R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!

  Netflix şifrelerini paylaşan kullanıcıları yüzünden milyarlar kaybediyor. Bu durumu çözeceklerini açıklayan Netflix’in planı belli.

  unnamed
  unnamed R10 Editörü
  21.04.2022 14:56 966 1 dk okuma süresi
  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!
  Son Düzenleme:

  Netflix’in aylık abonelik fiyatlarındaki artıştan sonra kullanıcılar tasarruflu bir yol aramaya başladı. Çareyi şifre paylaşmakta bulan kullanıcılar durumdan gayet memnundu.

  Netflix, açıklanan bir rapora göre yasadışı şifre paylaşımları yüzünden yıllık 6.25 milyar dolar zarar ediyor.

  TogetherPrice benzeri paylaşıma dayalı siteler, Netflix’i çok ucuza satabiliyor. Durum böyle olunca Netflix bir karar alarak bununla savaşacağını belirtti.

  Geçen aylarda belli bölgeler için geçerli olan, ücretli bir şekilde birini ekleyebilme özelliğini sunan Netflix, şifre paylaşanları uyarmaya başlamıştı.

  Hatta bu yılın başlarında şifrelerini paylaşan kullanıcılardan ek ücret alacağını duyurmuştu. Kullanıcılar tepkilerini geciktirmemiş, tweetler atarak protesto etmişti.

  Pandemi başlayınca bu tarz dijital hizmetlere ilgi arttı. Netflix de diğer rakipleri gibi gelen bu insan yükünü kaldırabilmek için yatırımlara imza attı.

  En Pahalısı Belli, Netflix!

  Tabii yapılan yatırımların sonucunda abonelik fiyatları da arttı. Temel abonelik 37,99 TL iken Standart abonelik 57,99 TL ve Özel abonelik ise 77,99 TL oldu.

  Güncel fiyatlara göre en pahalı dijital içerik servisi şu anda Netflix’e ait. En ucuzu ise Prime Video olarak görünüyor. Prime Video ise 7,99 TL gibi bir sabit fiyatla yerini koruyor.

  Düşüncelerinizi yorum atarak belirtmeyi unutmayın!

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  YouTube, Masaüstü Tasarımını Yeniledi: İlk Olarak Premium Kullanıcılarına Sundu!

  YouTube, yenilenen masaüstü tasarımını Premium kullanıcılarına sundu. Yeni tasarım, gelişmiş görüntüleme deneyimi ve içerik erişimi ile dikkat çekiyor.

  YouTube, Tüm Kullanıcılara Oyun Hizmetini Açtı: İşte Detaylar!

  YouTube, mini oyun hizmeti Playables'ı tüm kullanıcılarına açtı. Web, Android ve iOS üzerinden 75'ten fazla popüler oyunla eğlenceli vakit geçirme imkanı sunuyor.

  Microsoft, Tüm Hesaplar İçin Şifresiz Giriş Seçeneği Dönemini Başlattı!

  Microsoft, tüm bireysel hesaplar için şifresiz giriş özelliğini sunuyor. Windows, Android ve iOS platformlarında, parola kullanmadan oturum açabilirsiniz.

  Netflix Şifre Paylaşan Kullanıcılar Yüzünden Milyarlar Kaybediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et