R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Kripto para madenciliğinde meydana gelen düşüş dikkat çekmişti. Yaşanan son gelişmeler ve verilen destekler sonrasında bundan sonraki dönemde Bitcoin madenciliğinin daha kolay hale gelmesi bekleniyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.07.2022 13:42 2518 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle son dönemlerde madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması, sektörde yeni bir krizin yaşanmasına neden olmuştu. Bitcoin madenciliğinde meydana gelen düşüş %7 seviyelerine kadar çıktı. Kripto para piyasasında madencilik faaliyetlerinin bu denli yavaşlaması, şimdiye kadarki en büyük düşüş olarak ifade edildi. Lider kripto para birimi “Bitcoin madenciliğinde” yaşanan bu düşüş yatırımcıların endişelerini artırdı. 

  Bitcoin Madenciliği Kolaylaşacak!

  Bitcoin madenciliğinde meydana gelen ilk tökezleme 2021'de Çin tarafından alınan kripto para madenciliği yasakları başlamıştı. Kripto para madencileri Çin’den farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldılar. Bazı madenciler ise daha fazla dayanamayarak süreci bıraktılar. 

  Kripto para madenciliği denildiği zaman akla ilk olarak gelen ülkelerden birisi de Çin olarak biliniyordu. Dolayısıyla da alınan yasak kararı büyük bir yıkım olarak değerlendirildi. Yasak sürecinin ortaya çıkmasının ardından ABD’de faaliyetler arttı. Verilen destekler sonrasında Çin’i geride bırakan ABD kripto para madenciliğinin merkezi haline geldi. 

  Son günlerde kripto para madenciliğinde yeni bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşün asıl nedeninin ise Teksas’ta meydana gelen anormal sıcaklar olarak gösterildi. Sıcak havaların beklentilerin üzerine çıkması bölgede aktif olarak yapılan kripto para madenciliğini olumsuz yönde etkiledi. 

  Kripto para piyasasında madencilik faaliyetleri 2 haftada bir sürekli olarak yenileniyor. Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar sonrasında kripto para madenciliğinin aslında ne kadar zor ve karmaşık olduğu gözler önüne seriliyor. 20 Temmuz tarihinde hazırlanan rapor sonrasında Bitcoin’in hash oranının, aylar sonra ilk kez en düşük seviyeye gerilediği belirlendi. En düşük seviye ise 189.8 EH/s olarak açıklandı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  Telegram Güncellendi: İşte Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilikler!

  Telegram'ın son güncellemesi sesten metne dönüştürme, kişiselleştirme ve yeniden paylaşım gibi yeniliklerle kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Mortal Kombat 1'e Heyecan Verici Yeni Karakterler Katılıyor!

  Mortal Kombat 1'e eklenen yeni karakterler Omni-Man ve Quan Chi, oyunun dinamiklerini ve stratejilerini zenginleştiriyor.

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et