R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Ekran kartı teknolojisinde üçüncü oyuncu olmayı hedefleyen Intel’in Arc Alchemist ekran kartı serisinden üzen haber geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.04.2022 15:11 237 2 dk okuma süresi
  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!
  Son Düzenleme:

  Intel, yüksek performanslı işlemcileriyle çok uzun zamandır AMD ile birlikte işlemci pazarını elinde bulunduruyordu. Son birkaç yıldır “Arc Alchemist” adıyla duyurduğu ekran kartı projesiyle birlikte ekran kartı piyasasına da üçüncü oyuncu olarak girmeyi hedefliyor. Ancak şirketin dev projesi Arc Alchemist serisi için terslikler yakasını bırakmıyor. 

  Radeon ve GeForce’ye rakip olmayı hedefliyor

  Intel, özellikle orta ve üst segment ekran kartı üretimiyle oyuncuları ve grafik odaklı çalışmalara tercih edebilecek üçüncü bir alternatif oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda da Arc Alchemist serisinin çalışmasına başladı. Arc Alchemist, Intel’in klasik dizüstü bilgisayarlarda kullandığı “Intel HD Graphics” ekranlarından tamamen farklı bir ekran kartı teknolojisini sunacak. Piyasadaki güçlü 2 rakibi Nvidia’nın GeForce serisi ve AMD’nin Radeon serisine rakip olarak çıkacak. Ancak terslikler ve gecikmeler hem şirketi hem de ekran kartı almayı düşünenleri üzmeye devam ediyor.

  Intel ekran kartı çıkış tarihi ertelenecek!

  Intel, 2022 takviminde geliştirdiği Alchemist ekran kartı modellerinin Mayıs ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesini hedefliyordu. Ancak bu hedef gerçeğe dönüşmedi ve Intel’in Alchemist için yayınladığı son reklam afişi, oyuncuları üzdü. Çünkü afişte yer alan çıkış tarihi “2022 Yaz’ı” olarak gösteriliyor. Nisan ayının ortasında olduğumuzu düşünürsek minimum 3 ay daha çıkışını beklemek gerekecek.

  Intel ekran kartı

  Intel, resmi olarak Alchemist için bir erteleme duyurusu yayınlamadı. Yinede Alchemist ekran kartı “sınırlı üretim” sürümüne dair görsel yer alan afişteki çıkış tarihi bilgisi ertelemenin habercisi niteliği taşıyor.

  Özellikle Türkiye için ekran kartı krizi halen devam ederken, Intel’in ekran kartlarının piyasaya girmesinin fiyatlar ve tedarik konusunda fazlasıyla olumlu etkisi beklentisi bulunuyor. Ancak ertelemeler bu heyecanı daha da uzatmaya neden oluyor.

  Sizce Intel’in Arc Alchemist ekran kartları başarılı olacak mı?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel’in Grafik Kısmı Zor Durumda!

  Intel'in büyük umutlarla girdiği grafik bölümünde ciddi zarara uğradığı ortaya çıktı. İşte özel araştırma şirketinin Intel'in ekran kartı bölümüne dair yaptığı analizin detayları!

  Intel Arc Pro ekran kartlarını tanıttı

  Intel'in harici ekran kartı alanındaki en önemli projesi Arc Pro serisi için 3 yeni model tanıtıldı. İşte Intel'ın yeni Arc Pro serisi ekran kartı modelleri ve özellikleri!

  Intel Ürünlerine Zam Geliyor!

  Intel, 2022 yılında artan üretim maliyetleri ve düşen kar marjları nedeniyle 2022 yılının 3.çeyreğinden itibaren geçerli olacak şekilde ağırlıklı olarak "son kullanıcı" ürünlerinde %20'leri bulacak fiyat artışı yapacak.

  Retbleed İşlemci Saldırısı: Intel ve AMD Kullanıcıları Dikkat Etmeli!

  Intel ve AMD kullananlar için ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı. Web'de dolaşan iddialara göre bilgisayar korsanları işlemci çekirdek belleğine erişiyor. Peki kullanıcılar ne yapmalı?

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et