R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!

  iPhone 15 Wi-Fi 6E desteğiyle beraber gelecek. Ortaya atılan bu iddia kısa süre içerisinde teknoloji gündemine düşmeyi başardı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.01.2023 00:05 1614 2 dk okuma süresi
  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!
  Son Düzenleme:

  Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 14 serisini piyasaya sürdü. Bununla beraber iOS 16’yı da resmî olarak yayınladı. Yeni nesil iPhone modellerinde bazı değişiklikler göze çarpmıştı. Henüz iPhone 15 serisi çıkmadı, fakat şimdiden bazı bilgiler konuşuluyor. Konuşulan bu bilgilerden birisi iPhone 15 serisinin Wi-Fi 6E teknolojisiyle birlikte geleceği.

  iPhone 15 Wi-Fi 6E destekleyecek!

  iPhone 15 serisi hakkında şu ana kadar birçok bilgi iddia edildi. Bunlardan birisi de Wi-Fi sürümü. Bu bilgiye göre iPhone 15 serisinde Wi-Fi 6E kullanılacak. Mevcut olarak Apple’ın bazı ürünlerinde Wi-Fi 6E bulunuyor. Bunlar arasında iPad Pro, MacBook Pro ve Mac Mini gibi modeller yer alıyor. Bu yıl itibariyle iPhone’lara da Wi-Fi 6E gelmesi bekleniyor.

  Güncel iPhone modellerinde şu anda Wi-Fi 6 sürümü kullanılıyor. Wi-Fi 6, 2,4 GHz ve 5 GHz bağlantılarıyla çalışıyor. Wi-Fi 6E ile birlikte bağlantı hızı 6 GHz olarak yer alıyor. Wi-Fi 6E, daha yüksek bağlantı hızları sunuyor. Ayrıca daha düşük gecikmeye de imkan tanıyor. Bununla beraber Wi-Fi 6E’nin parazitleri önlemede etkili olduğu biliniyor.

  iPhone 15 hakkında bilinen diğer özellikler

  iPhone 15Wi-Fi 6E desteğinin yanı sıra daha birçok yenilik ile anılıyor. Bu yeniliklerden birisi dinamik ada özelliği olmakta. Bildiğiniz üzere iPhone 14 serisinde yalnızca Pro modellerinde bu özelliğe yer verilmişti. iPhone 15 serisinde tüm modellerde dinamik çentiğin olması bekleniyor. Yani dinamik ada özelliği, yazılımsal olarak iPhone 15 serisinin tamamında desteklenecek.

  iPhone 15 serisi, daha birçok özellik ile gündemde yer alıyor. Bu yıl çıkması beklenen ürünün yenilikleri arasında USB Type-C bulunmakta. Bilindiği üzere daha öncesinde Avrupa Birliği, bir karar almıştı. Bu karara göre USB Type-C, tüm akıllı telefonlarda zorunlu hale getirilmişti. Apple, iPhone 15 serisiyle beraber zorunlu olarak USB Type-C bağlantısı kullanmaya başlayabilir. Ayrıca USB 3.2 sürümünün kullanılacağı düşünülüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Android 15 Geliyor: İlk Geliştirici Ön İzlemesi Yayınlandı!

  Android 15, reklam kontrolü, kısmi ekran kaydı ve geliştirilmiş kamera optimizasyonuyla kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor.

  iPhone SE 4 OLED Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  Apple'ın OLED ekranlı yeni iPhone SE 4 modeli, 2025'te piyasaya çıkıyor. Daha premium bir deneyim ve uygun fiyatlarla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et