R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Madencilerin Gelirleri ve Ağın Hash Oranı İncelemesi

  Bitcoin madencilik zorluğu, her geçen gün hız kesmeden artmakta. Son dönemde rekor seviyelere ulaşan madencilik zorluğu, madencilere ekonomik açıdan zor günler yaşatmakta

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  08.04.2023 16:10 2064 1 dk okuma süresi
  Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Madencilerin Gelirleri ve Ağın Hash Oranı İncelemesi
  Son Düzenleme:

  Bitcoin'de, her blok için hash bulma zorluğu tarihinin en yüksek seviyelerine ulaşmış durumda. Blok yüksekliği, %2,23'lük bir artışla 784.224'e yükselmiştir. Bu durum, madencilik zorluğunun üst üste dördüncü kez artış gösterdiğini ortaya koymakta. 3 Mart'ta kaydedilen %7,56'lık artışın ardından önceki iki artış ise sırasıyla %1,16 ve %9,95 olarak gerçekleşmiştir. 13 gün sonra madencilik zorluğu güncellemesi yapılması beklenmekte.

  Madenci Gelirlerine Olumlu Yansıyan Artış

  Madencilik zorluğundaki bu artış, madenci gelirlerine olumlu bir şekilde yansımaktadır. Madenciler, üretilen blok ve gerçekleştirilen işlemlerle daha fazla kazanç elde etmekteler. Nitekim, Bitcoin madencilik zorluğu şu an tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunmakta.

  Ağın Hash Oranında Rekor Seviyeler

  Madencilik zorluğu üst üste dördüncü kez artarken, ağın hash oranı da sürekli olarak rekor seviyelere ilerlemekte. Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş, madencilerin gelirlerinin artmasına yol açmakta. Madenciler, Mart ayında blok sübvansiyonlarından yaklaşık 732 milyon dolarlık kazanç elde etmiştir. İşlem ücretleri de dahil edildiğinde ise gelirler 755 milyon dolara ulaşmaktadır. Bu rakamlar, madencilerin rekor kazanç dönemlerinin oldukça uzağında olduğunu göstermekte.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Bugatti, Yeni Hibrit Süper Otomobili Tourbillon'u Tanıttı: İşte Tasarımı ve Özellikleri!

  Bugatti, 1800 beygir gücündeki yeni hibrit süper otomobili Tourbillon'u tanıttı. Bu araç, inanılmaz performans ve yenilikçi teknolojisiyle dikkat çekiyor.

  Google Açıkladı: Arda Güler, Google Aramalarında Zirveye Ulaştı!

  EURO 2024'te Gürcistan'a karşı muhteşem performans sergileyen Arda Güler, Google aramalarında zirveye çıktı. Genç yetenek dünya gündeminde büyük ilgi gördü.

  Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Seviyelere Ulaşıyor: Madencilerin Gelirleri ve Ağın Hash Oranı İncelemesi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et