R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 16 Beta 2 Sürümü Yayınlandı

  Apple, merakla beklenen iOS 16 sürümünü WWDC 22 etkinliğinde tanıtılmasından sonra yeni iOS sürümünün ilk beta versiyonu da yayınlanmıştı. Apple şimdi de iOS 16 Beta 2 sürümünü yayınlıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.06.2022 09:39 1452 2 dk okuma süresi
  iOS 16 Beta 2 Sürümü Yayınlandı
  Son Düzenleme:

  Apple, WWDC 22’de merakla beklenen iOS 16 sürümünü sonunda tanıtmıştı. Tüm özellikleri büyük bir etkinlikle tanıtılan iOS 16 şuan için Beta programı kullanıcıları tarafından indirilebiliyor. Şu ana kadar iOS 16 Beta sürümünün kullanımda olduğu yeni iOS sürümünün Beta versiyonunun ikincisi de sonunda çıktı.

  Apple tarafından sadece “geliştiriciler” için yayınlanan iOS 16 sürümünün ilk Beta versiyonundan alınan geri bildirimler üzerine yapılan düzenlemeler sonrasında ikinci Beta versiyonu da yayınlandı. Geliştiriciler, ilk versiyonda belirlenen hataların giderildiği yeni Beta versiyonunu indirebiliyor. iOS 16 Beta 2 sürümü, “Apple Geliştirici Hesabı” olan tüm kullanıcılar indirebiliyor.

  iOS 16 Beta 2 Sürümü Özellikleri Belli Oldu

  iOS 16 Beta 2

  Yayınlanan ilk iOS 16 Beta sürümünün ardından gelen “Beta 2” sürümü pek çok hatayı giderdiği gibi önemli yenilikleri de beraberinde getirdi. Apple tarafından iOS 16 Beta 2 sürümü için yayınlanan güncelleme notları ile yeni sürümde neler olduğu da ortaya çıktı.

  iOS 16 Beta 2 sürümüyle birlikte artık ilk versiyonda geliştiricilerden gelen en önemli geri bildirimlerden birisi olan “LTE” ile iCloud yedeklemesinin yapılamaması sorunu çözüme kavuşmuş görünüyor. Ayrıca iOS Mail uygulaması üzerinde engellenmiş adreslerin gönderdiği maillerin “çöp kutusu” kısmına yönlendirilmesi konusu yeni sürümde kullanıcıların inisiyatifine bırakılıyor. 

  Kullanıcılar iOS 16 Beta 2 sürümüyle birlikte “Odaklanma Modu” özelliğinde tercih edilen profilin tüm uygulamalarla paylaşılabilmesi de mümkün olacak. Böylelikle mobil işletim sistemi üzerindeki uygulamaların çok daha fonksiyonel bir yapıya bürünmesi mümkün olacak.

  Bu yeniliklerle birlikte iOS 16 Beta sürümünden gelen geri bildirimlere ilişkin oldukça kapsamlı hata düzeltmeleri de yine iOS 16 Beta 2 sürümünde yer alıyor.

  Apple, iOS 16 Beta 2 sürümüyle söz konusu tespit edilen hataların giderilip, giderilmediğini ve yapılan düzenlemelerin yeni sorunlar getirip, getirmediğini görmeyi hedefliyor. Böylelikle genel kullanıcıya açıldığında hem fonksiyon hem de güvenlik bakımından tamamen hazır bir yeni iOS sürümünü sunulmuş olmasını hedefliyor. 

  Peki siz iOS 16 Beta 2 sürümünü indirdiniz mi? iOS 16 Beta 2 sürümü için ilk izlenimleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Beta 1 Resmen Geldi: İşte Beklenen Özellikler!

  Android 15 Beta 1, büyük ekran uyumluluğu, geliştirilmiş erişilebilirlik ve artırılmış güvenlik özellikleriyle resmen geliyor.

  2024 iPhone SE 4 Geliyor: Özellikleri Sızdırıldı!

  Apple'ın uygun fiyatlı yeni modeli iPhone SE 4'ün özellikleri açıklandı. Bu yeni iPhone, OLED ekran ve birçok yenilikçi özelliği bünyesinde barındıracak!

  iPhone 16 Plus ile İlgili Sızıntılar Devam Ediyor: 7 Farklı Renk Seçeneğiyle Gelebilir!

  Apple iPhone 16 Plus, 7 farklı renk seçeneğiyle yakında piyasaya sürülüyor. Yeni model, tasarım ve kullanıcı tercihlerine odaklanıyor.

  Yeni Geliştirilen Süper Bilgisayarlar Geliyor: İnsan Beyninden Tam 2000 Kat Daha Hızlı!

  Deep South isimli süper bilgisayar, insan beynini 2000 kat aşarak bilim ve teknolojiye yeni kapılar açıyor.

  iOS 16 Beta 2 Sürümü Yayınlandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et