R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Amazon, Project Kuiper için iki uyduyu uzaya göndermeyi hedefliyor. Project Kuiper, Starlink'e rakip olabilecek mi?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  16.04.2022 18:00 939 2 dk okuma süresi
  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!
  Son Düzenleme:

  Amazon, dünya çapında yetersiz hizmet alan topluluklara hızlı, uygun fiyatlı internet sağlayacak uydu takımyıldızı olan Project Kuiper'de ilerleme kaydetmeye devam ediyor. 

  Amazon'un uydudan internet hizmeti Project Kuiper, ABL Space Systems'in RS1 roketiyle 2022'nin dördüncü çeyreğine kadar iki uydu fırlatacak. 

  Uydudan İnternet Project Kuiper Nedir?

  Amazon, Project Kuiper için iki prototip uyduyu başlatmak, dağıtmak ve işletmek için Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) deneysel bir lisans başvurusunda bulundu. Bu uydular -KuiperSat-1 ve KuiperSat-2- geliştirme süreci için kritik bir adım.

  Amazon'un açıklamasına göre KuiperSat-1 ve KuiperSat-2, nihai uydu tasarımında kullanılacak iletişim ve ağ teknolojisini test etmeye izin veriyor. Ayrıca takımyıldızınızı yerleştirirken kullanılacak fırlatma operasyonlarını ve görev yönetimi prosedürlerini doğrulamaya yardımcı oluyor.

  Uydudan <a class=İnternet Project Kuiper Nedir?">

  Project Kuiper'in Teknoloji Başkan Yardımcısı Rajeev Badyal şunları söyledi:

  “Project Kuiper için maliyet ve performans hedeflerimizi karşılamak için birçok yeni teknoloji icat ettik. Tüm sistemler simüle edilmiş ve laboratuvar ortamlarında test ediliyor.

  Yörünge içi testin yerini hiçbir şey tutamaz ve böylesine zorlu bir ortamda çalışmanın karmaşıklığı ve riski düşünüldüğünde çok şey öğrenmeyi umuyoruz. Başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

  KuiperSat-1 ve KuiperSat-2; faz dizilimi ve parabolik antenler, güç ve tahrik sistemleri ve özel tasarım modemler dahil olmak üzere uydu tasarımının üretim versiyonuna güç sağlayan alt sistemlerin çoğunu içerecek. 

  Ekip ayrıca, eski antenlerden daha uygun fiyata hızlı, güvenilir internet sağlamak üzere tasarlanmış düşük maliyetli müşteri terminalinin prototiplerini kullanarak deneysel testler yapacak.

  2022'nin dördüncü çeyreğindeki fırlatış tarihi yaklaşırken ve dünya çapında on milyonlarca müşteriye hizmet vermeye hazırlanırken Amazon, Project Kuiper'a yatırım yapmaya devam ediyor. Şu anda projede 750'den fazla kişi çalışıyor ve önümüzdeki yıl ekibe yüzlercesini daha eklemeyi planlıyor. 

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  SpaceX, Starlink Mini’yi Tanıttı!

  SpaceX, taşınabilir uydu internet çözümü Starlink Mini'yi tanıttı. Gezginler için ideal olan cihaz, yüksek hızda internet sunuyor ve sırt çantasına sığabiliyor.

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  Facebook, Yapay Zekaya Ağırlık Veriyor: TikTok'a Rakip Olacak!

  Meta, Facebook'u gençler için yeniden popüler hale getirmek amacıyla yapay zeka destekli güncellemelerle optimize ediyor. Yeni özellikler, deneyimi zenginleştirecek.

  Hareket Proje Taşımacılığı Halka Arz Oluyor! Kaç Lot Verir?

  Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği AŞ, 15-17 Mayıs tarihlerinde halka arz için talep toplayacak. Şirketin halka arz fiyatı 70 lira olarak belirlenirken, katılımcı sayısına göre dağıtılacak lot miktarları da belli oldu.

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et