R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NFT Platformunda Olan OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

  NFT platformunda olan Opensea'nin eski yöneticisi Nate Chastain "NFT Dolandırıcılığı ve Kara Para Aklama" suçundan tutuklandı. FBI, Nate Chastain'in izini sürerek NFT ticareti yaptığını tespit etti.

  Mert YÜKSEL Mert YÜKSEL 02.06.2022 16:12 1496 2 dk okuma süresi
  NFT Platformunda Olan OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!
  Son Düzenleme:

  2021 yılında kısa süre içerisinde milyar dolarlık bir sektör haline gelen NFT, dolandırıcılara kapı açtı. ABD Adalet bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamayla dolandırıcılığa bir yenisi daha eklendi.

  ABD Adalet Bakanlığı, OpenSea'nin eski bir yöneticisinin dün sabah FBI ajanları tarafından tutuklandığını duyurdu. Nate Chastain isimli eski yönetici, NFT bilgilerini ticari amaçla kullandığı için dolandırıcılık ve kara para aklama ile suçlandı. 

  NFT'leri En Az İki Katına Satıyordu

  ABD Adalet Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiye göre Chastain, şirket içi gizli bilgileri satın alıyor ve orjinal değerlerinin kat kat fazlasına satıyordu. Chastain, hem hangi NFT'nin öne çıkacağını biliyor hem de önce çıkacak NFT'leri kendisi seçebiliyordu. 

  Chastain, kurduğu planıyla geçtiğimiz yıllar içerisinde 7 farklı anonim kripto para cüzdanı kullanarak dolandırıcılığına devam etti. Chastain, yüzlerce NFT alıp en az iki kat karla sattığı tespit edildi. Chastain'in Tutuklanmasının ardından OpenSea bir açıklama yaptı:

  NFT'ler için dünyanın önde gelen web3 pazarı olarak, güven ve dürüstlük yaptığımız her şeyin özüdür. Nate'in davranışını öğrendiğimizde bir soruşturma başlattık ve sonunda ondan şirketten ayrılmasını istedik. Davranışı, istihdam politikalarımızı ihlal ediyordu ve temel değerlerimiz ve ilkelerimizle doğrudan çelişiyordu.

  OpenSeai Chastain'in Adını Açıklamadan İşten Çıkartmıştı

  Geçtiğimiz eylül ayında OpenSea, bir açıklama yaparak ekiptekilerin sitede öne çıkan ürünlerden satın alıp satmasını ve gizli bilgileri NFT ticareti için kullanmasını yasaklamıştı. Platform kurucusu olan Devin Finzer şu açıklamaları yapmıştı:

  Dün çalışanlarımızdan birinin, daha herkese açılmadan önce ana sayfaya çıkacağını bildikleri dijital varlıkları satın aldığını öğrendik.

  Bu açıklamada belirtilen kişinin Nate Chastain olduğu bugün kesinleşti.

  NFT'nin geleceği hakkında siz neler düşünüyorsunuz? NFT'lerde bu tip dolandırıcılıklara karşı ne gibi önlemler alınabilir? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Teknoloji Devi Apple Çin’le Olan Bağını Koparmaya Karar Verdi!

  Son iOS güncellemesinden sonra ortaya çıkan sorunlar Apple'i bezdirdi. Üretim hattının büyük bir kısmı Çin’de bulunan Apple, merkezini taşımaya hazırlanıyor.

  Yıllar Sonra Ay’a İnsan Götürecek Olan Artemis Fırlatması İçin Tarih Belirlendi!

  Yıllar sonra Ay’a insan götürecek olan Artemis Fırlatması için tarih belli oldu. Artemis Fırlatması, 12 ile 27 Kasım aralığında Ay'a gönderilecek.

  NFT Platformunda Olan OpenSea'nin Eski Yöneticisi Tutuklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et