R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler

  Kripto çöküşü ne kadar devam edecek? Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin neden mücadele ediyor? İşte detaylar.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  13.05.2022 21:00 2912 2 dk okuma süresi
  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler
  Son Düzenleme:

  Yatırımcılar yüksek enflasyon seviyeleri ve ABD Federal Rezerv'in para politikasını sıkılaştırmaya devam etmesi nedeniyle daha riskli varlıklardan kaçınmaya devam etti. Kripto satışları ise bugün de devam etti. 

  Tüm kripto para piyasası son zamanlarda tek bir günde 275 milyar dolar kaybetti.

  Son 24 saat içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı yaklaşık yüzde 17 oranında düştü. Bitcoin fiyatı şu anda 30.000 doların üstünde seyrediyor. 

  Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum fiyatı şu anda 2.000 dolar civarındayken yüzde 9'dan fazla düştü. Son olarak, meme token Dogecoin yaklaşık yüzde 5 daha düşük işlem gördü.

  Bitcoin ve Ethereum artacak mı?

  Fed faiz oranları yükseldiğinde, ABD hükümeti tarafından desteklenen ABD Hazine bonoları gibi daha güvenli varlıkların getirileri de artar. Bu, yatırımcıların daha riskli varlıklardan daha yüksek getiri talep etmesine ve daha yüksek getirilere giden bir yol görmezlerse daha riskli varlıklardan uzaklaşmalarına neden olur.

  Ek olarak Fed, 9 trilyon dolarlık varlık bilançosunu azaltmaya başlayacağını ve sonunda Eylül ayına kadar 95 milyar dolarlık tahvili bitireceğini belirtti. Bu, piyasalar için likiditeyi etkin bir şekilde ortadan kaldıracak, bu da daha riskli varlıkları ve daha yüksek değerlemeleri desteklemek için daha az para olabileceği anlamına geliyor. 

  Bitcoin'in enflasyon için bir çözüm olabileceği düşünülse de, şu ana kadar gerçekleşmedi ve Bitcoin, bu yıl mutlak bir darbe alarak teknoloji ve büyüme stoklarına benzer şekilde hareket etti.

  Bitcoin ve Ethereum artacak mı?

  Kripto pazarında stabilcoin endişesi

  Bir tür emtia veya fiat para birimine sabitlenmiş dijital varlıklar olan stablecoin'lerle ilgili sorunlar nedeniyle daha geniş kripto endişeleri de ortaya çıktı. 

  Daha dikkate değer olanlardan biri, ABD dolarına sabitlenen ve bu nedenle 1 dolar civarında işlem görmesi beklenen TerraUSD, fiyatının token başına 0,30 doların altına düştüğünü gördü.

  TerraUSD algoritmik bir stabil coindir, yani aslında herhangi bir gerçek dünya varlığı tarafından desteklenmez, ancak yaklaşık 1 dolarlık fiyatını korumak için karmaşık teknoloji, kodlama ve algoritmalar kullanır. 

  TerraUSD'nin dolara sabitlenmesini sağlamasına yardımcı olması açısından önemli olan kardeş tokeni Terra Luna, Bitcoin'de milyarlarca rezerve sahip.

  Şu anda nereye yatırım yapmalıyım?

  Yatırım uzmanı Scott Phillips'in hisse senedi ipucu ortaya çıktı. Scott, yatırımcıların şu anda satın alabileceği en iyi beş ASX hissesi olabileceğine inandığını açıkladı. 

  Bu hisse senetleri çok ucuza yakın fiyatlarla işlem görüyor ve Scott şu anda büyük alımlar olabileceğini düşünüyor.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  iOS 18 Resmen Tanıtıldı: İşte Yeni Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18'i tanıttı. Ana ekran özelleştirmeleri ve yeni erişilebilirlik özellikleri ile iOS 18, kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

  Bitcoin ve Ethereum Hareketlendi: Yatırımcıların Yapması Gerekenler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et