R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android’lere Yeni Kilit Açma Özelliği Geliyor: Watch Unlock

  Google, Android cihazlar için farklı bir kilit açma yöntemi geliştiriyor. "Watch Unlock" isimli bu yeni özellik, akıllı saatleri ve telefonları daha entegre bir şekilde kullanma imkanı sunacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 19:39 1291 2 dk okuma süresi
  Android’lere Yeni Kilit Açma Özelliği Geliyor: Watch Unlock
  Son Düzenleme:

  Android telefonlarla hayatımıza yeni bir yenilik daha geliyor. Android Watch Unlock özelliği ile telefonunuzun kilidini açmanın en yeni ve en kolay yolu hemen parmaklarınızın ucunda olacak.

  Google’dan Yenilik: Watch Unlock

  Google'ın Android ekosistemine katkılarına bir yenisini daha ekliyor. Android 14 lansmanının yaklaşmasıyla birlikte CES etkinliğinde duyurulan Watch Unlock özelliği hakkında detaylar gelmeye başladı. Bu, telefonunuzun kilidini akıllı saatlerle nasıl açacağınıza dair bir yenilik.

  Kullanıcıların merak ettiği temel sorulardan biri, bu özelliğin nasıl çalışacağı. Uyumlu bir akıllı saat modeline sahip olduğunuzda cihazınızın kilidini sadece bir bildirime dokunarak veya kilit ekranını kaydırarak açabileceksiniz. Ancak unutmamanız gereken önemli bir detay var: Akıllı saatinizin bileğinizde veya telefonunuza yakın olması gerekiyor.

  Bu özellik sadece kilidi açmakla kalmıyor. Örneğin, parmaklarınız ıslak veya kirli olduğunda, yüz tanıma özelliği devre dışı kaldığında bu yeni özellik sayesinde bu gibi sorunları aşabilirsiniz. Aynı zamanda özelliğin Android 13 tabanlı bir API üzerinde çalışması, bazı teknik gecikmelere neden olmuş olabilir. Ancak bunun neden bu kadar geciktiği konusunda net bilgilere henüz ulaşılmış değil.

  Lansman Ne Zaman?

  Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise belirsizlik sürüyor. Ancak son raporlar, özelliğin çok yakında kullanıcılarla buluşacağı yönünde. 

  Fakat bu özelliğin Android 14 mü yoksa Pixel 8 serisi veya Pixel Watch 2 lansmanında mı tanıtılacağı şu an için belirsiz. Bu konuda net bilgilere ulaşabilmemiz için biraz daha beklememiz gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  Yeni Renault Clio Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Yeni Renault Clio, Türkiye'de satışa çıkıyor. İlginç bir şekilde bu yeni versiyonlar, bir önceki Clio jenerasyonuyla aynı fiyat etiketine sahip olacak!

  Android’lere Yeni Kilit Açma Özelliği Geliyor: Watch Unlock

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et