R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Kripto para madenciliğinde meydana gelen düşüş dikkat çekmişti. Yaşanan son gelişmeler ve verilen destekler sonrasında bundan sonraki dönemde Bitcoin madenciliğinin daha kolay hale gelmesi bekleniyor.

  Ecem Ecem 27.07.2022 13:42 1143 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle son dönemlerde madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması, sektörde yeni bir krizin yaşanmasına neden olmuştu. Bitcoin madenciliğinde meydana gelen düşüş %7 seviyelerine kadar çıktı. Kripto para piyasasında madencilik faaliyetlerinin bu denli yavaşlaması, şimdiye kadarki en büyük düşüş olarak ifade edildi. Lider kripto para birimi “Bitcoin madenciliğinde” yaşanan bu düşüş yatırımcıların endişelerini artırdı. 

  Bitcoin Madenciliği Kolaylaşacak!

  Bitcoin madenciliğinde meydana gelen ilk tökezleme 2021'de Çin tarafından alınan kripto para madenciliği yasakları başlamıştı. Kripto para madencileri Çin’den farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldılar. Bazı madenciler ise daha fazla dayanamayarak süreci bıraktılar. 

  Kripto para madenciliği denildiği zaman akla ilk olarak gelen ülkelerden birisi de Çin olarak biliniyordu. Dolayısıyla da alınan yasak kararı büyük bir yıkım olarak değerlendirildi. Yasak sürecinin ortaya çıkmasının ardından ABD’de faaliyetler arttı. Verilen destekler sonrasında Çin’i geride bırakan ABD kripto para madenciliğinin merkezi haline geldi. 

  Son günlerde kripto para madenciliğinde yeni bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşün asıl nedeninin ise Teksas’ta meydana gelen anormal sıcaklar olarak gösterildi. Sıcak havaların beklentilerin üzerine çıkması bölgede aktif olarak yapılan kripto para madenciliğini olumsuz yönde etkiledi. 

  Kripto para piyasasında madencilik faaliyetleri 2 haftada bir sürekli olarak yenileniyor. Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar sonrasında kripto para madenciliğinin aslında ne kadar zor ve karmaşık olduğu gözler önüne seriliyor. 20 Temmuz tarihinde hazırlanan rapor sonrasında Bitcoin’in hash oranının, aylar sonra ilk kez en düşük seviyeye gerilediği belirlendi. En düşük seviye ise 189.8 EH/s olarak açıklandı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et