R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Marvel Filmi Bekleyenlere Kötü Haber: Görsel Efekt Uzmanları İsyanda!

  Marvel dizi ve film projeleri için çalışan görsel efekt uzmanlarının yeni dönemde ağır çalışma şartlarından şikayetçi olmaları şaşkınlığa neden oldu. Şirketin çalışan bulmakta zorlanacağı düşünülüyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  12.07.2022 15:10 2936 2 dk okuma süresi
  Marvel Filmi Bekleyenlere Kötü Haber: Görsel Efekt Uzmanları İsyanda!
  Son Düzenleme:

  Marvel yıllardır izleyicilere sunduğu süper kahraman dizi ve filmleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu süreçte yayınlanan film ve dizilerle şirketin rekor seviyede izlenme oranlarına ulaştığı biliniyor. Yayınlanan her filmde gişede rekorlar kırılıyor. 

  Marvel bu yılda dizi ve film projelerine hız kesmeden devam edecek ancak bu süreçte ciddi problemlerin yaşanabileceği düşünülüyor çünkü görsel efekt uzmanları şirketin çalışma şartlarının çok ağır olmasından dolayı çalışmak istemediklerini dile getirdiler. 

  Görsel Efekt Uzmanları İsyan Ettiler!

  Marvel projeleri denildiği zaman akla ilk olarak görsel efekt uzmanları geliyor. Görsel efekt uzmanları sayesinde pek çok kişinin heyecanla beklediği film ve diziler ortaya çıkabiliyor. Şirketle çalışan görsel efekt uzmanları ise son zamanlarda şikayetlerini dile getirmeye başladılar. 

  Marvel tarafından istenen iş teslim tarihlerinin gerçekçi olmadığı ve çalışma şartlarının son derece zorlu olduğunu ifade eden görsel efekt uzmanları, çalışma sırasında kurulan baskı nedeniyle üzerlerinde baskı olduğunu belirttiler. Uzun zamandır Marvel ile çalışma yapan çalışanların bundan sonra Marvel projelerinde yer almak istemedikleri ortaya çıktı. 

  Görsel Efekt Uzmanları Kötü Çalışma Koşullarından Şikayetçiler!

  Görsel efekt uzmanlarının büyük bir kısmı yaşanılan sorunları kamuoyu ile paylaştılar. Verilen işler için uygun görülen teslim tarihlerinin çok kısa olduğu, iş teslimi için sürekli bir baskı gördükleri belirtildi. Vermiş oldukları emeğin karşılığını maddi olarak alamadıklarını dile getirdiler. Marvel ile yapmış oldukları çalışmalarda uykusuz saatler, kötü çalışma koşulları, kötü beslenme koşullarından söz ettiler. 

  Ortaya atılan iddialar sonrasında Marvel projelerinin tehlikeye girebileceği düşünülüyor. Bu iddialar karşısında şirketin yeni görsel efekt uzmanı bulmak konusunda ciddi sorunlar yaşayabileceği ve pek çok görsel efekt uzmanının çalışmak istemeyeceği düşünülüyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  AI Görsellerine Yeni Önlem: DALL-E 3’e Yeni Filigranlar Ekleniyor!

  OpenAI, DALL-E 3 modeli için güvenlik adımı atarak, AI üretimi görsellere C2PA filigranları ekliyor; kaynak doğrulama kolaylaşıyor.

  Bilim Dünyasını Sarsan Haber: Alzheimer’ın İnsandan İnsana Bulaştığına Dair İlk Kanıt Bulundu!

  University College London araştırmacıları, Alzheimer hastalığının nadir durumlarda insandan insana bulaşabileceğini keşfetti.

  Asus Zenfone 11'den Beklenen Haber: Yeni Nesil Özelliklerle Geliyor!

  Asus Zenfone 11, Google Play veritabanında göründü. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 16 GB RAM ve Android 14 ile geliyor.

  Xiaomi 14 Serisi, SU7 Renkleriyle Geliyor: İşte Yeni Görseller!

  Xiaomi 14 serisi ve Watch S3, SU7 elektrikli aracıyla uyumlu yeni renk seçenekleri Aqua Blue ve Verdant Green ile yenilendi.

  Marvel Filmi Bekleyenlere Kötü Haber: Görsel Efekt Uzmanları İsyanda!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et