğiz. 

  Otomobil, arka, yan ve ön taraftan harika bir görünüm sunuyor. Genel olarak baktığımızda araçta arkadan öne doğru bir iniş mevcut. Yani arka kısım daha yüksek boyutta. Model, zorlu arazi koşullarında da başarısıyla kendinden söz ettiriyor.

  Otomobil, bu segmentteki en geniş araçlar arasında yer buluyor. Otomobilin uzunluğuna baktığımızda karşımıza 4.355 mm çıkmakta. Ürünün genişliği ise 1.825 mm olarak açıklandı. Yükseklik 1.575 mm olarak duyuruluyor. Aks mesafesi ise 2.660 mm.

  Bunun yanı sıra aracın depolama kısımlarına da değinmek gerekiyor. Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi otomobil, oldukça geniş. Arabanın bagaj kapasitesi 466 litre olarak açıklandı. Bir önceki modelde bu değer 332 litre olarak yer alıyordu. Yani %50’ye yakın bir artış söz konusu olmakta. Ön kaputun altında ise 27 litre hacminde bir depolama alanı bulunuyor.

  2024 Hyundai Kona Electric, fonksiyonel açıdan da oldukça gelişmiş bir ürün. Arabanın öne çıkan özelliklerinden birisi 3 kollu direksiyona yer veriyor oluşu. Bununla beraber direksiyon pek çok işlevsel düğmeye de sahip bir ürün. Bu özellikleri ile kendini gösteren model, 12,3’er inçlik ekranlara yer veriyor. Bu ekranların OTA güncelleme desteği de bulunmakta.

  2024 Hyundai Kona Electric özellikleri

  Otomobilin bilinmesi gereken özelliklerinden birisi elektrik motoruna sahip oluşu. Tamamen elektrikli araç olan araba, 2 farklı seçenek ile birlikte geliyor. Bunlardan birisi daha düşük diğeri daha yüksek menzile sahip. 48.4 kWh bataryaya sahip model, 342 kilometre menzile imkan tanıyor. 65.4 kWh bataryaya sahip model ise 490 kilometre menzile kadar çıkıyor. Her 2 seçenekte de 400 volt şarj altyapısı destekleniyor.

  Modellerin öne çıkan bir diğer özelliği elektrik motorunun gücü. Düşük özellikli varyasyon, 115 kW yani 154 hp güce yer veriyor. Bir diğer model ise 160 kW yani 214 hp güç ile karşımıza çıkıyor. Önceki seride ise 100 ve 150 kW elektrik motoruna yer verilmişti. Her iki varyasyonda da 255 Nm tork tercih edilmiş durumda. Bir önceki nesilde ise 395 Nm tork değeri bizi karşılıyordu.

  2024 Hyundai Kona Electric, batarya özellikleriyle de adından bahsettiren bir araç. Yapılan açıklamaya göre modelin 41 dakikada %10’dan %80’e şarj olduğu söyleniyor. Buna ek olarak şarj açısından da gelişmiş teknolojilere yer verilmekte. Bunlardan birisi güvenli şarj işlemi. Ayrıca ürün, zorlu kış şartları için de özel yeteneklere sahip. Örneğin batarya, soğuk havalardan etkilenmemesi adına dengeleme sistemi sağlıyor. Bunun dışında şarj girişinin donmaması için kapağın ısıtma özelliği yer alıyor.

  Otomobilin özellikleri arasında i-Pedal ve akıllı rejeneratif fren sistemi de bulunuyor. i-Pedal, tek pedallı sürüşe imkan veren bir teknoloji. Akıllı rejeneratif fren sistemi ise yapay zeka destekli bir otonom özellik. Bunların yanı sıra araba, Digital Key 2 Touch özelliğini barındırıyor. Bu özellik, akıllı telefon ve akıllı saatlerde kullanılabiliyor. Amacı, aracı uzaktan rahatlıkla kontrol etmeyi sağlamak. Örneğin telefon üzerinden aracı başlatmak mümkün oluyor.

  0,27 Cd sürtünme katsayısına sahip ürün, aynı zamanda V2L’yi desteklemekte. V2L, Vehicle to Load anlamına geliyor. Bu özelliğin amacı, elektrik kesintilerinde eve enerji sağlamak. Bunun yanı sıra yolda giderken elektronik ürünleri çalıştırmaya imkan tanımak. Özetle bataryanın içindeki enerji, bu özellik ile elektronik aletlerde kullanılabiliyor. Avrupa’da satışa çıkacak modellerde en yüksek güç çıkışının 3.13 kVA olduğu söyleniyor.

  2024 Hyundai Kona Electric fiyatı

  Otomobilin henüz ne kadarlık fiyata sahip olacağı açıklanmadı. Çıkış tarihi ise kesin olarak bilinmiyor. Bir önceki modelin fiyatı ise ülkemizde 937.166 TL’den satılmakta. Yeni otomobil, ilerleyen dönemlerde müşterileriyle buluşacak. Tahminlere göre araç, 1 milyon TL’nin üzerinde bir fiyata yer verecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honor Magic 5 Özel Sürümü Tanıtıldı! İşte Honor Magic 5 Ultimate Edition Teknik Özellikleri

  Honor, MWV 2023 etkinliğinde duyurduğu "Magic 5 serisi(Magic 5/Magic 5 Pro)" için üçüncü modeli tanıttı. Çin'de düzenlenen etkinlikte tanıtılan Magic 5 Ultimate Edition modelinin teknik özellikleri ve fiyatı da belli oldu.

  2024 Hyundai Kona Electric Tanıtıldı!

  2024 yılında satışa çıkacak olan yeni Hyundai Kona Electric'in tanıtımı yapıldı.

  2023 Mart Hyundai Türkiye Sıfır Araç Güncel Fiyat Listesi Belli Oldu!

  2023 senesi Mart ayında otomobil fiyatları değişti. Yeni yıla girildikten sonra otomobil piyasasında hareketlilikler yaşandı. 2023 Mart itibarıyla Hyundai otomobillerin fiyatları da belli oldu!

  2024 Volkswagen ID.3 Tanıtımı Yapıldı!

  Alman otomotiv devi Volkswagen ID.3 modelinin tasarım ve özelliklerini yayınladı.

  2024 Hyundai Kona Electric Tanıtıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et