R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Apple tarafından tanıtımı yapılması beklenen Apple Watch Series 8 modeli için yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Akıllı saat kullanıcılara neler vadediyor?

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  08.07.2022 19:49 1522 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  Apple, akıllı telefonlar konusunda çığır açmaya devam ediyor. Son olarak piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch Series 8 için bazı detaylar ortaya çıkmış ve bunun üzerine Apple firması, teknoloji meraklılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Akıllı saatin en önemli ve dikkat çeken özelliğinin ise özellikle ekstrem sporlara uygun olarak tasarlanması olarak ifade edildi. 

  Apple Watch Series 8 serisi hakkında yeterli bilgiler olmasa dahi, özellikle ekstrem sporları için tasarlanmış olması nedeniyle son derece sağlam olduğu biliniyordu. Teknik detaylarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 

  Apple Watch Extreme Sports özellikleri neler?

  Apple etkinliğinin yaklaşması ile birlikte, merakla beklenen akıllı saatin özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Daha önceki Apple Watch modelleri ile karşılaştırma yapıldığı zaman ekranının yüzde 7 oranında daha büyük olduğu belirlendi. Panel hakkında detaylar da kesinleşmeye başladı. Bu süreçte çözünürlük 410*502 piksel boyutunda olacak. 

  Akıllı saatin ekranının neden büyütüldüğü merak konusu olmuştu. Bunun üzerine kullanıcıların daha fazla veriye ulaşmasının amaçlandığı öğrenildi. Ekstrem sporlarına uygun üretildiği için panelinin diğer modellere göre çok daha dayanıklı olması bekleniyor. Alüminyum yerine metal kullanılabileceği ihtimaller arasında yer alıyor. 

  Ekstrem sporlarına uygun üretildi

  Akıllı saatin ekstrem sporlarına uygun olarak üretilmesi, cihazın bataryası ile de doğru orantılı. Pilinin çok daha dayanıklı olması bekleniyor. Spor sırasında kullanılabilmesi için GPS, yükseklik durumu ve hava durumu gibi detaylar bir adım daha öne çıkacak. Özellikle kayak ve trekking gibi sporlar yapan kullanıcıların daha etkili biçimde spor yapmaları amaçlanacak. 

  Kullanım sırasında kullanıcıların vücut sıcaklığının normalin üzerine çıkması halinde, akıllı saatte bulunan sıcaklık sensörü sayesinde uyarı alabilecekler. Ancak standart bir termometre mantığıyla çalışmayacak. Sadece sıcaklığın belirli bir seviyenin üzerine çıkması halinde kullanıcılara sinyaller gönderilerek uyarı yapılacak. 

  Akıllı saatin tanıtımının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. En kötü ihtimalle yıl sonuna tanıtımının gerçekleştirilmesi bekleniyor ancak Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde de tanıtımının gerçekleştirilmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Henüz fiyatlar kesinleşmedi ancak ortaya çıkan bazı bilgilere göre hatrı sayılır bir fiyatlandırmanın yapılacağı düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Samsung Galaxy S25'in Pil Kapasitesi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Samsung Galaxy S25'in 4.000mAh pil kapasitesi ile geleceği ortaya çıktı. Bu durum, artış bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir.

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et