R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı

  Google, herkesin sıkça kullandığı video paylaşım platformu Youtube’da, kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri kapsamında Google, şimdi de Youtube ana sayfa tasarımını değiştiriyor. Yeni tasarım değişikliği mobil ve tablet sürümlerinin dışında Youtube web içinde gelecek. İşte yeni Youtube ana sayfa tasarımı!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 25.09.2022 14:55 1413 2 dk okuma süresi
  Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı
  Son Düzenleme:

  En çok kullanılan video paylaşım platformu Youtube, önemli değişikliklere uğrayacak. Google, popüler video platformu Youtube’da son dönemde çok sayıda önemli güncelleme gerçekleştirmişti. Son dönemde “Youtube Shorts”, “Youtube Premium” ve “Youtube Podcast” yenilikleri getirilmişti. Bu süreçte Youtube’nin tasarımında da önemli değişiklikler yapılmıştı. Google, bu sefer Youtube ana sayfa tasarımında değişikliğe gidiyor. Üstelik yeni tasarım değişikliği Youtube mobil ve tablet sürümlerinin yanı sıra web’e de gelecek.

  Youtube Tasarım Değişikliği Neler Getirecek?

  Youtube yeni tasarımı

  Google tarafından Youtube tasarım değişikliği çalışmalarında sona gelindi. Hatta söz konusu tasarım değişikliğini, bazı kullanıcılar deneyim etme şansını yakaladı. Şu an için yeniYoutube tasarımı test sürecine devam ediyor. Test sürecine katılım sağlayabilen kullanıcılar, test edilen Youtube tasarım değişikliği güncellemesini içeren sürümü cihazlarına indirebildi.

  Youtube tasarım değişikliğinde ilk dikkat çeken noktanın “video kenarlıkları” olduğu belirtildi. Zira Youtube ana sayfasındaki videoların kenar kısımları keskin köşe hatlara sahipti. Ancak yeni tasarımda video kenarlarının daha kavisli bir tasarıma kavuştuğu görüldü. Bununla birlikte Youtube ana sayfa tasarımında renk tonunda da değişiklik yaptı. Daha önce daha gri bir tonun bulunduğu tasarımda artık daha koyu/karanlık bir tema tercih edildi.

  Keskin Hatlara Veda Ediliyor

  Youtube yeni tasarımı

  Uzun süredir klasikleşmiş olan Youtube’un keskin hatlardaki tasarımı yerini daha kavisli tasarımlara bırakıyor. Özellikle Youtube web sürümü için en önemli değişiklik detaylarını bu husus oluşturuyor. Zira ortaya çıkan ilk görsellere göre Youtube web sayfasındaki arama butonu daha kavisli tasarıma sahip. Ayrıca Youtube videoları için “beğeni” ve “listeye ekleme” seçenekleri de “kapsül” formunda kavisli bir çember içine alındı.  Aynı tasarım Youtube kanallarına abone olmayı sağlayan “abone ol” butonu içinde gerçekleştirildi.

  Google Youtube yeni tasarımı ile ilgili sizin ilk düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum'a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Youtube Ana Sayfası Değişiyor! İşte Yeni Youtube Ana Sayfa Tasarımı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et