R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Ekran kartı teknolojisinde üçüncü oyuncu olmayı hedefleyen Intel’in Arc Alchemist ekran kartı serisinden üzen haber geldi!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 19.04.2022 15:11 366 2 dk okuma süresi
  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!
  Son Düzenleme:

  Intel, yüksek performanslı işlemcileriyle çok uzun zamandır AMD ile birlikte işlemci pazarını elinde bulunduruyordu. Son birkaç yıldır “Arc Alchemist” adıyla duyurduğu ekran kartı projesiyle birlikte ekran kartı piyasasına da üçüncü oyuncu olarak girmeyi hedefliyor. Ancak şirketin dev projesi Arc Alchemist serisi için terslikler yakasını bırakmıyor. 

  Radeon ve GeForce’ye rakip olmayı hedefliyor

  Intel, özellikle orta ve üst segment ekran kartı üretimiyle oyuncuları ve grafik odaklı çalışmalara tercih edebilecek üçüncü bir alternatif oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda da Arc Alchemist serisinin çalışmasına başladı. Arc Alchemist, Intel’in klasik dizüstü bilgisayarlarda kullandığı “Intel HD Graphics” ekranlarından tamamen farklı bir ekran kartı teknolojisini sunacak. Piyasadaki güçlü 2 rakibi Nvidia’nın GeForce serisi ve AMD’nin Radeon serisine rakip olarak çıkacak. Ancak terslikler ve gecikmeler hem şirketi hem de ekran kartı almayı düşünenleri üzmeye devam ediyor.

  Intel ekran kartı çıkış tarihi ertelenecek!

  Intel, 2022 takviminde geliştirdiği Alchemist ekran kartı modellerinin Mayıs ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesini hedefliyordu. Ancak bu hedef gerçeğe dönüşmedi ve Intel’in Alchemist için yayınladığı son reklam afişi, oyuncuları üzdü. Çünkü afişte yer alan çıkış tarihi “2022 Yaz’ı” olarak gösteriliyor. Nisan ayının ortasında olduğumuzu düşünürsek minimum 3 ay daha çıkışını beklemek gerekecek.

  Intel ekran kartı

  Intel, resmi olarak Alchemist için bir erteleme duyurusu yayınlamadı. Yinede Alchemist ekran kartı “sınırlı üretim” sürümüne dair görsel yer alan afişteki çıkış tarihi bilgisi ertelemenin habercisi niteliği taşıyor.

  Özellikle Türkiye için ekran kartı krizi halen devam ederken, Intel’in ekran kartlarının piyasaya girmesinin fiyatlar ve tedarik konusunda fazlasıyla olumlu etkisi beklentisi bulunuyor. Ancak ertelemeler bu heyecanı daha da uzatmaya neden oluyor.

  Sizce Intel’in Arc Alchemist ekran kartları başarılı olacak mı?

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Ekonomik Sıkıntılara Daha Fazla Dayanamadı! Şirket Küçülmeye Gidiyor!

  Pandeminin etkilerinin azalması, bilgisayar satışlarında çok fazla oranda düşüşlere neden oldu. Böylece oldukça zor duruma düşen Intel, küçülme kararı aldı.

  Intel'den 100 Milyar Dolarlık Yatırım: Çip Üretimi İçin Büyük Tesis

  Intel'den 100 Milyar Dolarlık Yatırım ile Çip üretimine girmeye hazırlanıyor. Yeni yapılacak tesis ile Slicon vadisinin kalbi olmaya hazırlanıyor.

  Intel Arc Ekran Kartlarını Tanıttı! İşte Arc Serisi Özellikleri ve Fiyatı!

  Intel, merakla beklenen "Arc serisi" ekran kartları için tanıtım gerçekleştirdi. Şirket tarafından yeni seride yer alacak A770, A750 ve A580 özellikleri paylaşıldı. İşte Intel Arc ekran kartı modellerinin özellikleri!

  Merakla beklenen iPhone 14 ve iPhone 14 Plus Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı

  7 Eylül çarşamba, bu akşam Apple lansmanı yapıldı. 20.00’da başlayan lansmanda yeni Apple ürünlerinin tanıtımı gerçekleşti. iPhone 14’ün de tanıtıldığı lansmanda, Apple’ın bu seneki telefonunun özellikleri açıklandı.

  Intel ekran kartlarında beklenen kötü haber geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et