R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Apple tarafından tanıtımı yapılması beklenen Apple Watch Series 8 modeli için yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Akıllı saat kullanıcılara neler vadediyor?

  Elif Elif 08.07.2022 19:49 1217 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!
  Son Düzenleme:

  Apple, akıllı telefonlar konusunda çığır açmaya devam ediyor. Son olarak piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch Series 8 için bazı detaylar ortaya çıkmış ve bunun üzerine Apple firması, teknoloji meraklılarını heyecanlandırmayı başarmıştı. Akıllı saatin en önemli ve dikkat çeken özelliğinin ise özellikle ekstrem sporlara uygun olarak tasarlanması olarak ifade edildi. 

  Apple Watch Series 8 serisi hakkında yeterli bilgiler olmasa dahi, özellikle ekstrem sporları için tasarlanmış olması nedeniyle son derece sağlam olduğu biliniyordu. Teknik detaylarda yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 

  Apple Watch Extreme Sports özellikleri neler?

  Apple etkinliğinin yaklaşması ile birlikte, merakla beklenen akıllı saatin özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. Daha önceki Apple Watch modelleri ile karşılaştırma yapıldığı zaman ekranının yüzde 7 oranında daha büyük olduğu belirlendi. Panel hakkında detaylar da kesinleşmeye başladı. Bu süreçte çözünürlük 410*502 piksel boyutunda olacak. 

  Akıllı saatin ekranının neden büyütüldüğü merak konusu olmuştu. Bunun üzerine kullanıcıların daha fazla veriye ulaşmasının amaçlandığı öğrenildi. Ekstrem sporlarına uygun üretildiği için panelinin diğer modellere göre çok daha dayanıklı olması bekleniyor. Alüminyum yerine metal kullanılabileceği ihtimaller arasında yer alıyor. 

  Ekstrem sporlarına uygun üretildi

  Akıllı saatin ekstrem sporlarına uygun olarak üretilmesi, cihazın bataryası ile de doğru orantılı. Pilinin çok daha dayanıklı olması bekleniyor. Spor sırasında kullanılabilmesi için GPS, yükseklik durumu ve hava durumu gibi detaylar bir adım daha öne çıkacak. Özellikle kayak ve trekking gibi sporlar yapan kullanıcıların daha etkili biçimde spor yapmaları amaçlanacak. 

  Kullanım sırasında kullanıcıların vücut sıcaklığının normalin üzerine çıkması halinde, akıllı saatte bulunan sıcaklık sensörü sayesinde uyarı alabilecekler. Ancak standart bir termometre mantığıyla çalışmayacak. Sadece sıcaklığın belirli bir seviyenin üzerine çıkması halinde kullanıcılara sinyaller gönderilerek uyarı yapılacak. 

  Akıllı saatin tanıtımının ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. En kötü ihtimalle yıl sonuna tanıtımının gerçekleştirilmesi bekleniyor ancak Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde de tanıtımının gerçekleştirilmesi ihtimaller arasında yer alıyor. Henüz fiyatlar kesinleşmedi ancak ortaya çıkan bazı bilgilere göre hatrı sayılır bir fiyatlandırmanın yapılacağı düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası!

  Samsung, Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ön sipariş kampanyası başlattı. Samsung kullanıcılara bu müjdeli haberi Unpacked 2022 adlı tanıtım etkinliğinde verdi.

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1186

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1291
  Apple Watch Ekstreme Modeli için Beklenen Detaylar Ortaya Çıkmaya Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et