R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?

  Apple, iPhone için yeni tamir programını duyurdu. Self Service Repair isimli program sayesinde kullanıcılar kendi iPhone'larını onarabilecek.

  Omer Dursun Omer Dursun 28.04.2022 16:47 369 2 dk okuma süresi
  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?
  Son Düzenleme:

  2021 yılında Apple; iPhone 12, 13 ve SE (3. nesil) için bir Self Servis Onarım programı duyurdu. Apple'ın programı uzun bekleyişin ardından sonunda yayına alındı. 

  Self Servis hizmeti, en yaygın onarımlar için gerekli parçaları ve araçları satın almanıza izin veriyor. Apple ayrıca ayrıntılı onarım kılavuzlarını da sunuyor. Hangi parçalara ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, istediğinizi sipariş edebilir ve iPhone için kendi tamirinizi yapabilirsiniz. 

  Apple'ın Self Servis Onarım programı Türkiye'de olacak mı?

  Apple, blog gönderisinde programın resmi olarak ABD'de başladığını duyurdu. Son model iPhone'lar için 200'den fazla parçayı incelemek ve tamir için satın almak artık mümkün. 

  Apple Self Servis Onarım programı

  Apple, programla en çok talep edilen onarımlara odaklandı, ancak listenin çoğu tamir ihtiyacını karşılayacağı düşünülüyor. Apple'ın Self Servis Onarım programı dahilinde batarya, ekran, hoparlör, kamera, SIM yuvası gibi ekipmanları satın alınabiliyor. 

  Teknoloji devi ayrıca yalnızca istediğiniz parçayı veya tüm yardımcı parçaları içeren bir tamir kiti satın alma seçeneği de sunuyor.

  Self Servis Onarım şu anda ABD'de mevcut, ancak bu yıl içinde Avrupa'dan başlayarak ek ülkelere yayılacak.

  iPhone kendin tamir et fiyatları ne kadar?

  Fiyatları da ABD'li müşteriler için uygun görünüyor. Örneğin iPhone 13 kamera paketi 117 dolar, ancak değiştirdiğiniz parçaları iade ederseniz yalnızca 64 dolara mal oluyor. İki güvenlik vidasının maliyeti yalnızca 0,20 dolar iken, kamera kapağı ise 0,50 dolardan sunuluyor. 

  Apple, bunların sertifikalı onarım teknisyenlerinden oluşan ağından temin ettiğini ve fiyatların aynı tutulduğunu aktardı. Ayrıca tek seferlik bir iş için alet satın almak istemiyorsanız, Apple'dan kiralamak da mümkün. Araç kiralama programı 49 dolara mal oluyor ve kullanmanız için yedi gün veriyor. 

  Motorola teknik olarak kendin tamir et programı sunan ilk şirket olmasına rağmen, Apple bunu resmileştiren ilk büyük marka oldu. Son zamanlarda hem Samsung hem de Google kendi onarma programlarını duyurdu. Her iki şirket de müşterilere araçlar ve parçalar sunmak için iFixit ile anlaştı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et