R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?

  Kripto para piyasasında meydana gelen hareketlilik yatırımcıları heyecanlandırdı. Bitcoin yükselmeye başlamışken bu durum toparlanmanın başladığı yönünde yorumlanmaya başladı. İşte detaylar..

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  21.06.2022 19:45 1577 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan kriz pek çok yatırımcıyı olumsuz etkiledi. Bu süreçte pandemi, ekonomik kriz ve küresel belirsizlik oldukça etkili oldu. Kripto para piyasasında uzun zamandır ciddi bir düşüş yaşanmış hatta pek çok yatırımcı toparlanmanın gerçekleşmesini pek olası görmemişlerdi. Ancak beklenenin aksine dünden bu yana kripto para piyasasında bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Bu hareketlilik kısa süre sonra piyasalarda heyecana neden oldu. 

  Bitcoin Hızla Yükselmeye Başladı

  Bir süredir İran ve ABD cephesinden gelen haberler piyasaların toparlanmasını geciktirmişti. Bu iki ülke kripto para madenciliğine karşı adeta savaş açmıştı. Bununla birlikte Binance, Coinbase gibi büyük kripto para borsaları piyasaların toparlanması için büyük çaba gösterdiler. Binance piyasaları toparlamak ve bir nebze olsun yatırımcıların rahat nefes almasını sağlamak için 2 milyar dolarlık bir Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 16 bin dolar seviyelerine kadar düştü. Bunun ardından bugün yaşanan bir yükseliş sonrasında 21 bin dolar seviyelerine çıktı. 

  Kripto Para Piyasasında Toparlanma Başladı mı?

  Bitcoin kripto para devi olarak anılırken sadece bir ay içerisinde 9 bin dolar değer kaybetti. Bununla birlikte yaşanan artış piyasalarda heyecana neden oldu. Akıllarda piyasaların toparlanıp toparlanmadığı ihtimalleri konuşulmaya başlandı. Kripto paralar üzerinde yapılan değerlendirme sonrasında bu yükselişle birlikte en fazla artışın Celsius üzerinde gerçekleşmesi yatırımcıları heyecanlandı. Sadece bir haftalık zaman diliminde kripto para biriminin yaşadığı artış yüzde 369 olarak belirlendi. Şimdilerde işlem gördüğü fiyat 1.49 dolar olarak belirlendi. Pek çok kişi toparlanmanın başladığını düşünse de kripto para analistleri acele edilmemesi gerektiğini savunuyorlar. Bu süreçte piyasaların bir süre daha belirsizliğe devam edeceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, iOS 18 ile Sürpriz Yapacak: Sevilen Duvar Kağıtları Geri Geliyor!

  Apple, iOS 18 ve macOS 15 ile eski iPhone ve Mac duvar kağıtlarını geri getiriyor. Kullanıcılar, nostaljik duvar kağıtlarıyla geçmişe bir yolculuk yapacak.

  Çalışan Kadınlara Destek Ödemeleri Başladı: 11.290 TL Hemen Alabilirsiniz!

  Haziran ayında başlaması planlanan bu projeye katılmak isteyen annelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekecek.

  New York Borsası Haftanın Son İşlem Gününe Yatay Seyirle Başladı

  New York Borsası haftanın son işlem gününe yatay seyirle açıldı. Açılışta Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışla 39.911,72 puana çıkarken, S&P 500 endeksi yüzde 0,11 artarak 5.303,10 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,06 artışla 16.708,49 puana tırmandı.

  Borsa Güne Yükselişle Başladı

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne önceki kapanışa göre 30,43 puan ve yüzde 0,30 artışla 10.189,06 puandan başladı.

  Kripto Para Piyasasında Sürpriz hareketlilik: Toparlanma Başladı mı?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et