R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler

  Kripto çöküşü ne kadar devam edecek? Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin neden mücadele ediyor? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 13.05.2022 21:00 1327 2 dk okuma süresi
  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler
  Son Düzenleme:

  Yatırımcılar yüksek enflasyon seviyeleri ve ABD Federal Rezerv'in para politikasını sıkılaştırmaya devam etmesi nedeniyle daha riskli varlıklardan kaçınmaya devam etti. Kripto satışları ise bugün de devam etti. 

  Tüm kripto para piyasası son zamanlarda tek bir günde 275 milyar dolar kaybetti.

  Son 24 saat içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı yaklaşık yüzde 17 oranında düştü. Bitcoin fiyatı şu anda 30.000 doların üstünde seyrediyor. 

  Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatı şu anda 2.000 dolar civarındayken yüzde 9'dan fazla düştü. Son olarak, meme token Dogecoin yaklaşık yüzde 5 daha düşük işlem gördü.

  Bitcoin ve Ethereum artacak mı?

  Fed faiz oranları yükseldiğinde, ABD hükümeti tarafından desteklenen ABD Hazine bonoları gibi daha güvenli varlıkların getirileri de artar. Bu, yatırımcıların daha riskli varlıklardan daha yüksek getiri talep etmesine ve daha yüksek getirilere giden bir yol görmezlerse daha riskli varlıklardan uzaklaşmalarına neden olur.

  Ek olarak Fed, 9 trilyon dolarlık varlık bilançosunu azaltmaya başlayacağını ve sonunda Eylül ayına kadar 95 milyar dolarlık tahvili bitireceğini belirtti. Bu, piyasalar için likiditeyi etkin bir şekilde ortadan kaldıracak, bu da daha riskli varlıkları ve daha yüksek değerlemeleri desteklemek için daha az para olabileceği anlamına geliyor. 

  Bitcoin'in enflasyon için bir çözüm olabileceği düşünülse de, şu ana kadar gerçekleşmedi ve Bitcoin, bu yıl mutlak bir darbe alarak teknoloji ve büyüme stoklarına benzer şekilde hareket etti.

  Bitcoin ve Ethereum artacak mı?

  Kripto pazarında stabilcoin endişesi

  Bir tür emtia veya fiat para birimine sabitlenmiş dijital varlıklar olan stablecoin'lerle ilgili sorunlar nedeniyle daha geniş kripto endişeleri de ortaya çıktı. 

  Daha dikkate değer olanlardan biri, ABD dolarına sabitlenen ve bu nedenle 1 dolar civarında işlem görmesi beklenen TerraUSD, fiyatının token başına 0,30 doların altına düştüğünü gördü.

  TerraUSD algoritmik bir stabil coindir, yani aslında herhangi bir gerçek dünya varlığı tarafından desteklenmez, ancak yaklaşık 1 dolarlık fiyatını korumak için karmaşık teknoloji, kodlama ve algoritmalar kullanır. 

  TerraUSD'nin dolara sabitlenmesini sağlamasına yardımcı olması açısından önemli olan kardeş tokeni Terra Luna, Bitcoin'de milyarlarca rezerve sahip.

  Şu anda nereye yatırım yapmalıyım?

  Yatırım uzmanı Scott Phillips'in hisse senedi ipucu ortaya çıktı. Scott, yatırımcıların şu anda satın alabileceği en iyi beş ASX hissesi olabileceğine inandığını açıkladı. 

  Bu hisse senetleri çok ucuza yakın fiyatlarla işlem görüyor ve Scott şu anda büyük alımlar olabileceğini düşünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Realme 9i 5G'nin Tasarımı ve Lansman Tarihi Açıklandı

  Realme 9i 5G modelinin çıkış tarihine dair resmi açıklama geldi. İşte Realme 9i 5G lansman tarihi, özellikleri ve fiyatı!

  Electronic Arts İki Marvel Oyunu Geliştiriyor Olabilir!

  Electronic Arts'ın iki adet Marvel oyunu geliştiriyor olma ihtimali, oyun severleri heyecanlandırdı. Detaylar haberimizde.

  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et