R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Galaxy S10 Lite Kullanıcılarını Şaşırtan Güncelleme!

  Samsung Galaxy S10 Lite, Android 13 temelli One UI 5.1 güncellemesini alırken, S10 kullanıcıları hayal kırıklığı yaşıyor. İşte bu gelişmenin ayrıntıları ve Samsung'un güncelleme politikası hakkında bilmeniz gerekenler.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  18.03.2023 13:32 1957 2 dk okuma süresi
  Samsung Galaxy S10 Lite Kullanıcılarını Şaşırtan Güncelleme!
  Son Düzenleme:

  2023 yılında Samsung, akıllı telefonlarına Android 13 dağıtımını hızlandırdı. Öncelikle Galaxy S22, S21 ve S20 serileri, FE, Fold, Flip ve Note 20 gibi tüm amiral gemisi cihazları One UI 5.1 güncellemesi ile desteklendi. Fakat Galaxy S10 serisi, Android 13 işletim sistemi ve One UI 5.1 arayüz güncellemesinden mahrum kaldı. Buna rağmen, Galaxy S10 Lite modeline bugün itibariyle One UI 5.1 güncellemesi sunuldu.

  Türkiye'de Güncelleme Dağıtımı ve Beklentiler

  Türkiye'deki kullanıcılar, güncelleme dağıtımının başladığı gün bu sürümleri alamayabilirler. Dağıtımların birkaç ay sürdüğüne dair örnekler de mevcut. Ancak S10 Plus gibi daha güçlü ve gelişmiş özelliklere sahip modellere güncelleme desteği verilmemesine rağmen, Lite modeline güncelleme sunulması büyük tepki topluyor.

  Samsung'un Güncelleme Politikası ve Rakipleriyle Rekabet

  Samsung, giriş segmentindeki Galaxy A14 gibi modellere 4 yıl Android ve 5 yıl güvenlik güncellemesi vermeyi taahhüt ediyor. Ancak, bu cihazın 4 yıl sonra Android 17 alırken, Snapdragon 8 Gen 1 gibi güçlü bir işlemciye sahip olan Galaxy S22 serisinin Android 16'da kalacağı öngörülüyor. Bu durum, güncellemelerin cihazların yeterlilikleriyle değil, şirketin güncelleme politikasıyla ilgili olduğunu gösteriyor.

  2023 yılında Android üreticileri arasında 2 yıl güncelleme taahhüdüyle öne çıkmayı hedefleyen firmalar da bulunuyor. Ancak Apple gibi 7 yıla kadar destek sunan markalarla rekabet etmek için 4 yıldan fazla güncelleme süresinin gerektiği açık.

  Samsung Galaxy S10 Lite kullanıcıları, Android 13 tabanlı One UI 5.1 güncellemesini alırken, diğer S10 serisi kullanıcıları hayal kırıklığına uğramış durumda. Bu durum, Samsung'un güncelleme politikasının, cihazların teknik özelliklerinden ziyade şirketin belirlediği sürelerle ilgili olduğunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle, S10 serisi kullanıcıları Samsung'dan daha uzun süreli ve kapsamlı güncelleme desteği talep etmektedir.


   

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Samsung Galaxy S24 Serisinin Ekran ve Kamera Sorunlarına Çözüm Getiren Güncelleme Yayınlandı!

  Samsung Galaxy S24 serisi için yayınlanan güncelleme, ekran ve kamera sorunlarını çözüyor; kullanıcı deneyimi artıyor.

  Samsung Galaxy S10 Lite Kullanıcılarını Şaşırtan Güncelleme!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et