R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google Domain fiyatlarına 160% zam getiriyor!

  Google’ın alan adı hizmeti Google Domains’in ücretlerine normalin üzerinde zam yapma kararı aldı. Yıllık ücret %160 zamlanarak 75 TL’den 195 TL’ye çıkıyor.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 01.07.2022 00:09 476 2 dk okuma süresi
  Google Domain fiyatlarına 160% zam getiriyor!
  Son Düzenleme:

  Ülkemizdeki alan adı kayıt işlemlerine yeni yeni başlayan Google, fiyatlarına zam yaparak 75₺ olan fiyatını 195₺ güncelledi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Google’ın alan adı hizmeti veren Google Domains tarafında yeni alan kaydı yapacaklar artık 195 TL üzerinden fiyatlandırma görecekler.  Yeni zamlı fiyatı ile uygun fiyata alan adı almak hayal olacak. 

  Yıllık ücret 75 TL’den 195 TL olacak!

  Google’ın Google Domains kullanıcılarına duyurduğu haberde, fiyatlarına ciddi oranda bir zam yapmaya karar verdiği görülüyor. Dev teknoloji şirketi bu zamana kadar yıllık 75 TL’ye alınan domain ücretini yaklaşık olarak %160’lık bir zam uygulayarak 195 TL’ye satmayı planlıyor. Domain kaydı için ilk tercihlerden biri olan hizmetin artık o kadar da tercih edilebilir olmayacağını gösteriyor. 

  Şu anlık hala 75 TL olan ücretlendirme, 29 Temmuz 2022 tarihinde zamlanacak ve artık yeni fiyatından satışa sunulacak. Bunun yanında hali hazırda satın aldığınız alan adlarına 75 TL üzerinden 9 yıla kadar yıl eklemesi yapabileceksiniz. 

  Google Domains’deki alan adınıza yıl nasıl eklersiniz?

  Daha önceden Google Domains ‘de bir alan adınız varsa 75 TL üzerinden yıl eklemesi yapabileceksiniz. Fiyat değişikliğinden etkilenmeden ilgili süre boyunca geçerli fiyattan ödeme yapmak için satın alacağınız kayıt yılını manuel olarak seçin. Maksimum kayıt dönemi genellikle 10 yıldır.

  Halihazırdaki alan adınızı aynı fiyattan uzatmak istiyorsanız takip etmeniz gereken adımlar;

  1. Google Domains'de oturum açın.
  2. Alan adınızı seçin.
  3. Menüyü açın.
  4. Kayıt ayarları'nı tıklayın.
  5. Otomatik kayıt uzatma bölümüne gidin.
  6. Yıl ekle'yi tıklayın.
  7. Eklemek istediğiniz yıl sayısını seçin.
  8. Satın alma işleminizi onaylayın.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Pixel Fold'dan Yeni Bilgiler Geldi!

  Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk katlanabilir telefonu ortaya çıkmaya başladı. Google'dan gelen son bilgilere göre Google Pixel Fold teknik özellikler belli oldu. İşte Google Pixel Fold özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Google My Business Listenizi Nasıl Optimize Edebilirsiniz?

  Google My Business ile işletmenizi Google'da rahatlıkla listeleyin. Google Benim İşletmem, web siteniz olmasa bile potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlar.

  Google Arama (Search Console) Konsolu: Nasıl Kullanılır? SEO'nuzu Nasıl İyileştirir?

  Google Search Console (Arama Konsolu), web sitelerin aramalardaki görünümünü hakkında ipuçları verir. Ayrıca SEO ayarlarını optimize etmek için de kullanılır.

  Google Domain fiyatlarına 160% zam getiriyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et