R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Kripto para madenciliğinde meydana gelen düşüş dikkat çekmişti. Yaşanan son gelişmeler ve verilen destekler sonrasında bundan sonraki dönemde Bitcoin madenciliğinin daha kolay hale gelmesi bekleniyor.

  Elif Elif 27.07.2022 13:42 1067 2 dk okuma süresi
  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Özellikle son dönemlerde madencilik faaliyetlerinin kısıtlanması, sektörde yeni bir krizin yaşanmasına neden olmuştu. Bitcoin madenciliğinde meydana gelen düşüş %7 seviyelerine kadar çıktı. Kripto para piyasasında madencilik faaliyetlerinin bu denli yavaşlaması, şimdiye kadarki en büyük düşüş olarak ifade edildi. Lider kripto para birimi “Bitcoin madenciliğinde” yaşanan bu düşüş yatırımcıların endişelerini artırdı. 

  Bitcoin Madenciliği Kolaylaşacak!

  Bitcoin madenciliğinde meydana gelen ilk tökezleme 2021'de Çin tarafından alınan kripto para madenciliği yasakları başlamıştı. Kripto para madencileri Çin’den farklı bölgelere göç etmek zorunda kaldılar. Bazı madenciler ise daha fazla dayanamayarak süreci bıraktılar. 

  Kripto para madenciliği denildiği zaman akla ilk olarak gelen ülkelerden birisi de Çin olarak biliniyordu. Dolayısıyla da alınan yasak kararı büyük bir yıkım olarak değerlendirildi. Yasak sürecinin ortaya çıkmasının ardından ABD’de faaliyetler arttı. Verilen destekler sonrasında Çin’i geride bırakan ABD kripto para madenciliğinin merkezi haline geldi. 

  Son günlerde kripto para madenciliğinde yeni bir düşüş meydana geldi. Bu düşüşün asıl nedeninin ise Teksas’ta meydana gelen anormal sıcaklar olarak gösterildi. Sıcak havaların beklentilerin üzerine çıkması bölgede aktif olarak yapılan kripto para madenciliğini olumsuz yönde etkiledi. 

  Kripto para piyasasında madencilik faaliyetleri 2 haftada bir sürekli olarak yenileniyor. Yapılan çalışmalar ve hazırlanan raporlar sonrasında kripto para madenciliğinin aslında ne kadar zor ve karmaşık olduğu gözler önüne seriliyor. 20 Temmuz tarihinde hazırlanan rapor sonrasında Bitcoin’in hash oranının, aylar sonra ilk kez en düşük seviyeye gerilediği belirlendi. En düşük seviye ise 189.8 EH/s olarak açıklandı. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Microsoft, Kişisel Verilerinizin Kontrolünü Sağlayabileceğiniz Yeni Özelliği Tanıttı

  Microsoft, yeni özelliği olan "Entra Verified ID" özelliğini tanıttı. Bu özellikle birlikte artık kişisel verilerinizi kontrol edebileceksiniz.

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1023
  Bitcoin Madenciliğinde Yeni Dönem: Bitcoin Üretimi Artık Daha Kolay!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et