R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam İade Nasıl Yapılır?

  Ersin Yıldırım
  Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 945 1 dk okuma süresi
  Steam İade Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Valve tarafından geliştirilen ve 2003 yılında piyasaya çıkan Steam, 2021 itibariyle 30 bin üzerinde oyunu içerisinde barındırıyor. Günlük 33 milyon üzerinde aktif kullanıcıya sahip olan Steam, kullanıcılarına satın aldıkları oyunları iade etme olanağı da sağlıyor. 

  Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? 

  Steam üzerinden aldığınız oyunları iade etmek oldukça kolay. Öncelikle “https://help.steampowered.com/tr/” bağlantısına tıklayın. Ardından karşınıza gelen ekranda iade etmek istediğiniz oyunun üzerine tıklayın. 

  İade sayfasından satın aldığınız oyunu neden iade etmek istediğinizi belirtin ve iade talebinizi gönderin. Eğer talebiniz iade şartlarına uyuyorsa 24 saat içerisinde talebiniz yanıtlanır. Kredi kartına yapılan iadeler bir haftayı bulmakta ancak cüzdana çekilen iadeler ortalama iki gün içerisinde hesaba aktarılır. 


   

  Steam İade Şartları Nelerdir?

   

  Satın aldığınız oyunun üzerinden 14 gün geçmişse iade talebiniz olumsuz sonuçlanır. Eğer bu 14 gün içerisinde oyunu oynama süresi iki saat üzerindeyse yine iade talepleri onaylanmıyor. 

  İade için bir başka şartta oyunun Steam üzerinden alınmış olması. Aracı sitelerden key olarak alınmış oyunlarda Steam iadelerine dahil değil. 

   

   

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam Deck'in Rakibi Ayaneo Next Lite Resmen Tanıtıldı!

  Steam Deck'in rakibi Ayaneo Next Lite, üstün performansı ve uygun fiyatı ile taşınabilir oyun konsolları dünyasında yeni bir çığır açıyor.

  Dacia Nasıl Ucuz Araç Üretebiliyor?

  Dünyaca ünlü araç üreticisi Dacia, otomobil endüstrisinde uygun fiyatlı araçları ile öne çıkıyor. Dacia, kaliteli ve bütçe dostu araçlar sunarak pek çok alıcının dikkatini çekmeyi başarıyor.

  Steam, Windows 7 ve 8 Desteğini Sonlandırdı: Yeni Döneme Geçiş Başlıyor!

  Steam, 2024 itibarıyla Windows 7 ve 8 desteğini sonlandırdı. Bu değişiklik, milyonlarca kullanıcının, güncel işletim sistemlerine geçiş yapmasını teşvik edecek!

  Steam’den Sonra EA de Dolara Geçti: İşte Yeni Fiyatlar!

  Steam sonrası Electronic Arts (EA) da abonelik hizmetlerinde doları tercih etti. Bu geçiş, oyunlar ve EA Play abonelik fiyatlarında önemli artışa yol açtı.

  Steam İade Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et