R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Tasarımını Yeniliyor! Yorumlar Artık Videonun Altında Değil!

  Google, klasikleşmiş Youtube masaüstü tasarımını tamamıyla değiştiriyor. Kullanıcılar artık videoların yorumlarına alt kısımdan ulaşamayacak!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.05.2022 14:11 2030 1 dk okuma süresi
  Youtube Tasarımını Yeniliyor! Yorumlar Artık Videonun Altında Değil!
  Son Düzenleme:

  Google, Youtube’nin masaüstü sürümünde yenilikler getirmeye devam ediyor. Uzun süredir gelen güncellemelerle önemli değişikliklerin yaşandığı Youtube masaüstünde bu sefer büyük bir değişiklik geliyor. Youtube’de artık kullanıcıların videoya bıraktıkları yorumlar videonun altında değil sağ kısmında çıkacak. Ayrıca yorumlar sayfada küçük bir önizleme olarak yer alacak ve kullanıcılar isterlerse önizlemeye tıklayarak, tüm yorumları videonun sağ kısmında açabilecek.

  Google, Youtube masaüstündeki yorumlar için gelen bu yeni özellik, tıpkı Youtube mobil uygulamasıyla benzer çalışma mantığında olacak.

  Youtube Yorumlarının Sağa Geçmiş Görüntüsü Ortaya Çıktı

  Youtube masaüstünde klasik tasarımda köklü değişikliğe yol açan yeni güncellemeyle ilgili detaylar “Creator Insider” isimli Youtube kanalı tarafından paylaşıldı.

  Youtube tasarımında köklü değişikliğe yol açan yorumlar kısmındaki bu önemli güncelleme, Youtube web’deki eski stile tamamen bırakma anlamına gelmiyor. Çünkü yeni tasarımda bahsedilen yorum önizleme kısmı yine eskisi gibi videonun açıklama kısmının hemen altında yer alacak. Kullanıcılar yeni tasarımda bu ön izlemeye tıkladıklarında yorumlar videonun sağ kısmında açılacak.

  Youtube, kullanıcıların eskiden video yorumlarına bakmak için videoyu izlemeyi durdurmak zorunda kalması sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Çünkü bu yeni yorum tasarımı sayesinde artık hem yorumlara bakılabilecek hem de video izlenmeye devam edilebilecek.

  Youtube’nin yorumlar kısmı için getirdiği bu yenilik hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  WhatsApp Yenileniyor: Tema Rengi Artık Değiştirilebilecek!

  WhatsApp, tema özelleştirme özelliğiyle sohbet balonlarını ve duvar kağıtlarını kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Yenilik, iOS beta sürümünde test ediliyor.

  Youtube Tasarımını Yeniliyor! Yorumlar Artık Videonun Altında Değil!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et