R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Samsung, uzun süredir merakla beklenen Android 13 tabanlı işletim sistemi One UI 5 için ilk Galaxy S22 testlerine başladığını açıkladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  08.08.2022 17:59 1355 2 dk okuma süresi
  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!
  Son Düzenleme:

  Google tarafından duyurulan Android 13 sürümü için teknoloji devleti işletim sistemlerinde yenilemelere gidiyor. Tam uyumluluk için çalışmalarını sürdüren şirketlerden birisi de Samsung oldu. Samsung, yeni “One UI 5” işletim sistemini “Android 13” tabanlı olarak geliştiriyor. Son dönemde çok sayıda Beta sürümünü yayınlayan şirket, şimdi de “Android 13” tabanlı “One UI 5 Beta” sürümünü “Galaxy S22” modelinde de denenmeyen başlandı.

  One UI 5 Beta Galaxy S22 İçin Yayınlandı

  Samsung <a class=Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta">

  Samsung, Android 13 işletim sistemine ilişkin çok ciddi türden yeniliklerin gelmesi yönünde bir beklenti bulunmuyor. Ancak “Galaxy S22” modeli için “kozmetik” başta olmak üzere “güvenlik”, “bildirim” ve “kamera” konusunda iyileştirmelerin geleceği tahmin ediliyor.

  Anroid 13 işletim sisteminde 2 gün sonra tanıtılacak “Galaxy Fold 4” modeli gibi “katlanabilir cihazlara” dair önemli güncellemeler yer alıyor.

  Beta sürümünün yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkan ilgi bilgilere göre cihazlarda “ana ekran”, “simge” ve “hızlı panel” özelliklerine ilişkin 12 farklı renk alternatifinin olduğu “Android 13 teması” bulunuyor. Sürüme “metin” ve “nesne” yakınlaştırma fonksiyonu sağlayan “Büyüteç” geldiği de dikkat çekiyor. Ayrıca kullanıcıların yeni sürümde “widget” kullanımından daha fonksiyonel biçimde yararlanabileceği belirtiliyor.

  Yeni Android 13 tabanlı One UI 5 Beta sürümünde yazıyı “sesli okuma” desteği de geldi.

  Güvenlik kriterleri bakımından yeni işletim sisteminde uygulamaların “bildirim” gönderebilmesi için kullanıcıdan izin almasını sağlayan önemli “bildirim ayarları” seçeneği de geldi. Kullanıcılar yeni sürümde daha geniş “gizlilik kontrolü” yapabilme imkanına sahip olabileceği gibi uygulama özelinde “tercih edilen dil” ayarı yapabilecek.

  Katlanabilir Telefonlara Özel Yenilikler

  Samsung Android 13 Tabanlı One UI 5 Beta

  Google’nin Android 13 sürümünde “katlanabilir cihaz” modelleri için özel yenilikler yer alıyor. Bu yenilikler arasında “Galaxy Fold 3” modelinde olduğu gibi hem iç hem de dış ekranlar için farklı “boyutlandırma”, “çözünürlük” ve “piksel yoğunluğu” seçimleri gerçekleştirilebilecek. Bu konuda çok daha fazla seçeğin kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor.

  One UI 5 Beta sürümü şu an için yalnızca “ABD”, “Güney Kore” ve “Almanya” ülkelerinde “Galaxy S22” modelini kullananlar için yayınlandı. Bu ülkeler dışındaki kullanıcılar şu an için en azından Galaxy S22 modelinde yeni işletim sisteminin Beta sürümünü kullanamıyor.

  Samsung’un yeni Android 13 tabanlı “One UI 5 Beta” sürümüne dair sizin ilk görüşleriniz neler? Görüşlerinizi yoruma veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  Samsung’a Özel Olarak Geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 İşlemcisinin Özellikleri Belli Oldu!

  Samsung, özel olarak geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyle sahalarda yerini almış durumda. Bu işlemci, standart işlemcilere göre daha başarılı.

  PlayStation 5 Oyuncuları Discord Özelliğine Kavuşuyor !

  PlayStation 5 oyuncuları, Discord özelliğine kavuşuyor. ABD, Kanada, Japonya ve İngiltere’deki oyuncular, Discord sesli arama sistemini test edebilecekler!

  Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı!

  Samsung Galaxy Book 3 özellikleri sızdırıldı. Oldukça güçlü özelliklere sahip Galaxy Book 3'ün kısa süre içerisinde tanıtılması bekleniyor!

  Samsung Android 13 Tabanlı One IU 5 Beta Sürümünü Galaxy S22’de Deniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et