R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!

  iOS 17 App Store üzerinde zorunlu değişiklik yapma kararı alabilir. Bunun sebebi Avrupa Birliği’nin almış olduğu bazı kararlar.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  28.02.2023 13:24 1255 2 dk okuma süresi
  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!
  Son Düzenleme:

  Bazı devletler, rekabetin daha iyi yönde ilerlemesini istiyor. Bu sebeple bazı yasalar çıkarıyor. Küçük firmaların gelişmesini sağlamak adına yapılan bu çalışmalar  oldukça faydalı. Bir bakıma da tehlikeli olabiliyor. Çünkü her küçük işletme güvenilir olmayabilir. Avrupa Birliği’nin geliştirmiş olduğu bir yasa sebebiyle Apple, zorunlu bir güncelleme yapacak.

  iOS 17 ile birlikte App Store güncellemeleri yapılacak

  Apple, güvenlik açısından sıkı bir şirket. Kullanıcı güvenliğine büyük önem gösteren firma, açık oluşmasını istemiyor. Bu doğrultuda mağaza için sıkı kararlar uyguluyor. Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl Dijital Hizmetler Yasası’nı yayınladı. Bu yasanın amacı, büyük şirketlerin rekabete zorlanması. Bununla beraber kullanıcı deneyimini iyileştirmesiydi. Google, zaten özgür bir işletim sistemi. Bu yasa, daha çok Apple’ı etkiliyor. Apple, yapacağı App Store güncellemesi ile güvenliği esnetmek zorunda kalacak.

  Apple’ın uyguladığı sıkı politika aslında oldukça güzel bir şey. Kullanıcıların App Store dışında uygulama kurması engelleniyor. Bu, her ne kadar güzel olsa da AB’ye göre rekabeti engelliyor. Apple, dışarıdan uygulama kurmanın güvenli bir yol olmadığını belirtiyor. Bazı uzmanlara göre böyle bir güncelleme gelirse güvenlik risklerinde artış yaşanacak.

  iOS 17 App Store dışında uygulama indirme olanağı sunacak. Bunun için firmanın bazı güncellemeler yapması gerekecek. Firma, yapmak istemese de AB yasalarına uyumluluk çerçevesinde bu güncellemeyi sağlayacak. Çünkü şirket, AB müşterilerini kaybetmek istemez.

  Dijital Hizmetler Yasası nedir?

  Dijital Hizmetler Yasası, büyük teknoloji şirketlerini düzenleyen bir belge. Bu belge, 19 Ekim 2022 tarihinde yürürlüğe girdi. Amacı, dijital servisler ve pazarlamadaki rekabeti dengelemek. Ayrıca buna ek olarak çeşitli maddeler de yasada mevcut. Yasanın özetinden bahsetmek gerekirse yasa, dijital hizmetlere yeni kurallar getiriyor. Bu da büyük teknoloji şirketlerinin rekabete daha uygun davranmasını sağlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Nothing Alt Markası CMF, Phone 1 ile Kısa Sürede Satış Rekoru Kırdı!

  Nothing'in alt markası CMF'nin ürettiği CMF Phone 1, 3 saatte 100.000 satış yaparak rekor kırdı. Uygun fiyatı ve dikkat çekici tasarımı ile büyük ilgi gördü.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  WhatsApp'a Canlı Çeviri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kullanıcıların farklı dillerdeki mesajları anında çevirmesini sağlayan Canlı Çeviri özelliğini tanıttı. Dil engelleri artık sorun olmayacak.

  iOS 17 App Store Değişiklikleri ile Dikkat Çekecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et