R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yazılım Devi Microsoftun Yeni Stratejisi Kullanıcıları ‘Sinirlendirecek’!

  Yazılım devi Microsoft, Youtube ve Instagram’dan sonra reklam furyasına katılan bir diğer isim oldu. Windows’tan yeterli parayı kazanamayan Microsoft, artık kullanıcılara reklam göstererek ekstra kazanç sağlayacak.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  06.11.2022 17:37 2657 2 dk okuma süresi
  Yazılım Devi Microsoftun Yeni Stratejisi Kullanıcıları ‘Sinirlendirecek’!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows üzerinden yeterli parayı kazanamamış olacak ki kullanıcılara reklam göstermeye başladı! Windows Arama ya da Edge gibi programlarda artık, daha fazla reklam gösterilecek.

  Hepinizin bildiği üzere Windows, her ne kadar en eski yazılımlardan biri olsa da artık çok da iyi satış yapamıyor. Azalmanın nedeni ise kullanıcıların 7, 8.1 ve 10 Windows sürümlerini, ücretsiz olmasına rağmen Windows 11’e yükseltmemesinden kaynaklanıyor.

  Ek reklamlar ve Windows 365 Bulut ‘Düşük Segment’ bilgisayarlarda kullanılacak!

  Windows 11, Office 365 ve OneDrive gibi ücretli aboneliklere sahip. Ancak Windows 11’in geniş çapta kullanılmaması ve kullanıcıların eski sürümlerini 11’e yükseltmemesi, bu tip aboneliklerin de kullanımını azaltıyor.  

  Aboneliklerin azalmasına yönelik harekete geçen şirket, daha fazla ücretli abonelik kullanımını teşvik etmeye çalışacak. Bu teşvik ise ek reklamlarla gerçekleştirilecek. Yani, Windows kullananlar artık daha fazla reklam görecek.  

  Ek reklamlar ve bulut tabanlı Windows 365 işletim sistemi, kurumsal ve bireysel tüketiciler için üretilen düşük segment PC ve dizüstü bilgisayarlarda yer alacak.

  Ayrıca şirket, Windows 365 Bulut PC’de kullanıcının ne kadar bellek ve işlem gücü talep ettiğine bağlı olarak fiyatlandırılacak. Örneğin, şimdilik bu ücret kurumsal müşteriler için aylık 20 ve 162 dolar arasında fiyatlanıyor.  

  Ayrıca Microsoft, Bulut’a benzer bir aboneliği bireysel kullanıcılar için de sunacak. Bireysel kullanıcılar için sunulacak bu bulut hizmeti ise daha düşük fiyatlı olacak. Kaybedilen kâr ise reklamlarla telafi edilecek.  

  Sonuç olarak, şimdilik kullanıcıların yavaş yavaş gördüğü reklamlar artmaya devam edecek. İlerleyen günlerde ise yukarıda bahsettiğimiz aboneliklerin güncellenmesi bekleniyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Game of Thrones Dizisinin İlk Görselleri Paylaşıldı!

  Game of Thrones evreninde geçen yeni dizi A Knight of the Seven Kingdoms, çekimlerine başladı. İlk görseli yayınlanan dizi, 2025 sonunda HBO'da yayınlanacak.

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Yazılım Devi Microsoftun Yeni Stratejisi Kullanıcıları ‘Sinirlendirecek’!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et