R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discord ve League of Legends Dahil Çok Sayıda Platforma Erişilemiyor! İşte Nedeni!

  Türkiye’de sabah saatlerinden beri Discord ve League of Legends başta olmak üzere çok sayıda çevrimiçi oyuna ve yanı sıra platformlara erişimde sorunlar yaşanıyor. Erişim sorununun nedeni belirlendi. Peki erişim sorunu ne zaman çözülecek?

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 21.06.2022 11:52 1279 2 dk okuma süresi
  Discord ve League of Legends Dahil Çok Sayıda Platforma Erişilemiyor! İşte Nedeni!
  Son Düzenleme:

  Bugün sabah saatlerinden beri bazı platformlara ve çevrimiçi oyunlara erişimde kullanıcılar sorunlar yaşıyor. Platformlara ve oyunlara erişmeye çalışan kullanıcılar erişim sorunları nedeniyle ya hiç bağlantı sağlayamıyor ya da çok performanssız bir bağlantıyla karşılaşıyor. Yaşanan sorunun Türkiye’ye özgü olmadığı ve dünya çapındaetkili olduğu belirtiliyor.

  Discord ve League of Legends Erişim Sorunu Ne Zaman Çözülecek?

  Söz konusu erişim probleminin neden olduğu ise kısa bir süre içerisinde belirlendi. Kullanıcıların bazı platform ve oyunlara erişimde sorun yaşamasının nedeninin Cloudflare kaynaklı olduğu belirlendi. Cloudflare’de yaşanan bir sorundan dolayı çok sayıdaki platforma erişimde sorunlar yaşanıyor. Cloudflare erişim sorunu ile ilgili olarak şirketten de açıklama geldi.

  Cloudflare erişim sorunu

  Cloudflare, dünya genelinde en çok tercih edilen sunucu hizmeti sağlayıcısıdır.

  Dünyaca ünlü platformların, teknoloji devlerinin ve tabii ki çevrimiçi oyunların sunucu altyapısında tercih ettiği Cloudflare gibi bir dev bir şirketin yaşadığı teknik sorunlar, çok geniş bir perspektifi etkiliyor. Çünkü dünyanın her yerinde tanınan, bilinen platformlar, oyunlar ve uygulamalar Cloudflare’nin sunucu hizmetlerini kullanıyor. Dolayısıyla Cloudflare kaynaklı erişim sorunu, şu anda dünya çağında pek çok platforma erişimde sıkıntı yaşanmasına neden oluyor.

  Cloudflare kaynaklı erişim sorununun şu ana kadar Discord, Feedly, Medium, Omegle, Shopify gibi dünya genelinde yaygın kullanıma sahip olan dev platformları etkilediği belirtiliyor. Cloudflare kaynaklı erişim sıkıntısının platformların yanı sıra dünyanın en popüler oyunu League of Legends’i de etkilediğini gösteriyor. Oyuncular LoL’e erişim sağlayabilmekte çoğunlukla güçlük yaşıyor.

  Cloudflare’den Erişim Sorunu Hakkında Açıklama Geldi!

  Cloudflare

  Cloudflare, dünden beri çok fazla kesinti şikayetleri alıyor olsa da özellikle bugün Türkiye saati ile 10:00’dan beri söz konusu kesinti şikayetleri tepe noktaya ulaştı. Şirket söz konusu şikayetlere ilişkin olarak bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada dünya çapında Cloudflare hizmetini kullanan tüm platform, oyun ve servislere erişim sağlanmaya çalışılırken hataların alınabileceği ve zaman aşımı sorunuyla karşılaşılabileceği belirtildi. Şirketin teknolojiden sorumlu başkanı John Graham-Cumming tarafından yapılan açıklamada sorunun neden kaynaklı olunduğunun tespit edildiğinin ancak henüz ne zaman sonuçlanabileceğine dair bir şey söyleyemediklerini belirtti.

  Cloudflare hizmetlerinde yaşanan bu sorundan sizde etkilendiniz mi? Yanıtlarınızı yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • umutaki
   umutaki 5 ay önce
   her firmada olabilecek problemler. tr firmasında olsa böyle şey firmayı gömerlerdi.
  • umutaki
   umutaki 5 ay önce
   her firmada olabilecek problemler. tr firmasında olsa böyle şey firmayı gömerlerdi.

  İlgili İçerikler:

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  Discord ve League of Legends Dahil Çok Sayıda Platforma Erişilemiyor! İşte Nedeni!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et