R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Chainalysis kısa süre önce bir analiz raporunu paylaşarak 2021 yılında kripto paralardan en çok kâr eden ülkeleri açıkladı. Türkiye 10’dan fazla ülkeyi arkasında bıraktı. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl Tubaunl 21.04.2022 17:30 396 2 dk okuma süresi
  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!
  Son Düzenleme:

  Kripto paraların özellikle son iki yıl içerisinde çok ciddi yükselişlerine tanıklık edildi. Kripto borsasında artık milyonlarca yeni yatırımcı bulunuyor. Bu yatırımcıların çok büyük bir kesimi Türk yatırımcılardan oluşmakta. Özellikle Türk Lirası’nın çok fazla değer kaybetmesinden sonra yatırımcılar parasını korumak amaçlı altın ve dolar dışında kripto para piyasasında da yer alıyor.

  Kripto para piyasası son iki yıldır rekor üstüne rekor kırmasıyla yatırımcıları en fazla kâr etmiş olan ülkeler merak ediliyordu. Bu soruya bir cevap vermek adına blok zincir analiz şirketi olarak tanınan Chainalysis tarafından bir rapor sunuldu. 2021 yılına dair yapılmış olan analizler sonucu en fazla kâr eden ülkeler açıklandı. Türkiye, listesin başında yer alıyor.

  Türkiye, listenin başında kendini gösteriyor

  Chainalysis yapmış olduğu paylaşımla beraber 2021 yılında en çok kâr eden ülkenin 47 milyar dolar ile ABD olduğu görülüyor. ABD’nin arkasında 8,1 milyar dolar ile Birleşik Krallık yer alırken, 3. Sırada 5,58 milyar dolar ile Almanya, 4. Sırada 5,5 milyar ile Japonya ve 5 milyar dolar ile 5. Sırada Çin yer alıyor.

  Listede altıncı sırada yer alan ülke ise Türkiye. Paylaşılan verilere bakıldığında Türk yatırımcılar, 2021 yılında elde etmiş oldukları gelirin 4,5 milyar dolarlık kısmını realize etmiş olarak biliniyor. Türkiye’nin arkasını takip eden ülke ise 4,2 milyar dolar ile Rusya oluyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Bir Erteleme Haberi de Hogwarts Legacy’den Geldi!

  Warner Bros, bu yıl sonuna kadar çıkması beklenen Hogwarts Legacy'i erteledi. Alınan erteleme kararıyla birlikte hayranlarını üzen Hogwarts Legacy'in yeni çıkış tarihi de belli oldu. İşte yeni Hogwarts Legacy çıkış tarihi!

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et