R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!

  Uzun süredir çıkması beklenen Microsoft Edge VPN hizmetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşadı. Microsoft, VPN hizmetini içeren Secure Network özelliğini Edge Canary sürümü için yayınladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.05.2022 20:57 1464 2 dk okuma süresi
  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, son döneme damga vuran “Chromium” tabanlı web tarayıcısı Edge için VPN özelliğinin geleceğini açıklamıştı. Büyük heyecan yaratan bu duyurunun ardından kullanıcıların merakla beklemeye başladığı Edge VPN özelliğiyle ilgili ilk testler başladı.

  Microsoft Edge VPN, Canary Sürümüne Geldi

  Microsoft, her ne kadar Edge VPN özelliğini test için kullanıma sunmuş olsa da özellik sadece Microsoft’un Edge Canary sürümünde kullanılabiliyor. Microsoft Edge tarayıcısının Canary sürümünü indirenler, yeni gelen “Secure Network” özelliğini kullanabiliyor. 

  Şirket, Edge tarayıcısına getirdiği VPN özelliği sayesinde toplu kullanıma açık internet bağlantı noktalarında karşılaşılabilecek veri ihlallerine karşı güvenli bir kullanım imkanı sağlamayı hedefliyor.

  Microsoft Secure Network ile VPN özelliğini Edge tarayıcısına getirerek, en güçlü rakibi Google Chrome’ye karşı önemi bir adım atmış olacak.

  Edge tarayıcısının Canary sürümünde yayınlanan VPN özelliği şu an için sadece 1 GB veri sınırına sahip. Söz konusu veri kullanım kotası, kullanıcı cephesinde gelecekte özelliğin tam sürümü yayınlandığında ücretli olacağı endişesini oluşturdu.

  Microsoft Edge VPN Ücretli Mi?

  Edge Canary sürümüne gelen VPN özelliğinin 1 GB kotalı olması, gelecekte ücretli mi olacak sorusunu gündeme getirdi. Ancak web kullanıcılarının da yakından bildiği gibi çoğu VPN hizmeti ilk aşamada ücretsiz olsa da kullanıma devam edebilmek için ücret ödenmesini istiyor. Buna karşın Microsoft’un aynı politikayı benimseyip, benimsemeyeceği ise belli değil. Çünkü şirketten şu ana kadar bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Microsoft Edge VPN Nasıl Kullanılır?

  Microsoft’un Edge VPN özelliğini kullanabilmek için bilgisayarınızda Edge tarayıcısının “Canary” sürümünün kurulu olması gerekiyor.

  Microsoft Egde Canary sürümünü resmi sitesinden indirmek için buraya tıklayın.

  1.Microsoft Edge Canary’de “Secure Network” özelliğini kullanabilmek için Microsoft hesabınızla giriş yapmalısınız.

  2.Microsoft Edge Canary web tarayıcısı menüsünde yer alan “Kalkan” simgesine tıklayın.

  Microsoft Edge

  3.Microsoft Edge Güvenli Ağı simgesine tıklayın. “Güvenli Ağ Koruması” seçeneğinin karşısındaki butona tıklayarak aktif/deaktif yapın.

  Microsoft Edge

  Microsoft Edge hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Performansını beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum'dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  2023 Opel Astra Electric Duyuruldu! İşte Özellikleri

  2023 Opel Astra Electric tanıtıldı. 2023 yılında piyasada yer alacak olan model, oldukça güçlü özelliklere sahip ve araç, tek şarj ile 416 km mesafeye ulaşıyor.

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  Microsoft Edge VPN Özelliği Yayınlandı! İşte Microsoft Edge VPN Özelliği Kullanma Yöntemi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et