R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!

  Netflix'in geçtiğimiz haftalarda popüler oyun serisi Resident Evil'dan uyarlanan 8 bölümlük bir dizi yayınlamıştı. Resident Evil, ilk sezonun ardından iptal edildi. ‘Deadline’ tarafından yayınlanan rapora göre iptalin sebebi, düşük reytingler ve izleyici sayısı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  04.09.2022 13:02 2220 3 dk okuma süresi
  2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!
  Son Düzenleme:

  Popüler oyun serilerinin başında gelen Resident Evil'ın Netflix'te bir dizi uyarlaması yayınlanmıştı. Ne yazık ki dizi versiyonu, oyunu gibi başarılı olamadı. Henüz geçtiğimiz haftalarda yayınlanan dizinin ilk sezonu sonunda yayın hayatı sona erdi. Deadline, ikinci sezonu gelmeyeceğini duyurdu. İptalin sebebini de düşük reytingler ve izlenme oranları olarak açıkladı.

  Resident Evil dizisinin konusu ne?

  Resident Evil dizisi, iki farklı zaman aralığında geçiyor. Ve olaylar başrol Jade Wesker etrafında şekilleniyor. 2022’de geçen sahneler, Jade’in babası ve kız kardeşi Billy ile New Raccoon’a taşındığı aralığı konu alıyor. 2036’da geçen sahnelerde ise Jade’in kıyamet sonrası Londra’yı keşfetmesi anlatılıyor.

  Netflix’in bu dizisi, Resident Evil adlı oyun serisine dayanan bir yapım. Jade, New Raccoon City’yi yöneten Umbrella Corporation’ın tehlikeli sırlarını açığa çıkarmak istiyor. Ana tema olarak da bu hikaye ele alınıyor. Dizinin yönetmen pozisyonunda ise Supernatural’ın yapımcısı Andrew Dabb yer alıyor.

  Netflix uyarlaması izleyicilerin birçoğu tarafından oldukça eleştirildi. Ancak aynı hikayeyi konu alan ve bu denli eleştirilen tek yapıt bu uyarlama değil. 2021 yılında Sony Pictures tarafından, oyunun bir sinema filmi de yapılmıştı. ‘Resident Evil: Welcome to Raccoon City’ adlı film de benzer şekilde eleştirilmişti. Kısacası Resident Evil oyununun hayranları memnun eden bir uyarlaması henüz çekilebilmiş değil.

  Olumsuz eleştirilerin hedefi Resident Evil, daha fazla direnemedi 

  Resident Evil bir korku oyunu serisi. Resident Evil, Capcom oyun şirketi tarafından 1996 yılında piyasaya sürüldü. Oyun serisi hala yayınlanmaya devam ediyor. Ve de hala popülerliğini koruyor. Netflix de bu popüleriteye dayanarak Resident Evil’ın uyarlaması olan bir dizi yayınlandı. Ancak 8 bölümlük dizi, ilk sezonunda istenen başarıyı elde edemedi.

  Resident Evil’ın dizi uyarlaması, Rotten Tomatoes adlı sinema sitesinde yüzde 55 oranında onay notu  aldı. Ayrıca dizinin yüzde 27 oranında 'izleyici' onay notu var. ‘Rotten Tomatoes’ sitesinde, yüzde 60’ın altında not alan yapıtlar, olumsuz olarak ifade ediliyor. Yayıncının haftalık yayınladığı ‘Netflix İlk 10’ listesinde de yer almayı başarmıştı. Resident Evil, yayınlandığı ilk hafta 72 milyon saatten fazla izlendi. Dizi bu izlenmesi ile ‘Netflix İlk 10’ listesinde ikinci sırada yer aldı. İkinci hafta ise üçüncü sıraya düştü. Ne yazık ki üçüncü haftaya gelindiğinde dizi ilk 10 listesinden çıktı.

  Aşağıdaki tabloda dizinin yayınladığı ilk haftaya ait ‘Netflix İlk 10’ tablosu yer alıyor.

  1. Stranger Things 4. Sezon
  1. Resident Evil 1. Sezon
  1. Manifest 1. Sezon
  1. Stranger Thing 2. Sezon
  1. Stranger Thing 3. Sezon
  1. Stranger Thing 1. Sezon
  1. The Umbrella Academy 3. Sezon
  1. Kung Fu Panda: The Dragon Night 1. Sezon
  1. Boo, Bitch: Limited Series
  1. Alone 8. Sezon

  Dizisi yapılan korku başyapıtı, izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı!

  Resident Evil oyun serisinin hayranları, Netflix’te yayınlanan dizi serisini beğenmedi. Hayranlar, Netflix dizisi uyarlamasının derhal yayından kaldırılmasını istedi. Bu durum Netflix için şaşırtıcı oldu. Çünkü dizinin, oyun versiyonu kadar ses getireceğine inanıyordu. 

  Dizinin oyuncu kadrosunda önemli isimler yer aldı. Albert Wesker karakterini Lance Reddick canlandırdı. Kızı Jade rolünü ise Ella Balinska ve Tamara Smart canlandırıyordu. Diğer kızı Billie karakterini canlandıranlar ise Adeline Rudolph ve Siena Agudong.

  Diziyi izleyenler, Twitter üzerinden de hayal kırıklıklarını dile getirdi. İzleyicilerden birinin attığı Tweet çok sayıda beğeni aldı. İşte o Tweet: ‘Bu da ne böyle… 15 dakikadan fazla izleyemedim.

  Kim izledi ve yayınlamaya karar verdi. Tamamıyla fiyasko. Bir tür hayal kırıklığı. Sadece yayından kaldırın ve hiç olmamış gibi davranın.’ Dizi izleyeciler tarafından beğenilmediği için izlenme oranı da oldukça düşük oldu. İzleyicilerin dizinin yayından kaldırılmasını talep etmeleri de dizinin sona erme sürecini hızlandırdı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  İnternet Tarihinin En Büyük Şifre Veritabanı Yayınlandı: Tam 10 Milyar Şifre!

  İnternet tarihinin en büyük şifre sızıntısı yapıldı. Tam 10 milyar şifre içeren "rockyou2024.txt" isimli dosya yayınlandı.

  Debian 12.6 Güvenlik ve Kararlılık İyileştirmeleriyle Yayımlandı!

  Debian Projesi, güvenlik ve kritik hata düzeltmeleri odaklı Debian 12.6'nın yayımlandığını duyurdu. Güncelleme, güvenlik açıklarını kapatıyor.

  2. Sezonu Göremedi! Netflix'in ‘Resident Evil’ Dizisi Yayın Hayatına Erken Veda Etti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et