R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!

  Bitcoin değeri, biraz daha artmasını umut ederken peş peşe gelen gelişmelerle karşı karşıya kaldı. Bitcoin'in değeri 25.500$ seviyelerine kadar düşerken, uzun vadeli yatırımlar da eridi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.08.2023 12:56 1544 1 dk okuma süresi
  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!
  Son Düzenleme:

  Son günlerde kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmalara sebep olan en büyük gelişme Elon Musk'ın Bitcoin satışı iddiası oldu. Yeni yıla büyük bir umutla giriş yapan Bitcoin, özellikle bu tür haberlerle derinden sarsıldı. 

  İlk etapta Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in büyük bir Bitcoin satışı gerçekleştirdiği söylentisi ortaya atıldı. Ancak bu iddialara rağmen şirket tarafından bu konuda bir açıklama yapılmadı.

  Çinli Evergrande'nin İflas Başvurusu

  Elon Musk'ın Bitcoin satışı haberinden hemen sonra piyasaları tedirgin eden bir diğer haber de Çinli gayri menkul devi Evergrande'den geldi. 

  Uzun süredir finansal sıkıntılarla baş etmeye çalışan bu şirket, kurtarma çabalarının sonuç vermemesi üzerine iflas başvurusunda bulundu. Bu haberin de etkisiyle Bitcoin fiyatı yüzde 15'ten fazla bir düşüş yaşadı ve 25.500$ seviyelerine kadar geriledi.

  Ethereum ve Piyasa Değerleri

  Bu dönemde sadece Bitcoin değil, Ethereum gibi diğer kripto paralar da değer kaybetti. Ethereum fiyatı 1610$ seviyelerine kadar düştü. 

  Öte yandan, piyasanın toplam değeri 1.05 trilyon dolara gerilerken 800 milyon dolarlık uzun pozisyonun likidite olduğunu ve 2 milyar dolarlık kısa pozisyon açıldığını gözlemledik. Bu kısa pozisyonların bir gün öncesinden açıldığına dair iddialar da gündeme geldi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Ucuz Telefonun Adresi Gürcistan'da iPhone 15 Fiyatları Belli Oldu!

  Gürcistan'dan ucuz iPhone alacaklar için iPhone 15 fiyatları belli oldu!

  GeForce Now’a Zam Geldi: İşte 2023’te Yeni Fiyatlar!

  Nvidia'nın GeForce Now oyun servisine zam geldi. Tüm paketlerde gerçekleştirilen bu zam sonucunda üyelik bedeli yaklaşık olarak 300 TL seviyelerine ulaştı.

  iPhone 15 Yurt Dışı Fiyatları Belli Oldu: Peki, iPhone 15 Pro Max En Ucuz Hangi Ülkede Satılıyor?

  iPhone 15 yurt dışı fiyatları belli oldu. Dünya genelinde iPhone fiyatlarına bakıldığında en uygun fiyatlı iPhone 15'in Çin'de satıldığı görülüyor!

  Elon Musk Bitcoin Sattı İddiası Gündemi Sarstı: Fiyatlar Çakıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et