R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 16 Pro Max Periskop Kameraya Sahip Olacak!

  iPhone 16 Pro Max periskop kamerayla beraber karşımıza çıkacak. Ünlü analist, bununla ilgili bazı açıklamalara değindi.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  02.02.2023 14:40 1964 2 dk okuma süresi
  iPhone 16 Pro Max Periskop Kameraya Sahip Olacak!
  Son Düzenleme:

  Periskop kamera, gelişen teknolojiyle beraber yaygınlaşmaya başlıyor. Henüz iPhone 15 çıkmamışken iPhone 16’da periskop kullanılacağı iddia ediliyor. 2024 yılında çıkacak olan iPhone 16 serisi ile ilgili periskop kamera özelliğinin dışında da bazı bilgilere yer verilmekte. Bu haberimizde sizlere ünlü analist tarafından sızdırılan önemli bilgileri sunacağız.

  iPhone 16 Pro Max periskop kamera ile gelecek!

  Ünlü analist Ming-Chi Kuo, iPhone 16 Pro Max hakkında önemli bilgiler verdi. Henüz doğrulanmayan bu bilgilere göre iPhone 16 Pro Max, periskop lens içerecek. iPhone 15 serisinde ise telefoto lens kullanılacağı açıklanıyor. iPhone 16 serisi ile ilgili bir diğer çarpıcı açıklama tek modelde bu özelliğe yer verileceği. Yani yalnızca iPhone 16 Pro Max, periskop lens kullanacak.

  iPhone 16 serisinin A18 Bionic çipin gücünden yararlanacağı da bir diğer bilgi. Buna ek olarak yeni neslin 6 kata kadar optik yakınlaştırma yapacağı söyleniyor. Ayrıca iPhone 16 serisinde ekran altı kamera teknolojisinin olacağı da ifade edilmekte. 2024 yılında gelmesi beklenen yeni nesil ürünler hakkında henüz yeterince bilgi bulunmuyor. Bu bilgilerden en önemlisi periskop lens olarak teknoloji meraklılarının karşısına çıkıyor.

  Periskop kamera nedir?

  Periskop lens, son yıllarda telefonlarda karşımıza çıkan bir lens çeşidi. Aslında bu tür lensler denizaltı araçlarında yer buluyor. Amacı, gizlilik olmakta. Yani aracın fark edilmemesini sağlayarak görüntü almak. Periskop, görüntüyü aynalar vasıtasıyla yüzeyden denizaltına yansıtıyor. Bu sayede çevre keşfi yapılabiliyor.

  iPhone 16 Pro Max periskop lensinde de buna benzer bir yaklaşım sergilenecek. Yani görüntü açılı bir şekilde yansıtılacak. Bu durum, pek çok avantaj sağlayacak. Örneğin en önemli faydalardan birisi daha kaliteli optik yakınlaştırma olanağı. Kamera, kaliteli bir şekilde hedefe yakınlaşarak yüksek kalitede görüntüler elde etmeye imkan tanıyacak. Bir diğer olanak ise az önce bahsettiğimiz gibi daha iyi çekim kalitesi. Firma, bunu bilerek hareket ediyor ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmak istiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Type-C girişli AirPods Pro 2 yolda İşte detaylar

  Apple, yeni AirPods Pro 2 modellerinde Type-C girişine yer vereceğini sızdırılan bilgilerle duyurdu. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 16.4 geliştirici beta sürümü, yeni AirPods'lara ve bir AirPods kılıfına referans vererek bu bilgiyi doğruladı.

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  iPhone 15 Serisi Ekranları Canlı Görüntülerle Ortaya Çıktı: İşte Yenilikçi Tasarım Detayları

  Apple iPhone 15 serisine dair bilgiler günden güne artmaya devam ediyor. iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Pro Max ekranlarının görüntüleri ortaya çıktı işte detaylar...

  iPhone 16 Pro Max Periskop Kameraya Sahip Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et