R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Chainalysis kısa süre önce bir analiz raporunu paylaşarak 2021 yılında kripto paralardan en çok kâr eden ülkeleri açıkladı. Türkiye 10’dan fazla ülkeyi arkasında bıraktı. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  21.04.2022 17:30 912 2 dk okuma süresi
  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!
  Son Düzenleme:

  Kripto paraların özellikle son iki yıl içerisinde çok ciddi yükselişlerine tanıklık edildi. Kripto borsasında artık milyonlarca yeni yatırımcı bulunuyor. Bu yatırımcıların çok büyük bir kesimi Türk yatırımcılardan oluşmakta. Özellikle Türk Lirası’nın çok fazla değer kaybetmesinden sonra yatırımcılar parasını korumak amaçlı altın ve dolar dışında kripto para piyasasında da yer alıyor.

  Kripto para piyasası son iki yıldır rekor üstüne rekor kırmasıyla yatırımcıları en fazla kâr etmiş olan ülkeler merak ediliyordu. Bu soruya bir cevap vermek adına blok zincir analiz şirketi olarak tanınan Chainalysis tarafından bir rapor sunuldu. 2021 yılına dair yapılmış olan analizler sonucu en fazla kâr eden ülkeler açıklandı. Türkiye, listesin başında yer alıyor.

  Türkiye, listenin başında kendini gösteriyor

  Chainalysis yapmış olduğu paylaşımla beraber 2021 yılında en çok kâr eden ülkenin 47 milyar dolar ile ABD olduğu görülüyor. ABD’nin arkasında 8,1 milyar dolar ile Birleşik Krallık yer alırken, 3. Sırada 5,58 milyar dolar ile Almanya, 4. Sırada 5,5 milyar ile Japonya ve 5 milyar dolar ile 5. Sırada Çin yer alıyor.

  Listede altıncı sırada yer alan ülke ise Türkiye. Paylaşılan verilere bakıldığında Türk yatırımcılar, 2021 yılında elde etmiş oldukları gelirin 4,5 milyar dolarlık kısmını realize etmiş olarak biliniyor. Türkiye’nin arkasını takip eden ülke ise 4,2 milyar dolar ile Rusya oluyor.  

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Yeni Nesil iPhone SE 4'ün Tasarım Detayları Açığa Çıktı: İşte O Görüntüler!

  iPhone SE 4'ün tasarımı ve özellikleri açığa çıktı. Büyük ekran, USB-C ve Face ID ile modern bir deneyim sunuyor.

  Adobe Creative Cloud Türkiye Fiyatlarına Dev Zam Geliyor!

  Adobe Creative Cloud Türkiye fiyatlarına yüzde 300 zam geliyor! 5 Mart 2024'te uygulanacak yeni tarifeler hakkında tüm detaylar burada!

  Galaxy S25 Serisinden İlk Bilgiler Geldi: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25 serisi, yalnızca Exynos 2500 işlemciyle güçlendirilecek. Yeni strateji, teknoloji dünyasında önemli değişikliklere işaret ediyor.

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et