R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Çıtayı Yükseltiyor: 100 Megapiksel Kamera Geliyor!

  Sony telefon kameralarında çığır açacak bir adım attı. Çıtayı her geçen gün yükselten ve geçmiş yıllardaki durgunluğunu kapatmak isteyen markanın 100 megapiksel sensörlü kameralar için çalıştığı ortaya çıktı.

  Ecem Ecem 22.06.2022 14:53 1129 2 dk okuma süresi
  Sony Çıtayı Yükseltiyor: 100 Megapiksel Kamera Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sony akıllı telefon pazarında eski günlerde olduğu gibi yeniden ses getirebilmek ve yeni bir kapı açabilmek için harekete geçti. Daha önce üretimini gerçekleştirdiği akıllı telefonlarla tanınan markanın uzun bir süredir akıllı telefon pazarında geride kaldığı belirlendi. Bu açığı kapatmak için çalışmalara yeniden başlayan Sony, bu süreçte kolları sıvadı. 

  Sony, pek çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından oldukça önemli olan kameralar üzerine çalışmaya başlayacağını dile getirdi. Akıllı telefonlarda kamera sensör sağlayıcı olarak pazarda ciddi işler yaptığı ve bu konuda son derece başarılı olduğu biliniyor. 

  Sony Telefon Kamerası Sensörlerinde İyi İş Çıkarıyor!

  Sony günümüzde piyasaya sürülen pek çok akıllı telefona sensör veriyor. Bu süreçte sensör sağlayıcı olma konusunda oldukça başarılı olduğu belirlendi. Şirket tarafından yeni çalışmalar yapılırken çözünürlük konusunda yapılan çalışmaların ilerleteceği belirlendi. Şirket şimdilerde yeni bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor. Özellikle megapiksel konusunda kullanıcıların ağzını açık bırakacak bir çalışma içerisine girdiğini duyurdu. Sony şimdiye kadar megapiksel konusunda yeterli seviyede çalışmalar yapmamış ve bu konuda geri planda kalmayı tercih etmişti. Ancak bundan sonraki dönemde sınırları zorlayacak gibi görünüyor. 

  Sony 100 Megapiksel Çözünürlük Hedefliyor!

  Telefonların günden güne özellikleri bakımından giderek güçlenmesinin ardından 64 megapiksel çözünürlük sunulmuştu. Sony bu rakamları da geride bırakarak ilk 100 megapiksel telefon sensörünü üretebilmek için harekete geçti. Akıllı telefonlar için yeni bir adım olarak görülen bu çalışmanın ne zaman tamamlanacağı henüz bilinmiyor. 100 megapiksel sensöre sahip kameraların IMX8 serisi ile birlikte gelmesi bekleniyor. Teknoloji kulislerinde konuşulan bilgilere göre değerlendirme yapıldığında ise 2023 yılında akıllı telefonlarda kullanılabilir olabileceği düşünülüyor. 

  Yeni yüksek megapiksellik kamera sensörü hakkında henüz yeterli bilgi bulunmuyor. Samsung şimdilerde akıllı telefon kameralarında en yüksek çözünürlük imkanı sunan marka olarak biliniyor. 108 megapiksel ile henüz bu rakamın üzerine çıkan olmadı. Ancak Samsung’da her geçen gün kendisini geliştirmek için çalışmalara devam ettiğini açıkladı. Firmanın mobil kamera sensörünün de 200 megapiksel olduğu belirlendi. 

  Sony cephesinden iddialı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Şirketin yetkili isimleri tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 hedeflerinde telefon kameralarının DSLR fotoğraf makinelerinin çok üzerinde olacağı ve artık fotoğraf makinelerine ihtiyaç duyulmayacağı ifade ediliyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Bu Sefer de Lansman Tarihi Sızdırıldı: Samsung Galaxy S23 Serisi Geliyor!

  Sızan bilgilere göre Samsung, Galaxy S23 serisini Şubat 2023'te tanıtacak! Özellikleriyle göz dolduran S23 serisi, Unpacked etkinliğinde görücüye çıkacak.

  Sony Çıtayı Yükseltiyor: 100 Megapiksel Kamera Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et