R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!

  Uzun süredir çıkması beklenen Microsoft Edge VPN hizmetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşadı. Microsoft, VPN hizmetini içeren Secure Network özelliğini Edge Canary sürümü için yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  13.05.2022 20:57 1980 2 dk okuma süresi
  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, son döneme damga vuran “Chromium” tabanlı web tarayıcısı Edge için VPN özelliğinin geleceğini açıklamıştı. Büyük heyecan yaratan bu duyurunun ardından kullanıcıların merakla beklemeye başladığı Edge VPN özelliğiyle ilgili ilk testler başladı.

  Microsoft Edge VPN, Canary Sürümüne Geldi

  Microsoft, her ne kadar Edge VPN özelliğini test için kullanıma sunmuş olsa da özellik sadece Microsoft’un Edge Canary sürümünde kullanılabiliyor. Microsoft Edge tarayıcısının Canary sürümünü indirenler, yeni gelen “Secure Network” özelliğini kullanabiliyor. 

  Şirket, Edge tarayıcısına getirdiği VPN özelliği sayesinde toplu kullanıma açık internet bağlantı noktalarında karşılaşılabilecek veri ihlallerine karşı güvenli bir kullanım imkanı sağlamayı hedefliyor.

  Microsoft Secure Network ile VPN özelliğini Edge tarayıcısına getirerek, en güçlü rakibi Google Chrome’ye karşı önemi bir adım atmış olacak.

  Edge tarayıcısının Canary sürümünde yayınlanan VPN özelliği şu an için sadece 1 GB veri sınırına sahip. Söz konusu veri kullanım kotası, kullanıcı cephesinde gelecekte özelliğin tam sürümü yayınlandığında ücretli olacağı endişesini oluşturdu.

  Microsoft Edge VPN Ücretli Mi?

  Edge Canary sürümüne gelen VPN özelliğinin 1 GB kotalı olması, gelecekte ücretli mi olacak sorusunu gündeme getirdi. Ancak web kullanıcılarının da yakından bildiği gibi çoğu VPN hizmeti ilk aşamada ücretsiz olsa da kullanıma devam edebilmek için ücret ödenmesini istiyor. Buna karşın Microsoft’un aynı politikayı benimseyip, benimsemeyeceği ise belli değil. Çünkü şirketten şu ana kadar bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Microsoft Edge VPN Nasıl Kullanılır?

  Microsoft’un Edge VPN özelliğini kullanabilmek için bilgisayarınızda Edge tarayıcısının “Canary” sürümünün kurulu olması gerekiyor.

  Microsoft Egde Canary sürümünü resmi sitesinden indirmek için buraya tıklayın.

  1.Microsoft Edge Canary’de “Secure Network” özelliğini kullanabilmek için Microsoft hesabınızla giriş yapmalısınız.

  2.Microsoft Edge Canary web tarayıcısı menüsünde yer alan “Kalkan” simgesine tıklayın.

  Microsoft Edge

  3.Microsoft Edge Güvenli Ağı simgesine tıklayın. “Güvenli Ağ Koruması” seçeneğinin karşısındaki butona tıklayarak aktif/deaktif yapın.

  Microsoft Edge

  Microsoft Edge hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Performansını beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AMD Anti-Lag 2 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler!

  AMD, oyunlarda gecikmeyi %37 azaltan Anti-Lag 2 teknolojisini tanıttı. Radeon RX 5000/6000 serisi ve Ryzen 600 GPU'larla uyumlu, CS2'de kullanıma hazır.

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Poco F6 ve Poco F6 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Merakla beklenen Poco F6 ve F6 Pro tanıtıldı. Güçlü özellikler, üstün performans ve rekabetçi fiyatlarla dikkat çeken bu telefonların tüm detaylarını öğrenin.

  Twitter'da (X) Beğeniler Gizlenebilecek: İşte Detaylar!

  Elon Musk, X platformunda (Twitter) herkese açık beğenilerin gizleneceğini duyurdu. Bu değişiklik, kullanıcıların özgürce etkileşimde bulunmasını hedefliyor.

  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et