R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Wordpress Teması Nasıl Yapılır?

  Wordpress'te iyi bir tema oluşturabilmek için sıfırdan başlamak çok daha iyi olacaktır. Yeni başlayanlar için çok sayıda başlangıç teması bulunur. Platformda geliştikçe bu temaları daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz.

  Pak İçerik Pak İçerik 20.04.2022 23:28 224 3 dk okuma süresi
  Wordpress Teması Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Wordpress teması nasıl yapılır sorusu özellikle site yapmak isteyen herkesin her gün cevap aradığı sorudur. Wordpress tema yapımı yeni başlayacak arkadaşlar için zordur. Fakat kendilerini sürekli geliştirerek, iyi bir Wordpress tema yapmaları mümkün olacaktır. Bu yazımızda sizlere wordpress teması yapımı ile alakalı ipuçları paylaşacağım.

  Wordpress Tema Yapımı

  Bir WordPress sitesinin en önemli yönlerinden biri temasıdır. Her biri belirli bir tasarıma sahip birkaç farklı tema türü vardır. Temalar ücretsiz veya ücretli olabilir ve genellikle çok sayıda özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak, bu temaların tümü aynı genel görünüme ve hisse sahiptir ve bu da onları özelleştirmeyi zorlaştırır. Bir tema oluşturmanın en iyi yolu sıfırdan başlamaktır. Web sitenizi oluşturduktan sonra beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Bir tema oluşturmanın ilk adımı, nasıl kod yazılacağını bilmektir. Bir temanın tüm farklı HTML öğelerini stillendirebilmesi gerekir. Gönderi içeriğine, yorumlara, tablo içeriğine, resimlere, blok alıntılara ve başlıklara stil vermelidir. Ayrıca yazdırmaya uygun stiller eklemeniz önerilir, bu nedenle stil sayfalarınıza bir yazdırma ortamı bloğu ve media="print" eklemek en iyisidir. Tema dosyanıza işlevler ve renkler ekleyebilirsiniz.

  WordPress Tema Yapımı İpuçları

  Bir temada bulunabilecek her öğeye stil vermelidir. Örneğin, bir blog gönderisi, diğer birçok blog tarafından kullanılan aynı temadan farklı bir görünüme sahip olacaktır. Temanızdan en iyi şekilde yararlanmak için tüm büyük tarayıcıları destekleyen bir tema eklemelisiniz. Ardından, temanın dosyalarına girerek yeni temanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sıfırdan bir tema oluşturmaya başlamanıza izin verecek birçok başlangıç ​​teması vardır, bu nedenle başlangıç ​​temasıyla birlikte gelen bir tema ile gitmek isteyebilirsiniz. İkinci adım, temanızı tercüme etmektir. WordPress yüzlerce dilde mevcut olduğundan, temanızı kendi dilinizden farklı bir dile çevirmek en iyisidir. Bunu yapmak için, temanızı doğru şekilde çevrilecek şekilde tasarlamanız gerekir. Belirli bir dil için bir çeviri mevcut değilse, bunun için bir yerelleştirme işlevi yapmanız gerekir. Bu işlev bir dize ve bir metin etki alanı kabul eder. Çeviri yoksa, orijinal dizeyi döndürür.

  Çalışan bir temanız olduğunda, onu beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için şablonları değiştirebilir ve özelleştirilmiş bir tane oluşturabilirsiniz. Öne çıkan bir resim ekleyebilir, yazı tipini değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Hatırlanması gereken en önemli şey, temayı okuyucularınız için okunabilir hale getirmektir. Ayrıca web sitesine bir iletişim formu ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, WPForms eklentisini kullanın. Temanızı çok dilli yapmak için yüzlerce dili desteklediğinden emin olun. Temanız tamamen iki dilli değilse, yeni dil dizeleri ekleyerek daha fazla dil ekleyebilirsiniz. Ayrıca mevcut dizeleri temanıza da çevirebilirsiniz. Sitenizi özelleştirmenin birkaç yolu vardır. Dil uyumlu olmadığında, aynısını kullanın. Diğer dilde iyi görünmeyen bir web sitesine sahip olmak istemezsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Havale Nedir? Nasıl Yapılır?

  Havele ile EFT arasında ne gibi farklar vardır, havale yaparken hangi bilgiler gereklidir, havale saatleri nelerdir gibi soruların cevabını yazımızdan bulabilirsiniz.

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  iPhone'ndaki DNS ayarları değiştirilebilmektedir. Bu şekilde, Safari'yi ve internet kullanan diğer iPhone uygulamaları önemli ölçüde hızlanmaktadır.

  KOSGEB Teşvikleri Nasıl Kullanılır?

  Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki yerini ve işlevini artırmak, onlara rekabet şansı sağlamak ve sanayide bütünleşmeyi ekonomik gelişmelere uygun olarak gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur.

  Wordpress Teması Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et