R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Amazon, Project Kuiper için iki uyduyu uzaya göndermeyi hedefliyor. Project Kuiper, Starlink'e rakip olabilecek mi?

  Omer Dursun Omer Dursun 16.04.2022 18:00 295 2 dk okuma süresi
  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!
  Son Düzenleme:

  Amazon, dünya çapında yetersiz hizmet alan topluluklara hızlı, uygun fiyatlı internet sağlayacak uydu takımyıldızı olan Project Kuiper'de ilerleme kaydetmeye devam ediyor. 

  Amazon'un uydudan internet hizmeti Project Kuiper, ABL Space Systems'in RS1 roketiyle 2022'nin dördüncü çeyreğine kadar iki uydu fırlatacak. 

  Uydudan İnternet Project Kuiper Nedir?

  Amazon, Project Kuiper için iki prototip uyduyu başlatmak, dağıtmak ve işletmek için Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) deneysel bir lisans başvurusunda bulundu. Bu uydular -KuiperSat-1 ve KuiperSat-2- geliştirme süreci için kritik bir adım.

  Amazon'un açıklamasına göre KuiperSat-1 ve KuiperSat-2, nihai uydu tasarımında kullanılacak iletişim ve ağ teknolojisini test etmeye izin veriyor. Ayrıca takımyıldızınızı yerleştirirken kullanılacak fırlatma operasyonlarını ve görev yönetimi prosedürlerini doğrulamaya yardımcı oluyor.

  Uydudan <a class=İnternet Project Kuiper Nedir?">

  Project Kuiper'in Teknoloji Başkan Yardımcısı Rajeev Badyal şunları söyledi:

  “Project Kuiper için maliyet ve performans hedeflerimizi karşılamak için birçok yeni teknoloji icat ettik. Tüm sistemler simüle edilmiş ve laboratuvar ortamlarında test ediliyor.

  Yörünge içi testin yerini hiçbir şey tutamaz ve böylesine zorlu bir ortamda çalışmanın karmaşıklığı ve riski düşünüldüğünde çok şey öğrenmeyi umuyoruz. Başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

  KuiperSat-1 ve KuiperSat-2; faz dizilimi ve parabolik antenler, güç ve tahrik sistemleri ve özel tasarım modemler dahil olmak üzere uydu tasarımının üretim versiyonuna güç sağlayan alt sistemlerin çoğunu içerecek. 

  Ekip ayrıca, eski antenlerden daha uygun fiyata hızlı, güvenilir internet sağlamak üzere tasarlanmış düşük maliyetli müşteri terminalinin prototiplerini kullanarak deneysel testler yapacak.

  2022'nin dördüncü çeyreğindeki fırlatış tarihi yaklaşırken ve dünya çapında on milyonlarca müşteriye hizmet vermeye hazırlanırken Amazon, Project Kuiper'a yatırım yapmaya devam ediyor. Şu anda projede 750'den fazla kişi çalışıyor ve önümüzdeki yıl ekibe yüzlercesini daha eklemeyi planlıyor. 

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy S23 Rakiplerine meydan okumaya geliyor!

  Samsung Galaxy S23 teknik özellikleri ile sektörün en iyisi olmaya geliyor. SAmsung S23 teknik özellikleri ve fiyatına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 553

  Apple Music ve Spotify İçin Yeni Rakip! TikTok Music Geliyor!

  Müzik ve görsel efektli kısa videoların paylaşıldığı ve çoğu kullanıcının yeni şarkıları keşfettiği TikTok, yaptığı yeni başvuruyla müzik servisi getiriyor. TikTok Music adıyla Spotify ve Apple Music için yeni rakip oluyor.

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et