R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Kripto para madenciliğinde meydana gelen düşüş dikkat çekmişti. Yaşanan son gelişmeler ve verilen destekler sonrasında bundan sonraki dönemde Bitcoin madenciliğinin daha kolay hale gelmesi bekleniyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  27.07.2022 13:42 2571 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle son dönemlerde madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması, sektörde yeni bir krizin yaşanmasına neden olmuştu. Bitcoin madenciliğinde meydana gelen düşüş %7 seviyelerine kadar çıktı. Kripto para piyasasında madencilik faaliyetlerinin bu denli yavaşlaması, şimdiye kadarki en büyük düşüş olarak ifade edildi. Lider kripto para birimi “Bitcoin madenciliğinde” yaşanan bu düşüş yatırımcıların endişelerini artırdı. 

  Bitcoin Madenciliği Kolaylaşacak!

  Bitcoin madenciliğinde meydana gelen ilk tökezleme 2021'de Çin tarafından alınan kripto para madenciliği yasakları başlamıştı. Kripto para madencileri Çin’den farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldılar. Bazı madenciler ise daha fazla dayanamayarak süreci bıraktılar. 

  Kripto para madenciliği denildiği zaman akla ilk olarak gelen ülkelerden birisi de Çin olarak biliniyordu. Dolayısıyla da alınan yasak kararı büyük bir yıkım olarak değerlendirildi. Yasak sürecinin ortaya çıkmasının ardından ABD’de faaliyetler arttı. Verilen destekler sonrasında Çin’i geride bırakan ABD kripto para madenciliğinin merkezi haline geldi. 

  Son günlerde kripto para madenciliğinde yeni bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşün asıl nedeninin ise Teksas’ta meydana gelen anormal sıcaklar olarak gösterildi. Sıcak havaların beklentilerin üzerine çıkması bölgede aktif olarak yapılan kripto para madenciliğini olumsuz yönde etkiledi. 

  Kripto para piyasasında madencilik faaliyetleri 2 haftada bir sürekli olarak yenileniyor. Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar sonrasında kripto para madenciliğinin aslında ne kadar zor ve karmaşık olduğu gözler önüne seriliyor. 20 Temmuz tarihinde hazırlanan rapor sonrasında Bitcoin’in hash oranının, aylar sonra ilk kez en düşük seviyeye gerilediği belirlendi. En düşük seviye ise 189.8 EH/s olarak açıklandı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 İlk Defa Görüntülendi: İşte Yeni Tasarımı!

  Samsung Galaxy Z Fold 6'nın canlı görüntüleri ortaya çıktı. Yeni tasarımı, daha kompakt yapısı ve geliştirilmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et