R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir

  Kripto para piyasasında yaşanan düşüş sonrasında madencilik faaliyetleri de azaldı. Kripto para madenciliği için yeni bir ekipman tanıtıldı. İşte detaylar...

  Ecem Ecem 08.07.2022 20:08 1441 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir
  Son Düzenleme:

  Son aylarda kripto para borsasında işler pek yolunda gitmiyor. Borsanın giderek dibe çökmesi yatırımcıların işini zorlaştırmaya devam ediyor. Sadece yatırımcılar için değil, kripto para madencileri içinde gerçekleştirilen operasyonlar hızla düşmeye başladı. 

  Son dönemlerde alınan bir diğer darbe de Ethereum piyasasının çöküşü oldu. Bunun üzerine kripto madencileri için yeni bir madencilik ekipmanı hayata geçirildi. Yeni ekipmanın ismi ise Antminer E9 Ethereum madencisi olarak ifade edildi. 

  Antminer E9 Ethereum madencisi ile kriz sona erebilir!

  Kripto para madencileri için ekran kartı ciddi bir problem haline gelmişti. Pek çok madencinin bu süreçte Nvidia/AMD ekran kartına olan ilgisi giderek yükselmişti. Ancak ekran kartına gelen zamlar nedeniyle pek çok madencinin işlemleri tehlike altına girmişti. 

  Çinli bir madencilik firması olan Bitmain, yeni bir ekipman çıkardığını duyurdu. Ekipmanın ismi Antminer E9 Ethereum olarak açıklandı. Bununla birlikte bir değerlendirme yapıldığı zaman 25 adet GeForce RTX 3080 ile aynı performansı gösterdiği kanıtlandı. 

  Yeni ekipmanın teknik özellikleri de ortaya çıktı. RTX 3080 hash rate ile karşılaştırma yapıldığı zaman, verimin 2.5 kat daha fazla olduğu öğrenildi. Bu durum ciddi bir çalışma performansı olarak ifade ediliyor. 

  Performans konusunda ne kadar iddialıysa fiyat konusunda da bir o kadar mütavazi olduğu belirlendi. 2021 yılında piyasaya sürülmesinin ardından yeni kripto para madenciliğinin satış fiyatının 10 bin dolar olduğu öğrenildi. 

  Kripto para madenciliği yapmak için 25 adet GeForce RTX 3080 satın almak gerekiyor. Tek ekran kartının fiyatının 700 dolar olduğu düşünülürse toplam 17 bin 500 dolarlık bir sistem kurulması gerekiyor. Ekran kartlarına göre yeni ekipmanın enerji performansı güçlü ve tasarruflu. Yeni ekipman 1.920W enerji ihtiyacı ile çalışıyor ancak ekran kartlarının 5600W güç tüketimi sağladığı belirlendi. Kripto piyasasında meydana gelen çöküş sonrasında aynı durum madencilik sürecini de etkiledi. Faaliyetlerin azalması nedeniyle ekran kartları ucuzlamaya başladı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et