R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!

  Cep telefonları için uygulanan 2022 ÖTV matrahı, yayınlanan Resmi Gazete’deki karar ile birlikte değişti. ÖTV matrahı arttırılırken, akıllı telefon fiyatlarında düşüş sağlanıyor. İşte kararın ayrıntıları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.04.2022 15:29 279 1 dk okuma süresi
  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!
  Son Düzenleme:

  Teknolojiye erişimde döviz kurlarındaki yükseliş ve vergilendirme Türkiye’de ciddi sorunlara neden oluyor. Döviz kurlarında yaşanan artış nedeniyle ÖTV matrah oranları 3 kademeden, 2 kademeye düşürülmüştü.

  Türkiye’de akıllı telefonlara %25, %40 ve %50 oranında olacak şekilde 3 farklı ÖTV uygulaması söz konusudur. Döviz artışına rağmen en alt ÖTV oranı olan %25’lik dilimdeki akıllı telefonlar için 640 TL ÖTV matrahı uygulanıyordu. Etkisini kaybeden bu matraha ilişkin uzun süredir beklenen düzenleme bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

  ÖTV matrahları yeniden düzenlendi

  31814 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ÖTV matrah düzenlemesine ilişkin karar, akıllı telefon piyasasına olumlu etki oluşturacak. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte ilk kademede olan 640 TL’lik ÖTV matrahı 1.500 TL’ye çıkartıldı. İkinci kademede 640 TL ile 1.500 TL arasına olan ÖTV matrahı ise 1.500 TL ile 3.000 TL aralığında olacak şekilde uygulanmaya başlandı. Ayrıca en üst kademe olan ve 1.500 TL ÖTV matrahı uygulanan kademede 1.500 TL’den 3.000 TL’ye çıkartıldı.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 Rakiplerine meydan okumaya geliyor!

  Samsung Galaxy S23 teknik özellikleri ile sektörün en iyisi olmaya geliyor. SAmsung S23 teknik özellikleri ve fiyatına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 555

  Honor Akıllı Telefon Satışlarında Yeni Rekora Koşuyor!

  Akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Honor, bu yıl hızlı bir gelişim gösterdi. Adından sıkça söz ettiren marka, ilerleyen dönemlerde de satışlarında patlama bekliyor.

  Elif 1129

  Netflix iOS Cephesinde Yeni Bir Güncellemeye Yer Verdi

  Netflix, uygulamasını iOS'ta kullananların uzun süredir yaşadığı bir sorun için güncelleme yayınlandı. Artık Netflix iOS uygulaması sorunsuz kullanılabiliyor.

  Elif 1045
  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et