R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google satıcıları desteklemeye ve işletmelerini büyütmelerine yardım etmeye devam ediyor. Search Console, online mağaza sahiplerinin de ürünlerini Alışveriş sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlıyor.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  20.11.2022 20:02 1550 2 dk okuma süresi
  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!
  Son Düzenleme:

  Google, Search Console kullanıcılarının ürünlerini Google aramalarında göstermelerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Google yakın zamanda satıcıların ürün yapılandırılmış verilerini eklemeleri için bir özellik yayınladı. Yapılandırılmış veri, ürün bilgisi ve içeriğini sınıflandırmak adına kullanılan bir biçimdir. Satıcı listelemeleri raporuyla satıcılar, yapılandırılmış veri eklemelerini kolayca yapmaya başladılar.

  Google’un uygun kategorisindeki online mağazalar Merchant Center hesaplarında yeni bir bölüm görecek. Google alışveriş sekmesi listelemeleri adlı bu bölümü 16 Kasım’da duyurdu. Akabinde, bu yeni özelliği önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunacağını açıkladı. Bu nedenle kullanıcılar şimdilik herhangi bir değişiklik göremeyebilirler.

  Basitleştirilmiş bir kayıt süreciyle satıcılar artık kolayca bir Merchant Center hesabı oluşturabilecekler. Bu yeni seçenekle satıcılara, web sitesi sahipliği doğrulaması sorulmayacak. Satıcıların yalnızca ürün yapılandırılmış verilerini güncel tutması gerekiyor. Böylelikle ürünler, bu verilerle Google arama sonuçlarındaki alışveriş sekmesinde gösteriliyor olacak. Bu kolaylaştırılmış deneyimle satıcılar ürünlerini alışveriş sekmesinde hızlıca yayınlayabilecekler. Bu özellik satıcıların ürün arayan kullanıcılara kolayca ulaşmasına yardımcı olacaktır.

  Alışveriş sekmesi girişlerini etkinleştirmek için kullanıcılar, Search Console'daki alışveriş sekmesi listelemeleri bölümüne tıklamalılar. Talimatları izleyerek bu yeni özelliği keşfedebilirler.

  Merchan Center nedir?

  Merchant Center, satıcıların ürünlerini Google hizmetlerinde satışa sunmalarına yardımcı olan bir platformdur. Satıcıların Google’a herhangi bir fiziksel ürün göndermelerine gerek yoktur. Kullanıcılar Merchant Center ile kolaylıkla ürün listelemelerini ve satışlarını yönetebilirler. Fakat satıcıların, ürün yapılandırılmış verilerini envanterlerine uygun olarak güncel tutmaları gerekmektedir.

  Merchant Center’a henüz kaydolmayan satıcılar, Search Console’daki yönlendirmeleri takip etmelidir. Search Console, Shopify benzeri 3. taraf sitelerinden satış yapanların entegrasyonlarını tamamlamalarını ister. Kayıt ve entegrasyon işlemlerinin akabinde satıcılar burada bütün ürün yönetimlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

  Search Console hakkında

  Search Console arama konsolu anlamına gelir. Satıcıların websitelerinin Google arama sonuçlarındaki varlığını izlemelerine ve sürdürmelerine olanak tanır. Olası sorunları gidermelerine de yardımcı olan Google tarafından sunulan ücretsiz bir hizmettir

  Satıcıların, Google arama sonuçlarına dahil olması için Search Console'a kaydolmaları gerekmiyor. Fakat bu araç, Google'ın websitelerini nasıl gördüğünü anlamalarına ve geliştirmelerine yardımcı olur. Search Console’un kullanıcılara kolaylık sağlayan özellikleri aşağıda yer almaktadır:

  Google Search Console özellikleri
  Websitesinin arama performansını gözlemleme ve optimize etme
  Websitesindeki sorunları email ile websitesi sahiplerine iletme
  Mobil kullanılabilirlik raporu paylaşma
  Site haritası gönderebilme ve sitenin keşfedilebilirliğini artırma
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et