R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Ekran kartı teknolojisinde üçüncü oyuncu olmayı hedefleyen Intel’in Arc Alchemist ekran kartı serisinden üzen haber geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.04.2022 15:11 951 2 dk okuma süresi
  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!
  Son Düzenleme:

  Intel, yüksek performanslı işlemcileriyle çok uzun zamandır AMD ile birlikte işlemci pazarını elinde bulunduruyordu. Son birkaç yıldır “Arc Alchemist” adıyla duyurduğu ekran kartı projesiyle birlikte ekran kartı piyasasına da üçüncü oyuncu olarak girmeyi hedefliyor. Ancak şirketin dev projesi Arc Alchemist serisi için terslikler yakasını bırakmıyor. 

  Radeon ve GeForce’ye rakip olmayı hedefliyor

  Intel, özellikle orta ve üst segment ekran kartı üretimiyle oyuncuları ve grafik odaklı çalışmalara tercih edebilecek üçüncü bir alternatif oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda da Arc Alchemist serisinin çalışmasına başladı. Arc Alchemist, Intel’in klasik dizüstü bilgisayarlarda kullandığı “Intel HD Graphics” ekranlarından tamamen farklı bir ekran kartı teknolojisini sunacak. Piyasadaki güçlü 2 rakibi Nvidia’nın GeForce serisi ve AMD’nin Radeon serisine rakip olarak çıkacak. Ancak terslikler ve gecikmeler hem şirketi hem de ekran kartı almayı düşünenleri üzmeye devam ediyor.

  Intel ekran kartı çıkış tarihi ertelenecek!

  Intel, 2022 takviminde geliştirdiği Alchemist ekran kartı modellerinin Mayıs ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesini hedefliyordu. Ancak bu hedef gerçeğe dönüşmedi ve Intel’in Alchemist için yayınladığı son reklam afişi, oyuncuları üzdü. Çünkü afişte yer alan çıkış tarihi “2022 Yaz’ı” olarak gösteriliyor. Nisan ayının ortasında olduğumuzu düşünürsek minimum 3 ay daha çıkışını beklemek gerekecek.

  Intel ekran kartı

  Intel, resmi olarak Alchemist için bir erteleme duyurusu yayınlamadı. Yinede Alchemist ekran kartı “sınırlı üretim” sürümüne dair görsel yer alan afişteki çıkış tarihi bilgisi ertelemenin habercisi niteliği taşıyor.

  Özellikle Türkiye için ekran kartı krizi halen devam ederken, Intel’in ekran kartlarının piyasaya girmesinin fiyatlar ve tedarik konusunda fazlasıyla olumlu etkisi beklentisi bulunuyor. Ancak ertelemeler bu heyecanı daha da uzatmaya neden oluyor.

  Sizce Intel’in Arc Alchemist ekran kartları başarılı olacak mı?

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Arrow Lake İşlemciler Teste Girdi: İşte Çıkan İlk Sonuçlar!

  Intel'in yeni AI hızlandırıcılı Arrow Lake-S işlemcileri, 2024'te piyasaya çıkacak. Tek çekirdekte %20, çoklu çekirdekte %30 daha hızlı.

  Intel Dünyanın İlk Optik Ara Bağlantısını Tanıttı: İşte Devrim Yaratan Teknoloji!

  Intel, yüksek hızlı veri iletimi için dünyanın ilk tam entegre optik ara bağlantı chipletini tanıttı. Bu devrim niteliğindeki teknolojiyle yeni bir dönem başlıyor.

  2024'ün en heyecanla beklenen filmleri belli oldu

  2024 yılında vizyona girecek olan ve Fandango tarafından yapılan araştırmaya göre en çok beklenen film, Hugh Jackman ve Ryan Reynolds’un başrollerini paylaştığı Deadpool & Wolverine oldu. Marvel Sinematik Evreni ile bağlantılı olacak bu film, özellikle Ma

  Intel Core i9-14900KS Dünya Rekorunu Alt Üst Etti: 9,1 GHz'lik Devrim!

  Intel Core i9-14900KS, hız aşırtmada 9.117 MHz rekoru kırdı. Yeni teknoloji harikası işlemci, sınırları zorlayarak tarih yazıyor.

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et