R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung, uzun süredir merakla beklenen Android 13 tabanlı işletim sistemi One UI 5 için ilk Galaxy S22 testlerine başladığını açıkladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 08.08.2022 17:59 1267 2 dk okuma süresi
  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!
  Son Düzenleme:

  Google tarafından duyurulan Android 13 sürümü için teknoloji devleti işletim sistemlerinde yenilemelere gidiyor. Tam uyumluluk için çalışmalarını sürdüren şirketlerden birisi de Samsung oldu. Samsung, yeni “One UI 5” işletim sistemini “Android 13” tabanlı olarak geliştiriyor. Son dönemde çok sayıda Beta sürümünü yayınlayan şirket, şimdi de “Android 13” tabanlı “One UI 5 Beta” sürümünü “Galaxy S22” modelinde de denenmeyen başlandı.

  One UI 5 Beta Galaxy S22 İçin Yayınlandı

  Samsung <a class=Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta">

  Samsung, Android 13 işletim sistemine ilişkin çok ciddi türden yeniliklerin gelmesi yönünde bir beklenti bulunmuyor. Ancak “Galaxy S22” modeli için “kozmetik” başta olmak üzere “güvenlik”, “bildirim” ve “kamera” konusunda iyileştirmelerin geleceği tahmin ediliyor.

  Anroid 13 işletim sisteminde 2 gün sonra tanıtılacak “Galaxy Fold 4” modeli gibi “katlanabilir cihazlara” dair önemli güncellemeler yer alıyor.

  Beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkan ilgi bilgilere göre cihazlarda “ana ekran”, “simge” ve “hızlı panel” özelliklerine ilişkin 12 farklı renk alternatifinin olduğu “Android 13 teması” bulunuyor. Sürüme “metin” ve “nesne” yakınlaştırma fonksiyonu sağlayan “Büyüteç” geldiği de dikkat çekiyor. Ayrıca kullanıcıların yeni sürümde “widget” kullanımından daha fonksiyonel biçimde yararlanabileceği belirtiliyor.

  Yeni Android 13 tabanlı One UI 5 Beta sürümünde yazıyı “sesli okuma” desteği de geldi.

  Güvenlik kriterleri bakımından yeni işletim sisteminde uygulamaların “bildirim” gönderebilmesi için kullanıcıdan izin almasını sağlayan önemli “bildirim ayarları” seçeneği de geldi. Kullanıcılar yeni sürümde daha geniş “gizlilik kontrolü” yapabilme imkanına sahip olabileceği gibi uygulama özelinde “tercih edilen dil” ayarı yapabilecek.

  Katlanabilir Telefonlara Özel Yenilikler

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta

  Google’nin Android 13 sürümünde “katlanabilir cihaz” modelleri için özel yenilikler yer alıyor. Bu yenilikler arasında “Galaxy Fold 3” modelinde olduğu gibi hem iç hem de dış ekranlar için farklı “boyutlandırma”, “çözünürlük” ve “piksel yoğunluğu” seçimleri gerçekleştirilebilecek. Bu konuda çok daha fazla seçeğin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

  One UI 5 Beta sürümü şu an için yalnızca “ABD”, “Güney Kore” ve “Almanya” ülkelerinde “Galaxy S22” modelini kullananlar için yayınlandı. Bu ülkeler dışındaki kullanıcılar şu an için en azından Galaxy S22 modelinde yeni işletim sisteminin Beta sürümünü kullanamıyor.

  Samsung’un yeni Android 13 tabanlı “One UI 5 Beta” sürümüne dair sizin ilk görüşleriniz neler? Görüşlerinizi yoruma veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu: İşte En Hızlı 10 Android Model!

  AnTuTu, 2022 yılı Eylül ayının en hızlı Android telefon modellerini açıkladı. Buna göre ilk sırayı Asus ROG 6 Dimensity Supreme Edition aldı.

  Vivo Y52 5G Duyuruldu! İşte Vivo Y52 5G Özellikleri ve Fiyatı!

  Vivo, yeni giriş seviyesi cihazı "Vivo Y52 5G" tanıtımını gerçekleştirdi. İşte markanın yeni giriş seviyesi akıllı telefonu Vivo Y52 5G özellikleri ve fiyatı!

  OnePlus Nord Watch Tanıtıldı! Şarjı 10 Gün Dayanıyor!

  OnePlus Nord Watch resmi tanıtımı gerçekleştirildi. OnePlus tarafından gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde Nord Watch özellikleri detaylı olarak belirtildi. Ayrıca OnePlus Nord Watch fiyatı da belli oldu!

  2035 yılı, New York’taki Benzinli Araçların Tarihe Karışmasının Başlangıcı Olacak!

  Sıfır karbon emisyonu konsepti, otomotiv sektöründe hızla yayılmaya başladı. New York valisi, 2035 yılında benzinli araçların tarihe karışacağını iddia etti.

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et