R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!

  Netflix şifrelerini paylaşan kullanıcıları yüzünden milyarlar kaybediyor. Bu durumu çözeceklerini açıklayan Netflix’in planı belli.

  Ahmet Yücedağ Ahmet Yücedağ 21.04.2022 14:56 308 1 dk okuma süresi
  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!
  Son Düzenleme:

  Netflix’in aylık abonelik fiyatlarındaki artıştan sonra kullanıcılar tasarruflu bir yol aramaya başladı. Çareyi şifre paylaşmakta bulan kullanıcılar durumdan gayet memnundu.

  Netflix, açıklanan bir rapora göre yasadışı şifre paylaşımları yüzünden yıllık 6.25 milyar dolar zarar ediyor.

  TogetherPrice benzeri paylaşıma dayalı siteler, Netflix’i çok ucuza satabiliyor. Durum böyle olunca Netflix bir karar alarak bununla savaşacağını belirtti.

  Geçen aylarda belli bölgeler için geçerli olan, ücretli bir şekilde birini ekleyebilme özelliğini sunan Netflix, şifre paylaşanları uyarmaya başlamıştı.

  Hatta bu yılın başlarında şifrelerini paylaşan kullanıcılardan ek ücret alacağını duyurmuştu. Kullanıcılar tepkilerini geciktirmemiş, tweetler atarak protesto etmişti.

  Pandemi başlayınca bu tarz dijital hizmetlere ilgi arttı. Netflix de diğer rakipleri gibi gelen bu insan yükünü kaldırabilmek için yatırımlara imza attı.

  En Pahalısı Belli, Netflix!

  Tabii yapılan yatırımların sonucunda abonelik fiyatları da arttı. Temel abonelik 37,99 TL iken Standart abonelik 57,99 TL ve Özel abonelik ise 77,99 TL oldu.

  Güncel fiyatlara göre en pahalı dijital içerik servisi şu anda Netflix’e ait. En ucuzu ise Prime Video olarak görünüyor. Prime Video ise 7,99 TL gibi bir sabit fiyatla yerini koruyor.

  Düşüncelerinizi yorum atarak belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Netflix Kıvanç Tatlıtuğ’un Yer Aldığı Aşıklar Bayramı Fragmanını Yayınladı!

  Netflix, yeni yerli yapım projesi Aşıklar Bayramı filminin ilk fragmanını yayınladı. İşte başrolde Kıvanç Tatlıtuğ'un yer aldığı yeni Netflix filmi Aşıklar Bayramı fragmanı ve oyuncuları!

  Netflix’e Milyon Dolarlık Tazminat Şoku!

  Netflix, yayınladığı 216 filmindeki senaristlerin ödemelerine ilişkin tutumundan dolayı 42 Milyon Dolar tazminat ödeyecek. İşte detaylar!

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Netflix tarafından hizmete açılan Netflix Games servisi şirketin hedeflerine yanıt veremedi. Daha ilk yılını tamamlayamayan servis istatistikleri olumsuz seyrediyor.

  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et