R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok Düet Nasıl Yapılır?

  TikTok'un 'düet' özelliği, kullanıcıların diğer TikTok kullanıcılarının içeriklerine yanıt veren videolar oluşturmasına olanak tanıyan bir araçtır. TikTok düeti, insanların video içeriğine kendi TikTok profillerinde paylaşabilecekleri kendi videolarıyla etkili bir şekilde "yanıt verebilmesi" anlamına gelir.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  08.07.2022 17:17 2024 9 dk okuma süresi
  TikTok Düet Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Düet, TikTok'ta kullanıcıların başka bir içerik oluşturucunun videosuyla içerik oluşturmasına olanak tanıyan bir özelliktir. İki video, bölünmüş ekranda yan yana görünür ve aynı anda oynatılır. Bu özellik, kullanıcıların diğer içerik oluşturucularla işbirliği yapmasını ya da viral bir mücadeleye girişmesini çok kolaylaştırır. Bu nedenle, kullanıcılar arasında katılımı teşvik eder ve viral içerik için zemin hazırlar.

  TikTok'ta düet kullanmanın faydaları

  İlk bakışta, düet özelliği, üzerinde oynayabileceğiniz eğlenceli bir araç gibi görünebilir. Ancak hem markalar hem de içerik oluşturucular için bir takım avantajlara sahip olabilir. 

  • Kitlenizle bağlantı kurma

  Düet yapmak, alakalı kalmanın ve hedef kitlenize "çağa ayak uydurduğunuzu" göstermenin harika bir yoludur. TikTok kullanıcıları platformdaki en son trendleri takip etme eğiliminde olduğundan, mevcut bir trendle ilgili bir düet oluşturmak, kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

  • Görünürlüğünüzü artırma

  TikTok algoritmasının doğası gereği, trend olan bir videoyla ilgili içerik oluşturmak, videonuzun ilgili kullanıcıların sayfalarında görünme olasılığını artırır. Sonuç olarak, platformdaki görünürlüğünüzü önemli ölçüde artırabilir.

  • İçeriğinizi çeşitlendirme

  TikTok Düetleri, içerik fikirleri için bir altın madenidir. TikTok içeriğinizi olabildiğince çeşitli tutabilmeniz için diğer içerik oluşturucuların mevcut videolarına dayalı yeni ve ilgi çekici içerikler oluşturmanıza olanak tanır.

  • Etkileşimi artırma

  Düet özelliği, etkileşimi artırdığı zaten kanıtlanmış içeriği kullanmanıza izin verdiği için, hedef kitlenizden etkileşim toplamanıza da olanak tanır.

  Tiktok Düet’e ses nasıl eklenir?

  Varsayılan olarak, orijinal videonun sesi düet videonuzda kullanılacak ve mikrofonunuz kapatılacaktır. Ancak, bunu değiştirme seçeneğiniz var. Sesinizi kaydetmek için kayda başlamadan önce sağ paneldeki mikrofonunuzu açtığınızdan emin olun. Bu, bitmiş videoya eklemek için müzik ya da kendi sesinizi kaydetmenize olanak tanır. Kaydınız hazır olduğunda, ekranın sağ panelindeki ses düğmesine dokunun. Buradan orijinal sesin ve eklenen sesin ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Sesi kapatmak istiyorsanız, orijinal videonun sesini tamamen kısabilirsiniz. Ek olarak, bir seslendirme eklemek için sağ paneldeki seslendirme düğmesine dokunabilirsiniz. Ekranın altındaki gezinme çubuğunu kullanarak seslendirmenizin zamanlamasını ayarlayın ve kayda başlayın.

  TikTok’ta neden düet video çekilemiyor?

  Düet, kesinlikle TikTok'u benzer video paylaşım ve  sosyal ağlarının geri kalanından ayıran özelliklerden biridir. Sevdiğiniz bir kişi, bir arkadaşınız ve hatta bir ünlü ile kısa bir klip oluşturmanıza olanak tanır. Ancak, bu özellik bazı kullanıcılar için çalışmayabilir ya da hiç görünmeyebilir. Düet'i birkaç basit yazılım değişikliği ile çalıştırabileceğiniz için endişelenmenize gerek yok. Aşağıdaki adımlar, hatalı bir Düet'i düzeltmek için ihtiyaç duyacağınız tüm ipuçlarını ve püf noktalarını size sağlayacaktır.

  TikTok Düet hatası nasıl onarılır?

  TikTok düet sorunlardan herhangi birini görüyorsanız, hataları düzeltecek şeylerin bir listesini derledik.

  Uygulama güncellemesi

  Duet nispeten yeni bir özellik olduğundan, daha eski bir TikTok sürümü kullanıyorsanız çalışmayabilir ya da mevcut olmayabilir. Güncellemeleri kontrol etmek için Google Play ya da App Store'u başlatın ve Güncellemeler sekmesine dokunun. Uygulamalar, Güncellemeler altında görünüyorsa, TikTok'a göz atın ve Güncelle düğmesine basın. En son yazılımı yükledikten sonra uygulamayı yeniden başlatın ve düet yapmayı deneyin. Ayrıca arama seçeneğine gidebilir ve “TikTok” yazabilirsiniz. Bir güncelleme varsa, App Store ya da Google Play Store size bu seçeneği sunacaktır.

  Uygulama içi düet ayarları

  Çoğu kullanıcı için Düet ile ilgili sorun burada yatıyor. Kesin olmak gerekirse, TikTok'un çok özel gizlilik ayarları vardır ve Duet, hareket halindeyken devre dışı bırakılabilir ya da sınırlandırılabilir. Gerekli değişiklikleri yapmak için sağ alttaki profil simgesine dokunun ve Diğer menüsüne erişmek için üç noktayı seçin. Aşağıdaki pencerede Gizlilik ve Güvenlik üzerine dokunun, “Kimler Benimle Düet Yapabilir” seçeneğine gidin ve açık olduğundan emin olun. Herkes, Arkadaşlar ve Kapalı olmak üzere üç seçenek vardır. Karşı taraf Düet'i Kapalı olarak ayarlamışsa, o kullanıcıyla düet yapamazsınız. Yalnızca “Arkadaşlar” olarak ayarlanmışsa, onlarla önceden arkadaş olduğunuzdan emin olun.

  Yeniden başlatma

  Uygulamayı güncellediyseniz ve tüm ayarları doğru yaptıysanız, ancak düet hala çalışmıyorsa ne olur? Bu durumda, yardımcı olup olmadığını görmek için akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak en iyisidir. Basit bir yeniden başlatma ya da yazılımdan sıfırlama, küçük yazılım sorunlarını ve düet yapmanızı engelleyebilecek hataları çözer. Ayrıca, problem yaratabilecek uygulama önbellek verilerini de temizler. Yeniden başlatma/yazılımdan sıfırlama yöntemi, kullandığınız cihaza bağlıdır.

  Uygulama önbelleğini temizle

  Her şey başarısız olursa, Tiktok düet'in tekrar çalışması için uygulama önbelleğini temizlemeniz gerekebilir. Yöntem Android ve iOS'ta biraz farklıdır, aşağıdaki gerekli işlemleri kontrol edin.

  Android

  Daha fazla menüye erişmek için Ayarlar'ı başlatın ve Depolama'yı seçin. Yüklü tüm uygulamaların listesini önizlemek ve TikTok'a gitmek için Diğer Uygulamalar'a dokunun. TikTok penceresine eriştiğinizde, “Önbelleği temizle” düğmesine basın. Bunun oturum açma bilgilerinizi ve kayıtlı verilerinizi kaldırmayacağını bilmelisiniz.

  iOS

  Ayarlar uygulamasına dokunun, Genel'i ve ardından iPhone Depolama'yı seçin. Bu size uygulamaların ve kullandıkları veri miktarının bir listesini verir. Ayarlar penceresine erişmek için aşağı kaydırın ve TikTok'a dokunun. Uygulamadan önbelleğe alınmış tüm verileri kaldırmak için "Uygulamayı Boşalt"ı seçin. Bu temelde TikTok'u kaldırır ancak tüm önemli verileri kaydeder. Bitirdikten sonra, App Store'a gidin ve uygulamayı yeniden yükleyin. 

  Videoları taslak olarak kaydettiyseniz, önbelleği temizlemek ya da bunları kaldırmak dosyaları siler. Bu seçeneklerden herhangi birini gerçekleştirmeden önce videoyu telefonunuza kaydettiğinizden emin olun.

  Ağ bağlantısı

  TikTok'un düzgün çalışması için kararlı bir internet bağlantısı gerekir. TikTok düet seçeneğiniz yüklenirken takılı kalıyorsa, büyük olasılıkla sorun internet bağlantınızdır.

  Telefonunuzu kapatıp tekrar açmak çoğu zaman bir kesinti olmadıkça ağ sorunlarını çözecektir. İster iOS ister Android kullanıyor olun, ayarlarda TikTok'un hücresel verilere erişimi olup olmadığını kontrol etmek yeterlidir. Wifi kullanıyorsanız, mümkünse Wifi'yi kapatıp hücresel veriyi kullanmayı deneyin. TikTok düetinin düzgün çalışmamasına neden olacak kadar güçlü bir bağlantı oluşturma konusunda sorun yaşıyorsanız bu adımlar sorunuzu çözebilir.

  TikTok Düet videolar nasıl çekilebilir?

  TikTok'ta Düet yapmak son derece kolaydır. Bu nedenle, platformda tamamen yeni olsanız bile başlamakta sorun yaşamazsınız. TikTok'ta düet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Adım 1:

  Düet yapmak istediğiniz videoya gidin ve sağ paneldeki ok düğmesine dokunun.

  Adım 2:

  “Düet” seçeneğini seçin. Bu, örtüşen iki daireye benziyor. Bunu yapabilmeniz için içerik oluşturucunun Düet seçeneğini etkinleştirmiş olması gerektiğini unutmayın. Etkinleştirilmemişse, düğme grileşir.

  Adım 3:

  Bir sonraki ekranda, kaydetmeye başlama seçeneğiniz olacak. Başlamadan önce, sağ paneldeki kayıt seçeneklerinden herhangi birini seçin. Kameranızı çevirebilir, hızı değiştirebilir, filtreler ekleyebilir, makyaj ekleyebilir, zamanlayıcı ayarlayabilir, düzeni değiştirebilir, mikrofonunuzu açabilir ya da flaşınızı açabilirsiniz.

  Adım 4:

  Her şey hazır olduğunda, kayda başlamak için ortadaki kırmızı düğmeye dokunun.

  Adım 5:

  Ardından, videonuzu ilgili efektler, metin ve çıkartmalarla daha da özelleştirebilirsiniz. Burası, videoya biraz bağlam ekleyebileceğiniz ya da daha da ilginç görünmesini sağlayabileceğiniz yerdir. Ardından “İleri”ye dokunun.

  Adım 6:

  Artık gönderinize daha fazla ayrıntı ekleme ve ayarları değiştirme seçeneğine sahip olacaksınız. Videoyla alakalı bir başlık ekleyerek başlayın. TikTok otomatik olarak "#düet" hashtag'ini ekleyecek ve orijinal yaratıcıyı kredilendirecek. Ancak içerikle ilgili diğer popüler hashtag'leri de ekleyebilirsiniz.

  TikTok videolarında düet gizlilik ayarı nasıl yönetilir?

  Düet videoların Gizlilik Ayarlarını değiştirmek de aynı derecede basittir ve TikTok'ta yayınladığınız tüm videolar için geçerli olan Ayarlar'ı seçebilir ya da Gizlilik Ayarlarını her video için farklı şekilde özelleştirebilirsiniz.

  Tüm videolar için Gizlilik Ayarlarını değiştirmek ve özelleştirmek için:

  1. Profil sayfanıza giriş yapın
  2. Sağ üstteki üç noktayı tıklayın
  3. Gizlilik'e tıklayın

  Bu noktada, Videolarınızla kimler düet yapabilir - “Herkes”, “Arkadaşlar” ya da “Yalnızca Ben” arasında seçim yapabilirsiniz.

  Tiktok’ta düet yapma ayarları nasıl değiştirilir?

  TikTok, videolarınızla kimin düete ulaşacağı konusunda size çok fazla kontrol sağlar. Hatta platformda paylaştığınız videoların her biri için düet ayarlarını bile değiştirebilirsiniz.

  Videolarınızla kimin düet yapabileceğini seçme

  Videolarınızla kimlerin Düet yapabileceğini ayarlamak için gizlilik ayarlarınıza gidin. Ardından "Videolarınızla Kimler Düet Yapabilir"i seçin. Buradan, herkesin videolarınızla Düet yapmasına izin vermeyi ya da sadece arkadaşlarınızla, yani takip ettiğiniz takipçilerle sınırlandırmayı seçebilirsiniz. Ayrıca bunu yalnızca size ayarlayabilirsiniz, böylece başka hiç kimse videolarınızdan herhangi biriyle düet yapamaz.

  Düet'i etkinleştirme ve devre dışı bırakma

  Ayrıca, yüklemeden önce her video için Düet ayarlarını değiştirebilirsiniz. Videoyu paylaşmadan önce, ayarlara gidin ve “Düet İzin Ver” seçeneğini açın ya da kapatın. Bu, gizlilik ayarlarınızda seçtiğiniz grup için düet seçeneğini etkinleştirecektir. Örneğin, videolarınızla sadece arkadaşlarınızın düet yapmasına izin verir ve ardından tek bir video için düet seçeneğini etkinleştirirseniz, arkadaşlarınız söz konusu video ile düet yapabilecektir.

  Tik Tok’ta düet yaparak nasıl ünlü olunur?

  Artık TikTok'ta nasıl düet yapacağınızı bildiğinize göre, eğlenceli kısma yani düet videolarına geçmenin zamanı geldi. Nasıl başlayacağınızdan ve populer olacagınızdan emin değilseniz, işte size ilham verecek birkaç duet fikri:

   1: Bir TikTok trendine katılın / viral bir mücadeleye girişin

  Düet'in en popüler kullanımlarından biri, bir TikTok trendine katılmaktır. Bu tipik olarak, orijinal koreografide dans etmek, fiziksel bir başarı sergilemek, orijinal bir şey yaratmak ya da bazı olağandışı tüyoları denemek gibi viral bir mücadeleye girişmeyi içerir. Bu, tonlarca yaratıcılığa yer açarak içerik oluşturucuların yinelenen bir temaya bağlı kalırken videoya kişisel bir dokunuş eklemesine olanak tanır.

  2: Bir videoya yorum yapın ya da yanıtlayın

  Düet özelliğini kullanmanın bir başka popüler seçeneği de bir yorum yapmak ya da bir videoya yanıt vermektir. Bu, özellikle bir iş alanınızda uzmansanız, bazı profesyonel görüşler sağlayabileceğiniz, insanları doğrulayabileceğiniz ya da uzman ipuçlarını paylaşabileceğiniz harika bir seçenektir. Aynı zamanda, TikTok'ta dolaşan ve şimdiden çok dikkat çeken bir video seçin. Bu, insanların videonuzu izleme ve etkileşim kurma olasılığını artıracaktır.

  3: Bir reaksiyon videosu oluşturun

  TikTok'un düet özelliğiyle tepki videoları oluşturmak her zamankinden daha kolay hale gelmiştir. Viral bir videoya ya da insanların ürünlerinizi, ipuçlarınızı ya da meydan okumanızı denediği bir videoya tepki veren bir düet oluşturabilirsiniz. Bu, izleyicilerinizle etkileşim kurmanın ve onlara taze ve eğlenceli içerik sağlamaya devam etmenizin harika bir yoludur.

  4: başka bir içerik oluşturucu ile koordinasyon sağlayın

  Düet özelliği işbirliği için yapıldı ve aslında yapmanız gereken de tam olarak bu. Başka bir içerik oluşturucunun videosuyla uyumlu bir video oluşturmak için bölünmüş ekran biçiminden yararlanın. Onlarla birlikte şarkı söyleyebilir, onlarla sohbet ediyormuş gibi yapabilir, hatta onlarla sahneleri canlandırabilirsiniz.

  5: En popüler videolarınızı yeniden paylaşın

  Kendi videolarınızla da düet yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu, daha önce paylaştığınız popüler bir videoyu yeniden kullanmak için bu özelliği kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bir önceki videonun başarısının izlerini sürerek, hedef kitlenize taze içerik sağlayabilir ve yeni etkileşimler sağlayabilirsiniz. Önceki videoya yorum ekleyebilir, onu yeniden yapmayı deneyebilir, hatta mevcut içeriğe eklemek için yeni fikirler/ipuçları ekleyebilirsiniz.

  6: En büyük hayranlarınızı tanıyın

  Düet ayrıca, hayranlarınıza dikkat çekme fırsatı da verir. Özellikle orijinal videoda hayranlarınız sizden özellikle bahsettilerse, onlarla bir düet yaparak hayranlarınızın takdir edilmelerini sağlayın. 

  7: Yeteneğinizi gösterin

  Düet özelliğinden yararlanmanın bir başka mükemmel yolu da yeteneğinizi sergilemektir. Beğendiğiniz bir video seçin ve ona eklemeler yapın ya da becerilerinizi sergilemek için onun farklı bir versiyonunu yapın. İdeal olarak, platformdaki içeriğinizin görünürlüğünü artırmak için bunu trend olan bir TikTok videosuyla denemelisiniz.

  8: Başka bir yaratıcıyı taklit edin

  TikTok eğlence için yapıldı. Ve düet özelliği, diğer içerik oluşturucuların videolarının parodilerini ve komik canlandırmalarını oluşturmanıza izin verdiği için bundan yararlanmak için harika bir yoldur.

  9: Bir TikTok Trendi için açıklayıcı bir video oluşturun

  Düetler ayrıca size trend olan videolarla ilgili bilgilendirici içerikleri paylaşma fırsatı verir. İnsanların belirli bir trendin nasıl yapıldığını ya da trendin nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olmak için eğitici videolar ya da açıklayıcılar paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  TikTok’tan Yeni Karar: Yapay Zekayla Oluşturulan İçerikler Etiketlenmeye Başladı!

  TikTok, yapay zeka ile üretilen içerikleri etiketleyerek şeffaflığı artırıyor. OpenAI ve benzeri platformlar tarafından üretilen görseller de etiketlenecek.

  TikTok’a Ses Klonlama Özelliği Geliyor: 10 Saniyede Ses Klonlanabilecek!

  TikTok, yapay zeka ile kullanıcıların seslerini 10 saniyede klonlayacak. Böylece videolarda gerçek ses yerine AI oluşturulan seslerin kullanılması sağlanacak.

  TikTok Düet Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et