R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?

  WhatsApp QR kod ile sohbet aktarma işlemi merak edilen bir olay. Bu başlık altında sizlere QR kod kullanarak sohbet aktarmadan bahsedeceğiz.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  09.01.2023 19:37 1458 2 dk okuma süresi
  WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?
  Son Düzenleme:

  WhatsApp uygulaması, sunduğu birçok olanak ile kendini gösteren bir yazılım. Bu uygulama ile beraber insanlar birbirleriyle iletişim kurmakta. WhatsApp uygulaması, yalnızca iletişim sağlamıyor. Aynı zamanda çeşitli özellikleri ile de kendi adından söz ettiriyor.

  Bu özelliklerden birisi anket özelliği. Kullanıcılar, anket oluşturarak oylama imkanı sunabilmekte. Bir diğer özellik görüntülü görüşme. Görüntülü görüşme olanağı ile beraber karşı taraf ile görüntülü görüşülebiliyor. Daha birçok özellik geliştiren WhatsApp, şimdi de QR kodla sohbet aktarmayı sağlayacak.

  WhatsApp, yeni özelliğine kavuştu!

  Günümüz önemli sohbet uygulamalarından birisi WhatsApp, yeni QR kod özelliği sunmaya başladı. Platform, daha öncesinde QR kod ile bilgisayardan uygulamaya girmeye olanak tanımıştı. Bunun yanı sıra QR kodla beraber kullanıcı paylaşımı da mümkün hale gelmişti. Şimdi QR kod ile beraber sohbet aktarma imkanına yer verildiği açıklandı.

  Bu özelliğin amacı, sohbet verilerinin bir cihazdan diğerine aktarılması. Özellikle yeni cihaz alanlar, yedekleme işlemleriyle uğraşmadan sohbet aktarabilecek. QR kod ile sohbetleri yeni telefona aktarmak daha hızlı bir yöntem sağlıyor.

  Yeni özellik henüz beta sürecinde olduğu için kullanımı tam olarak mümkün değil. Yakında özelliğin uygulamada yer alması bekleniyor. Beta sürümünü kullanan kullanıcılar, bu özelliği test edebilmekte. Özellik ile ilgili açıklanan bir diğer şey yerel ağın kullanılması. Veriler yerel ağ üzerinden aktarılıyor. Yani WhatsApp sunucularına gönderilmiyor. Bu sayede hızlı bir bağlantı mümkün oluyor.

  WhatsApp QR kod ile sohbet aktarma

  WhatsApp’ta QR kodla sohbet aktarmak için aşağıdaki adımların sırasıyla takip edilmesi gerekir.

  • WhatsApp, her iki cihazda başlatılmalı.
  • Uygulamada ayarlara girdikten sonra QR kod simgesine basılmalı veya “QR kod ile tara” seçeneğine dokunulmalı.
  • Bir diğer cihazda WhatsApp uygulamasında ayarlara girildikten sonra “QR kod ile dışa aktar” seçeneği seçilmeli.
  • Yeni cihazda diğer cihazda ekrana gelen QR kod okutulmalı.
  • Bu işlemden sonra sohbet aktarımı başlayacak. Bu işlem sohbet boyutuna göre birkaç saniye veya birkaç dakika sürebiliyor.
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Google hesabınızı silebilmek istiyorsanız hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekir. Google hesabınızı silmeden önce onunla ilişkili tüm verileri yedeklemiş olmalısınız. Google hesabı nasıl silinir ve Google hesabını silmeden Gmail hesabı silinebilir mi?

  League of Legends Kaynak Kodları Çalındı: Fidye İstiyorlar!

  Riot Games, League of Legends ve Teamfight Tactics oyunlarının kodlarının çalındığını duyurdu. Ayrıca firma, hackerların fidye talep ettiğini söyledi.

  2023 Güncel DNS’ler: DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  En kolay yöntemlerle internet bağlantınızı hızlandırmak için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Güncel DNS adresleri ile kendinizi güvene alabilirsiniz.

  WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et