R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony’den Dev Hamle: Oyun Bölümüne 2 Milyar Dolarlık Yatırım!

  Sony, oyun teknolojileri ve genişletilmiş gerçeklik (XR) yatırımlarını hızlandırmak için 2 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı. Yeni yatırımlar, oyun geliştirme üzerindeki Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmayı amaçlıyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  14.07.2023 17:45 1630 1 dk okuma süresi
  Sony’den Dev Hamle: Oyun Bölümüne 2 Milyar Dolarlık Yatırım!
  Son Düzenleme:

  Sony Group, oyun teknolojilerindeki gelişimleri hızlandırmak için genişletilmiş gerçeklik (XR) ve çok oyunculu oyunlarda gelişmeler sağlamayı hedefliyor. 

  Bu amaçla oyun alanında yapılan araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına toplamda 300 milyar yen (yaklaşık 2,13 milyar dolar) ayıracak.

  Oyun Gelişimine Yönelik Yatırımlar Artıyor

  Şu an için Sony'nin toplam Ar-Ge bütçesinin yaklaşık %40'ı oyun gelişimine ayrılıyor. Önceki yıla kıyasla oyun bölümündeki Ar-Ge yatırımları %10 artış gösterdi. 

  Bu yıl Sony, Ar-Ge için şirket genelinde 760 milyar yen harcamayı planlıyor ki bu rakam bir önceki yıla göre %3'lük bir artışı temsil ediyor.

  Genişletilmiş Gerçeklik Teknolojisi Odağında

  Sony'nin iş yapış modelinde önemli bir rol oynayan oyunlar, şirketin Ar-Ge çalışmalarını hızlandırmasında büyük bir motivasyon kaynağı. 

  Sony, PlayStation oyun konsollarının satışı üzerine odaklandığı geleneksel iş modelinden, abonelik tabanlı bir iş modeline geçiyor. Şirket, çevrimiçi oyunlar ve bunlara yönelik bireysel ücretli eklentilerin geliştirilmesine odaklanmayı planlıyor.

  Genişletilmiş Gerçeklik (XR): Geleceğin Teknolojisi

  Sony, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR) ve karma gerçeklik (MR) teknolojilerinin bir kombinasyonu olan genişletilmiş gerçeklik (XR) teknolojisinin peşinde. 

  Bu teknoloji, tüm beş insan duyusunu kapsayan sürükleyici bir oyun deneyimi vaat ediyor. Sony, son iki yılda satın aldığı veya yatırım yaptığı dokuz denizaşırı oyun stüdyosunun kaynaklarını bir araya getirerek genişletilmiş gerçekliğin gelişimini hızlandırmayı planlıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Hollanda-Polonya Maçı Sonucu: Hollanda’nın Geri Dönüşüyle 2-1 Zaferi

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası D Grubu'nun ilk maçında Hollanda, Polonya karşısında unutulmaz bir geri dönüş gerçekleştirdi. Hamburg'taki Volkspark Stadyumu'nda oynanan bu önemli müsabakada, Polonya'nın erken golüne rağmen, Hollanda 2-1'lik galibiyetle sa

  Sony’den Dev Hamle: Oyun Bölümüne 2 Milyar Dolarlık Yatırım!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et