R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Chainalysis kısa süre önce bir analiz raporunu paylaşarak 2021 yılında kripto paralardan en çok kâr eden ülkeleri açıkladı. Türkiye 10’dan fazla ülkeyi arkasında bıraktı. İşte tüm detaylar…

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  21.04.2022 17:30 944 2 dk okuma süresi
  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!
  Son Düzenleme:

  Kripto paraların özellikle son iki yıl içerisinde çok ciddi yükselişlerine tanıklık edildi. Kripto borsasında artık milyonlarca yeni yatırımcı bulunuyor. Bu yatırımcıların çok büyük bir kesimi Türk yatırımcılardan oluşmakta. Özellikle Türk Lirası’nın çok fazla değer kaybetmesinden sonra yatırımcılar parasını korumak amaçlı altın ve dolar dışında kripto para piyasasında da yer alıyor.

  Kripto para piyasası son iki yıldır rekor üstüne rekor kırmasıyla yatırımcıları en fazla kâr etmiş olan ülkeler merak ediliyordu. Bu soruya bir cevap vermek adına blok zincir analiz şirketi olarak tanınan Chainalysis tarafından bir rapor sunuldu. 2021 yılına dair yapılmış olan analizler sonucu en fazla kâr eden ülkeler açıklandı. Türkiye, listesin başında yer alıyor.

  Türkiye, listenin başında kendini gösteriyor

  Chainalysis yapmış olduğu paylaşımla beraber 2021 yılında en çok kâr eden ülkenin 47 milyar dolar ile ABD olduğu görülüyor. ABD’nin arkasında 8,1 milyar dolar ile Birleşik Krallık yer alırken, 3. Sırada 5,58 milyar dolar ile Almanya, 4. Sırada 5,5 milyar ile Japonya ve 5 milyar dolar ile 5. Sırada Çin yer alıyor.

  Listede altıncı sırada yer alan ülke ise Türkiye. Paylaşılan verilere bakıldığında Türk yatırımcılar, 2021 yılında elde etmiş oldukları gelirin 4,5 milyar dolarlık kısmını realize etmiş olarak biliniyor. Türkiye’nin arkasını takip eden ülke ise 4,2 milyar dolar ile Rusya oluyor.  

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın Türkiye Fiyatı Belli Oldu!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın Türkiye fiyatı açıklandı! 512 GB modeli 89,999 TL, 1 TB modeli 98,999 TL.

  Samsung Galaxy Ring Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Samsung, Galaxy Ring akıllı yüzüğü tanıttı. 399 dolar fiyatla satışa sunulan yüzük, sağlık takibi ve uzun pil ömrüyle dikkat çekiyor.

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  Kripto paradan en fazla kâr eden ülkeler açıklandı: Türkiye listede önemli yere sahip!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et