R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?

  Apple, iPhone için yeni tamir programını duyurdu. Self Service Repair isimli program sayesinde kullanıcılar kendi iPhone'larını onarabilecek.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  28.04.2022 16:47 1081 2 dk okuma süresi
  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?
  Son Düzenleme:

  2021 yılında Apple; iPhone 12, 13 ve SE (3. nesil) için bir Self Servis Onarım programı duyurdu. Apple'ın programı uzun bekleyişin ardından sonunda yayına alındı. 

  Self Servis hizmeti, en yaygın onarımlar için gerekli parçaları ve araçları satın almanıza izin veriyor. Apple ayrıca ayrıntılı onarım kılavuzlarını da sunuyor. Hangi parçalara ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra, istediğinizi sipariş edebilir ve iPhone için kendi tamirinizi yapabilirsiniz. 

  Apple'ın Self Servis Onarım programı Türkiye'de olacak mı?

  Apple, blog gönderisinde programın resmi olarak ABD'de başladığını duyurdu. Son model iPhone'lar için 200'den fazla parçayı incelemek ve tamir için satın almak artık mümkün. 

  Apple Self Servis Onarım programı

  Apple, programla en çok talep edilen onarımlara odaklandı, ancak listenin çoğu tamir ihtiyacını karşılayacağı düşünülüyor. Apple'ın Self Servis Onarım programı dahilinde batarya, ekran, hoparlör, kamera, SIM yuvası gibi ekipmanları satın alınabiliyor. 

  Teknoloji devi ayrıca yalnızca istediğiniz parçayı veya tüm yardımcı parçaları içeren bir tamir kiti satın alma seçeneği de sunuyor.

  Self Servis Onarım şu anda ABD'de mevcut, ancak bu yıl içinde Avrupa'dan başlayarak ek ülkelere yayılacak.

  iPhone kendin tamir et fiyatları ne kadar?

  Fiyatları da ABD'li müşteriler için uygun görünüyor. Örneğin iPhone 13 kamera paketi 117 dolar, ancak değiştirdiğiniz parçaları iade ederseniz yalnızca 64 dolara mal oluyor. İki güvenlik vidasının maliyeti yalnızca 0,20 dolar iken, kamera kapağı ise 0,50 dolardan sunuluyor. 

  Apple, bunların sertifikalı onarım teknisyenlerinden oluşan ağından temin ettiğini ve fiyatların aynı tutulduğunu aktardı. Ayrıca tek seferlik bir iş için alet satın almak istemiyorsanız, Apple'dan kiralamak da mümkün. Araç kiralama programı 49 dolara mal oluyor ve kullanmanız için yedi gün veriyor. 

  Motorola teknik olarak kendin tamir et programı sunan ilk şirket olmasına rağmen, Apple bunu resmileştiren ilk büyük marka oldu. Son zamanlarda hem Samsung hem de Google kendi onarma programlarını duyurdu. Her iki şirket de müşterilere araçlar ve parçalar sunmak için iFixit ile anlaştı.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  iPhone İçin Kendin Tamir Et Programı Başladı! Fiyatlar Ne Kadar?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et