R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir

  Kripto para piyasasında yaşanan düşüş sonrasında madencilik faaliyetleri de azaldı. Kripto para madenciliği için yeni bir ekipman tanıtıldı. İşte detaylar...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  08.07.2022 20:08 2836 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir
  Son Düzenleme:

  Son aylarda kripto para borsasında işler pek yolunda gitmiyor. Borsanın giderek dibe çökmesi yatırımcıların işini zorlaştırmaya devam ediyor. Sadece yatırımcılar için değil, kripto para madencileri içinde gerçekleştirilen operasyonlar hızla düşmeye başladı. 

  Son dönemlerde alınan bir diğer darbe de Ethereum piyasasının çöküşü oldu. Bunun üzerine kripto madencileri için yeni bir madencilik ekipmanı hayata geçirildi. Yeni ekipmanın ismi ise Antminer E9 Ethereum madencisi olarak ifade edildi. 

  Antminer E9 Ethereum madencisi ile kriz sona erebilir!

  Kripto para madencileri için ekran kartı ciddi bir problem haline gelmişti. Pek çok madencinin bu süreçte Nvidia/AMD ekran kartına olan ilgisi giderek yükselmişti. Ancak ekran kartına gelen zamlar nedeniyle pek çok madencinin işlemleri tehlike altına girmişti. 

  Çinli bir madencilik firması olan Bitmain, yeni bir ekipman çıkardığını duyurdu. Ekipmanın ismi Antminer E9 Ethereum olarak açıklandı. Bununla birlikte bir değerlendirme yapıldığı zaman 25 adet GeForce RTX 3080 ile aynı performansı gösterdiği kanıtlandı. 

  Yeni ekipmanın teknik özellikleri de ortaya çıktı. RTX 3080 hash rate ile karşılaştırma yapıldığı zaman, verimin 2.5 kat daha fazla olduğu öğrenildi. Bu durum ciddi bir çalışma performansı olarak ifade ediliyor. 

  Performans konusunda ne kadar iddialıysa fiyat konusunda da bir o kadar mütavazi olduğu belirlendi. 2021 yılında piyasaya sürülmesinin ardından yeni kripto para madenciliğinin satış fiyatının 10 bin dolar olduğu öğrenildi. 

  Kripto para madenciliği yapmak için 25 adet GeForce RTX 3080 satın almak gerekiyor. Tek ekran kartının fiyatının 700 dolar olduğu düşünülürse toplam 17 bin 500 dolarlık bir sistem kurulması gerekiyor. Ekran kartlarına göre yeni ekipmanın enerji performansı güçlü ve tasarruflu. Yeni ekipman 1.920W enerji ihtiyacı ile çalışıyor ancak ekran kartlarının 5600W güç tüketimi sağladığı belirlendi. Kripto piyasasında meydana gelen çöküş sonrasında aynı durum madencilik sürecini de etkiledi. Faaliyetlerin azalması nedeniyle ekran kartları ucuzlamaya başladı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Avrupa'da Yeni Bir Hayat: Golden Vize Programları ile Sınırları Aşın

  Globalleşen dünyamızda, yatırımcılar ve aileleri için yeni bir yaşam kurma fırsatı sunan Golden Vize programları, her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Bu programlar, özellikle Avrupa'da, "Yunanistan Golden Vize" ve "İspanya Golden Vize" gibi seçeneklerl

  Messenger ve Instagram Arasındaki Sohbet Bağlantısı Kaldırılıyor: Yeni Dönem Başlıyor

  Meta, Messenger ve Instagram arasındaki sohbet bağlantısını sona erdiriyor. Şirket, nedeni açıklamasa da Dijital Piyasalar Yasası'nın etkili olabileceği düşünülüyor.

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  Gmail’den Bomba Yenilik: Spam Mailler İçin Yapay Zeka Özelliği Devreye Sokuluyor!

  Gmail'in yapay zeka destekli spam algılama özelliği, RETVec sistemi sayesinde e-posta güvenliğini artırarak daha güvenli hale getiriyor.

  Kripto Para Madenciliğinde Yeni Adım: Ekran Kartı Sorunu Sona Erebilir

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et