R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!

  Bitcoin değeri, biraz daha artmasını umut ederken peş peşe gelen gelişmelerle karşı karşıya kaldı. Bitcoin'in değeri 25.500$ seviyelerine kadar düşerken, uzun vadeli yatırımlar da eridi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 12:56 1800 1 dk okuma süresi
  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!
  Son Düzenleme:

  Son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmalara sebep olan en büyük gelişme Elon Musk'ın Bitcoin satışı iddiası oldu. Yeni yıla büyük bir umutla giriş yapan Bitcoin, özellikle bu tür haberlerle derinden sarsıldı. 

  İlk etapta Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in büyük bir Bitcoin satışı gerçekleştirdiği söylentisi ortaya atıldı. Ancak bu iddialara rağmen şirket tarafından bu konuda bir açıklama yapılmadı.

  Çinli Evergrande'nin İflas Başvurusu

  Elon Musk'ın Bitcoin satışı haberinden hemen sonra piyasaları tedirgin eden bir diğer haber de Çinli gayri menkul devi Evergrande'den geldi. 

  Uzun süredir finansal sıkıntılarla baş etmeye çalışan bu şirket, kurtarma çabalarının sonuç vermemesi üzerine iflas başvurusunda bulundu. Bu haberin de etkisiyle Bitcoin fiyatı yüzde 15'ten fazla bir düşüş yaşadı ve 25.500$ seviyelerine kadar geriledi.

  Ethereum ve Piyasa Değerleri

  Bu dönemde sadece Bitcoin değil, Ethereum gibi diğer kripto paralar da değer kaybetti. Ethereum fiyatı 1610$ seviyelerine kadar düştü. 

  Öte yandan, piyasanın toplam değeri 1.05 trilyon dolara gerilerken 800 milyon dolarlık uzun pozisyonun likidite olduğunu ve 2 milyar dolarlık kısa pozisyon açıldığını gözlemledik. Bu kısa pozisyonların bir gün öncesinden açıldığına dair iddialar da gündeme geldi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Türk Telekom İnternet Fiyatlarına Zam Yaptı: İşte Yeni Zamlı Fiyatlar!

  Türk Telekom 1 Temmuz 2024'ten itibaren internet ve diğer hizmet fiyatlarına zam yapacak. Yeni fiyatlar %15 artış gösterirken, taahhütlü tarifeler etkilenmeyecek.

  Büyük Rekabet: Apple, Huawei'ye Karşı Fiyatlarda İndirime Gitti!

  Apple, Çin'deki satışlarını artırmak için Huawei'ye karşı iPhone modellerinde yüzde 20'yi aşan agresif indirimler yaptı. İndirimler, 28 Mayıs'a kadar sürecek.

  GTA 5, 200 Milyondan Fazla Sattı: Tarihin En Çok Satan Oyunları Arasına Girdi!

  Rockstar Games'in GTA 5'i, dünya çapında 200 milyondan fazla satış yaparak tarihin en çok satan üçüncü oyunu oldu ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

  2024 Yılı Pasaport Fiyatları: Güncel Bilgiler ve Başvuru Süreci

  2024 yılı itibarıyla pasaport fiyatları, pasaportunu yenilemek veya sıfırdan başvuru yapmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et