R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!

  iOS 17 App Store üzerinde zorunlu değişiklik yapma kararı alabilir. Bunun sebebi Avrupa Birliği’nin almış olduğu bazı kararlar.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:24 894 2 dk okuma süresi
  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!
  Son Düzenleme:

  Bazı devletler, rekabetin daha iyi yönde ilerlemesini istiyor. Bu sebeple bazı yasalar çıkarıyor. Küçük firmaların gelişmesini sağlamak adına yapılan bu çalışmalar  oldukça faydalı. Bir bakıma da tehlikeli olabiliyor. Çünkü her küçük işletme güvenilir olmayabilir. Avrupa Birliği’nin geliştirmiş olduğu bir yasa sebebiyle Apple, zorunlu bir güncelleme yapacak.

  iOS 17 ile birlikte App Store güncellemeleri yapılacak

  Apple, güvenlik açısından sıkı bir şirket. Kullanıcı güvenliğine büyük önem gösteren firma, açık oluşmasını istemiyor. Bu doğrultuda mağaza için sıkı kararlar uyguluyor. Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl Dijital Hizmetler Yasası’nı yayınladı. Bu yasanın amacı, büyük şirketlerin rekabete zorlanması. Bununla beraber kullanıcı deneyimini iyileştirmesiydi. Google, zaten özgür bir işletim sistemi. Bu yasa, daha çok Apple’ı etkiliyor. Apple, yapacağı App Store güncellemesi ile güvenliği esnetmek zorunda kalacak.

  Apple’ın uyguladığı sıkı politika aslında oldukça güzel bir şey. Kullanıcıların App Store dışında uygulama kurması engelleniyor. Bu, her ne kadar güzel olsa da AB’ye göre rekabeti engelliyor. Apple, dışarıdan uygulama kurmanın güvenli bir yol olmadığını belirtiyor. Bazı uzmanlara göre böyle bir güncelleme gelirse güvenlik risklerinde artış yaşanacak.

  iOS 17 App Store dışında uygulama indirme olanağı sunacak. Bunun için firmanın bazı güncellemeler yapması gerekecek. Firma, yapmak istemese de AB yasalarına uyumluluk çerçevesinde bu güncellemeyi sağlayacak. Çünkü şirket, AB müşterilerini kaybetmek istemez.

  Dijital Hizmetler Yasası nedir?

  Dijital Hizmetler Yasası, büyük teknoloji şirketlerini düzenleyen bir belge. Bu belge, 19 Ekim 2022 tarihinde yürürlüğe girdi. Amacı, dijital servisler ve pazarlamadaki rekabeti dengelemek. Ayrıca buna ek olarak çeşitli maddeler de yasada mevcut. Yasanın özetinden bahsetmek gerekirse yasa, dijital hizmetlere yeni kurallar getiriyor. Bu da büyük teknoloji şirketlerinin rekabete daha uygun davranmasını sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iPhone 15 Serisinde eSIM Kullanımını Zorunlu Hale Getiriyor

  Apple, iPhone 15 serisi ile birlikte Avrupa'da eSIM kullanımını zorunlu hale getiriyor. Bugün ortaya çıkan sızıntılara göre, önümüzdeki Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerinde esim kullanılacak.

  Vivo S17 Serisi 16 GB Ram ile Geliyor! İşte İlk Bilgiler

  Vivo S17 serisi hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı. Son raporlar, Vivo'nun üç yeni akıllı telefon modeli olan S17, S17 Pro ve S17e'yi 2023'ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

  Samsung, Üç Kez Katlanabilen Telefon İle Pazarı Sallamaya Hazırlanıyor!

  Katlanabilir telefon pazarının öncüsü Samsung, sürpriz bir model ile karşımıza çıkıyor. Şirketin üç kez katlanabilen bir telefon üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

  Yapay Zeka ChatGPT, İnternette Gezinerek Güncel Bilgilere Ulaşacak

  ChatGPT eklenen eklentiler sayesinde artık belirli durumlarda internette gezinerek anlık güncel verilere erişebilecek. İşte detaylar...

  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et