R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Amazon, Project Kuiper için iki uyduyu uzaya göndermeyi hedefliyor. Project Kuiper, Starlink'e rakip olabilecek mi?

  Omer Dursun Omer Dursun 16.04.2022 18:00 356 2 dk okuma süresi
  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!
  Son Düzenleme:

  Amazon, dünya çapında yetersiz hizmet alan topluluklara hızlı, uygun fiyatlı internet sağlayacak uydu takımyıldızı olan Project Kuiper'de ilerleme kaydetmeye devam ediyor. 

  Amazon'un uydudan internet hizmeti Project Kuiper, ABL Space Systems'in RS1 roketiyle 2022'nin dördüncü çeyreğine kadar iki uydu fırlatacak. 

  Uydudan İnternet Project Kuiper Nedir?

  Amazon, Project Kuiper için iki prototip uyduyu başlatmak, dağıtmak ve işletmek için Federal İletişim Komisyonu'na (FCC) deneysel bir lisans başvurusunda bulundu. Bu uydular -KuiperSat-1 ve KuiperSat-2- geliştirme süreci için kritik bir adım.

  Amazon'un açıklamasına göre KuiperSat-1 ve KuiperSat-2, nihai uydu tasarımında kullanılacak iletişim ve ağ teknolojisini test etmeye izin veriyor. Ayrıca takımyıldızınızı yerleştirirken kullanılacak fırlatma operasyonlarını ve görev yönetimi prosedürlerini doğrulamaya yardımcı oluyor.

  Uydudan <a class=İnternet Project Kuiper Nedir?">

  Project Kuiper'in Teknoloji Başkan Yardımcısı Rajeev Badyal şunları söyledi:

  “Project Kuiper için maliyet ve performans hedeflerimizi karşılamak için birçok yeni teknoloji icat ettik. Tüm sistemler simüle edilmiş ve laboratuvar ortamlarında test ediliyor.

  Yörünge içi testin yerini hiçbir şey tutamaz ve böylesine zorlu bir ortamda çalışmanın karmaşıklığı ve riski düşünüldüğünde çok şey öğrenmeyi umuyoruz. Başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

  KuiperSat-1 ve KuiperSat-2; faz dizilimi ve parabolik antenler, güç ve tahrik sistemleri ve özel tasarım modemler dahil olmak üzere uydu tasarımının üretim versiyonuna güç sağlayan alt sistemlerin çoğunu içerecek. 

  Ekip ayrıca, eski antenlerden daha uygun fiyata hızlı, güvenilir internet sağlamak üzere tasarlanmış düşük maliyetli müşteri terminalinin prototiplerini kullanarak deneysel testler yapacak.

  2022'nin dördüncü çeyreğindeki fırlatış tarihi yaklaşırken ve dünya çapında on milyonlarca müşteriye hizmet vermeye hazırlanırken Amazon, Project Kuiper'a yatırım yapmaya devam ediyor. Şu anda projede 750'den fazla kişi çalışıyor ve önümüzdeki yıl ekibe yüzlercesini daha eklemeyi planlıyor. 

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi. Musk, umduğunu bulamadığını ve gelirlerin düşük olduğunu duyurdu.

  Jeff Bezos, Elon Musk'ın Starlink İnternetine Rakip Oluyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et