R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!

  Cep telefonları için uygulanan 2022 ÖTV matrahı, yayınlanan Resmi Gazete’deki karar ile birlikte değişti. ÖTV matrahı arttırılırken, akıllı telefon fiyatlarında düşüş sağlanıyor. İşte kararın ayrıntıları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.04.2022 15:29 358 1 dk okuma süresi
  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!
  Son Düzenleme:

  Teknolojiye erişimde döviz kurlarındaki yükseliş ve vergilendirme Türkiye’de ciddi sorunlara neden oluyor. Döviz kurlarında yaşanan artış nedeniyle ÖTV matrah oranları 3 kademeden, 2 kademeye düşürülmüştü.

  Türkiye’de akıllı telefonlara %25, %40 ve %50 oranında olacak şekilde 3 farklı ÖTV uygulaması söz konusudur. Döviz artışına rağmen en alt ÖTV oranı olan %25’lik dilimdeki akıllı telefonlar için 640 TL ÖTV matrahı uygulanıyordu. Etkisini kaybeden bu matraha ilişkin uzun süredir beklenen düzenleme bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

  ÖTV matrahları yeniden düzenlendi

  31814 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ÖTV matrah düzenlemesine ilişkin karar, akıllı telefon piyasasına olumlu etki oluşturacak. Yapılan yeni düzenlemeyle birlikte ilk kademede olan 640 TL’lik ÖTV matrahı 1.500 TL’ye çıkartıldı. İkinci kademede 640 TL ile 1.500 TL arasına olan ÖTV matrahı ise 1.500 TL ile 3.000 TL aralığında olacak şekilde uygulanmaya başlandı. Ayrıca en üst kademe olan ve 1.500 TL ÖTV matrahı uygulanan kademede 1.500 TL’den 3.000 TL’ye çıkartıldı.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!

  Samsung, şimdi de akıllı yüzükler için kolları sıvadı. Ancak Samsung’un yeni ürünü olacak olan akıllı yüzüğün çıkış tarihi henüz bilinmiyor!

  Netflix Reklamlı Abonelik Fiyatı İle İlgili Resmi Açıklama Yaptı! Reklamlı Abonelik Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Netflix reklamlı abonelik ile ilgili resmi açıklama yaptı. Buna Netflix reklamlı abonelik servisini 3 Kasım'da kullanıcılara sunacak. Fiyat 6.99 dolar olacak!

  Cep telefonlarını kapsayan ÖTV düzenlemesi Resmi gazetede yayımlandı! Akıllı telefonlara vergi indirimi geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et