R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor

  WhatsApp duyurduğu yeni güncellemesi ile birlikte gruplardaki yöneticilerin yetkilerini arttırırken bir yanda da gizlilik konusunda önemli yenilikler getiriyor.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 07.09.2022 13:59 1320 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor
  Son Düzenleme:

  WhatsApp Twitter üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte yeni özelliklerin geleceğini duyurdu. Güncelleme ile birlikte grup mesajlarını silebilme, çevrimiçi görünümünü gizleme ve gizli gruptan çıkma gibi özellikler geleceğini duyurdu. 

  Yöneticilerin yetkisi artıyor

  WhatsApp grup yöneticisi

  Yeni gelecek güncelleme ile birlikte gruplarda yönetici olan kişiler başkalarının gönderdikleri mesajları 2 güne kadar herkesten silebilecekler. Böylece grup içerisinde istenmeyen mesajlara yöneticiler direkt olarak müdahale edebilecekler. Bu güncelleme şuan için aktif olarak kullanılabilir durumda. 

  WhatsApp tarafından yapılan açıklama ise;

  Tüm Grup Yöneticilerine Sesleniyoruz! Artık anlamlı konuşmaları sürdürmenize yardımcı olmak için gruplarınızdan istenmeyen mesajları silmek için 2 günden biraz fazla süreniz olacak.”

  Android kullanıcıları mesajları geri alabilecek

  WhatsApp sadece Android Beta kullanıcıları için mesajları sildikten kısa bir süre sonra geri alabilmesini sağlayan bir güncelleme getirdi. Ekranın altında çıkan bir bildirim sayesinde kısa süre içerisinde silinen mesaj geri alınabilecek. 

  WhatsApp mesaj geri alma

  Fakat bu işlemin kısa bir süre için geçerli olacağından dolayı eski silinen mesajlara yapılamıyor. Özellik şu an için sadece Android Beta WhatsApp kullanıcıları için geçerli ve tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı henüz belirsiz. Eğer sizde bu özelliği test etmek isterseniz Android Beta programına katılım sağlayabilirsiniz. 

  Gizlilik güncellemeleri

  WhatsApp kişilerin gizli kalmasına son zamanlarda daha da önem verdiklerini göstermek için herkese açık olan verileri yavaş yavaş gizliyor. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek güncellemedeki ilk gizlilik özelliği gruplardan çıkarken sadece yöneticiye bildirim gidecek şekilde gruplardan ayrılmanıza olanak tanıyor.  Artık grubunuzdaki diğer üyeler sizin o gruptan ayrıldığınızı sadece üye listesine bakarak görebilecekler.

  İkinci gizlilik güncellemesi ise çevrimiçi olduğunuzu istediğiniz kişilere gösterebileceksiniz. WhatsApp bir yandan da iş için kullanıldığı için müsaitlik durumunuzu daha iyi ayarlamak için Çevrimiçi olup olmadığınızı seçtiğiniz kişilere gösterebileceksiniz.  Dolayısıyla arkadaşlarınız ya da aileniz fark etmeden onları kara listeye ekleyebilirsiniz.

  Son gizlilik güncellemesi ise fotoğraflar ile ilgili. WhatsApp yolladığınız fotoğrafların ekran görüntüsü alınmasını engelleyecek sistemi de yeni güncelleme ile duyurdu. Normalde kısa süreli fotoğraf göndermek mümkün olsa bile karşı tarafın ekran görüntüsünü almasını engelleyen bir durum yoktu. Bu güncelleme hakkında ekstra detay verilmese de WhatsApp’ın söylediğine göre karşı taraf gönderdiğiniz fotoğrafı ekran görüntüsü alamayacak. 

  Grup sohbetlerine profil resmi geliyor

  WhatsApp grup profil resmi

  Diğer mesajlaşma servislerinde olan mesaj içerisinde profil resmi WhatsApp’in son güncellemesi ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Grup içerisinde üyelerin mesajlarının karışmasını engellemeye yönelik olarak gelen profil fotoğrafı uygulaması, şu anlık sadece iOS kullanıcıları için geleceği söylendi. 

  Daha kesinleşmemiş bir güncelleme ise bu profil fotoğraflarından kullanıcıların sohbet durumlarındaki hikayeyi görmelerini sağlayabileceği yönde. Instagram sohbette kişilerin resimlerine dokunarak hikayelerine ulaşabildiğimiz gibi burada da aynı durum gerçekleşecek gibi duruyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  İşte Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin yeni resmi görselleri! Beklenen modellerle ilgili özellikler de ortaya çıktı!

  Xiaomi 12T ve Xiaomi 12T Pro ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Son olarak Xiaomi 12T ve 12T Pro modellerinin resmi görselleri ortaya çıktı.

  Opel, elektrikli modelleri için ‘GSe’ rozetini geri getiriyor

  Opel elektrikli otomobil modellerine ilişkin yeni rozetini tanıttı. İşte Opel'in yüksek performanslı elektrikli otomobil modellerindeki rozet!

  Uzaydaki Kirliliğin Önüne Geçebilmek İçin İlk Adım Atıldı: 5 Yıl Kuralı

  Uzay yarışının olumsuz yanlarından birisi de uzayda meydana gelen kirlilik oldu. Dünya yörüngesindeki uzay çöplerine ilişkin ABD Federal İletişim Komisyonu'ndan yeni adım geldi. İşte detaylar!

  Huawei Mate 50 Pro yakında Türkiye’ye geliyor!

  Huawei geçtiğimiz aylarda amiral gemisi olarak nitelendirilen telefonlarını tanıttı. Şirket, amiral gemisi ailesinden Mate 50 Pro’nun yakında Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu.

  WhatsApp’in yeni güncellemesi 5 adet yeni özellik getiriyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et