R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?

  Instagram kullanıcılarının çoğunluğu işletmeleri takip eder. Bu yüzden platformda görünürlüğünüzü ve erişiminizi artırmak için çekiliş yapabilirsiniz. Instagram'da çekiliş nasıl yapılır?

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 27.05.2022 14:58 1311 3 dk okuma süresi
  Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Instagram’da çekiliş nasıl düzenleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu yazıda, pazarlama hedeflerinizi destekleyen başarılı Instagram çekilişleri planlamanıza yardımcı olacak ipuçları sunacağız.

  Instagram'ın Çekiliş Kuralları Nelerdir?

  Instagram, giriş şartlarını ve koşullarını sınırlayan Facebook düzenlemelerine kıyasla çekiliş düzenlemeyi nispeten kolaylaştırır.

  Sosyal medyada çekiliş yapmak söz konusu olduğunda, uyulması gereken ve çoğu kişinin farkında olmadığı baskın bir kural, “serbest bırakma” beyanıdır. Instagram'da paylaşılan tüm çekiliş gönderilerinde aşağıdaki ifade (veya benzeri) yer alması zorunludur:

  “Instagram kuralları uyarınca, bu promosyon hiçbir şekilde Instagram, Inc. tarafından desteklenmez, yönetilmez veya onunla ilişkili değildir. Katılımcılar, katılarak 13 yaşından büyük olduklarını onaylar, Instagram'ın sorumluluğunu üstlenir ve Instagram'ın kullanım şartlarını kabul eder.”

  Bu ifadeyi Instagram çekiliş başlığınızın sonuna eklediğinizden emin olmalısınız.

  Profesyonel ipucu: Düzenli olarak çekiliş düzenlemeyi planlıyorsanız, gelecekteki çekiliş gönderilerine kolay erişim için bu açıklamayı kopyalamayı ve mobil cihazınıza saklamayı tercih edebilirsiniz.

  Instagram’da Doğru Çekiliş Yapmak

  Instagram, ülkelerde geçerli olan herhangi bir federal, eyalet veya diğer yasaları ihlal etmediğinden emin olarak çekilişi yasal olarak yürütmenizi gerektirir. Ayrıca platform resmi çekiliş kurallarını ve şartlarını eklemenizi istemektedir.

  Çekiliş gönderisinde, aslında gönderinin kendisinde olmayan kimseyi etiketleyemeyeceğinizi ve kullanıcılardan görünmedikleri bir fotoğrafta kendilerini etiketlemelerini isteyemeyeceğinizi unutmayın. Kullanıcılar bir gönderinin yorumlarında kişilerden bahsedebilir (etiketleyebilir), ancak asıl gönderinin kendinden başkalarını etiketleyemez.

  Web sitenizde çekiliş kuralları ve detayları ile ilgili yasal bir uyarınız varsa, bu bağlantıyı açıklamanızda yayınlayabilirsiniz. 

  Instagram’da Doğru Çekiliş Yapmak

  Instagram'da bir çekiliş düzenlemek için atmanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları sıralı bir şekilde takip etmeniz doğru olacaktır.

  1) Instagram Çekiliş için Hedef Seçin

  İlk adım çekilişiniz için bir hedef belirlemektir. Örneğin şunları yapmak doğru olacaktır:

  • Gönderilerinizle daha fazla etkileşim oluşturun.
  • Instagram takipçi sayınızı büyütün.
  • Daha fazla kişinin e-posta listenize kayıt olmasını sağlayın.
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler üretin.

  Genel olarak çekilişler, hedef kitlenizi büyütmenin ve Instagram'daki erişiminizi genişletmenin harika bir yoludur. Yukarıdaki gönderide olduğu gibi "yorumlarda bir arkadaşınızı etiketlemek" için çekiliş gerekliliklerini kullanırken, mevcut hedef kitleniz içeriğinizi arkadaşlarıyla paylaşma işini yapar.

  Instagram’da Doğru Çekiliş Yapmak

  Yeni bir ürün veya hizmet piyasaya sürüyorsanız, bir eşantiyon kampanyası heyecan ve ilgi uyandırmak için becerikli bir yol olabilir. Ürün tabanlı işletmeler için kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler, yeni içerik oluşturmanın ve ürününüzün nasıl kullanıldığına dair yeni bir bakış açısı kazanmanın güçlü yoludur.

  2) Instagram Çekilişini Başlatın ve Tanıtın

  Çekiliş gönderinizde, çekilişinizi görsel veya grafikteki metinle iletebilirsiniz. Bu şekilde, insanlar Instagram Keşfet’te gezinirken başka bir fotoğraf olarak görülmeyecektir.

  Kampanyanın teması/içeriği ile ilgili bir resim seçin. Çekiliş gönderi başlığınıza, yukarıda belirtilen katılım şartlarını ve yasal sorumluluk reddi beyanlarını ekleyin.

  Kampanyayı nasıl tanıtacağınız, ne kadar süreceğine bağlı olacaktır. Günde birden çok kez mi yoksa günde bir kez mi yayınlayacağınıza karar verin. Instagram istatistiklerinize dayanarak, paylaşım yapmak için günün en iyi zamanlarını belirleyin.

  3) Instagram Çekiliş Sonuçlarını Değerlendirin

  Katılımı, takipçi artışını, web sitenize yapılan tıklamaları ve diğer kriterleri ölçmek için tüm çekilişin sonuçlarını takip edin. 

  Hangi tür ödüllerin, yılın zamanları, içerik ve katılım türlerinin bireysel hedeflerinize göre işletmeniz için en iyi sonuçları sağladığını belirlemek için her çekilişten elde edilen verileri karşılaştırmaya başlayabilirsiniz.

  4) Instagram Çekilişini Tamamlayın

  Çekiliş sona erdiğinde, bittiğinde orijinal gönderiyi ele almanın iki yolu vardır: Orijinal yarışmayı veya çekiliş gönderisini arşivleyebilir veya gönderi açıklamasının en başına “Çekiliş Tamamlandı” ifadesini ekleyebilirsiniz.

  Yukarıdaki adımları takip etmek; doğru katılımcıları çeken, hedeflerinize ulaşan ve Instagram tanıtım yönergelerine uyan çekiliş düzenlemenize yardımcı olacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

  Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek için birçok farklı araç bulunuyor. Bu işlem, Chrome üzerinden yapılabileceği gibi profil fotoğrafı büyütme araçları da tercih edilebilir.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et