R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?

  Kripto para piyasasında meydana gelen hareketlilik yatırımcıları heyecanlandırdı. Bitcoin yükselmeye başlamışken bu durum toparlanmanın başladığı yönünde yorumlanmaya başladı. İşte detaylar..

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  21.06.2022 19:45 1542 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan kriz pek çok yatırımcıyı olumsuz etkiledi. Bu süreçte pandemi, ekonomik kriz ve küresel belirsizlik oldukça etkili oldu. Kripto para piyasasında uzun zamandır ciddi bir düşüş yaşanmış hatta pek çok yatırımcı toparlanmanın gerçekleşmesini pek olası görmemişlerdi. Ancak beklenenin aksine dünden bu yana kripto para piyasasında bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Bu hareketlilik kısa süre sonra piyasalarda heyecana neden oldu. 

  Bitcoin Hızla Yükselmeye Başladı

  Bir süredir İran ve ABD cephesinden gelen haberler piyasaların toparlanmasını geciktirmişti. Bu iki ülke kripto para madenciliğine karşı adeta savaş açmıştı. Bununla birlikte Binance, Coinbase gibi büyük kripto para borsaları piyasaların toparlanması için büyük çaba gösterdiler. Binance piyasaları toparlamak ve bir nebze olsun yatırımcıların rahat nefes almasını sağlamak için 2 milyar dolarlık bir Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 16 bin dolar seviyelerine kadar düştü. Bunun ardından bugün yaşanan bir yükseliş sonrasında 21 bin dolar seviyelerine çıktı. 

  Kripto Para Piyasasında Toparlanma Başladı mı?

  Bitcoin kripto para devi olarak anılırken sadece bir ay içerisinde 9 bin dolar değer kaybetti. Bununla birlikte yaşanan artış piyasalarda heyecana neden oldu. Akıllarda piyasaların toparlanıp toparlanmadığı ihtimalleri konuşulmaya başlandı. Kripto paralar üzerinde yapılan değerlendirme sonrasında bu yükselişle birlikte en fazla artışın Celsius üzerinde gerçekleşmesi yatırımcıları heyecanlandı. Sadece bir haftalık zaman diliminde kripto para biriminin yaşadığı artış yüzde 369 olarak belirlendi. Şimdilerde işlem gördüğü fiyat 1.49 dolar olarak belirlendi. Pek çok kişi toparlanmanın başladığını düşünse de kripto para analistleri acele edilmemesi gerektiğini savunuyorlar. Bu süreçte piyasaların bir süre daha belirsizliğe devam edeceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Yenilenmiş M3 MacBook Pro Satmaya Başladı: İşte Detaylar!

  Apple, M3 Pro ve M3 Max çipli yenilenmiş MacBook Pro modellerini, uygun fiyatlarla ve tam işlevsellik garantisiyle satışa çıkarıyor.

  Disney+, Şifre Paylaşımını Engellemeye Başladı: İşte Detaylar!

  Disney+'ın hesap paylaşımını kısıtlama planları bir süredir gündemdeydi. Şimdi platform, ABD'deki kullanıcılarına bu konuda uyarı mesajları yollamaya başladı.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  Apple'dan Bahar Sürprizi: Yeni iPad Pro ve M3 MacBook Air Mart Ayından Gelebilir!

  Apple, Mart sonunda yeni iPad Pro ve M3 MacBook Air'i piyasaya sürerek yenilikçi teknoloji ve tasarımı kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et